| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów hipotecznych – marzec 2013

Ranking kredytów hipotecznych – marzec 2013

WIBOR regularnie spada. WIBOR trzymiesięczny – na którego podstawie ustalane jest oprocentowanie większości kredytów 19 marca wynosił 3,4%. Oznacza to, że kredyty hipoteczne są coraz tańsze, a co za tym idzie – bardziej dostępne.

W marcowej edycji rankingu kredytów hipotecznych TotalMoney.pl wzięło udział 19 banków – tyle do 15 marca odpowiedziało na wysłane do nich ankiety. O pozycji danego banku w zestawieniu decydowała wysokość miesięcznej raty. Różnica w jej wysokości między pierwszym a ostatnim bankiem w zestawieniu wyniosła niemal 377 zł, co w skali roku przekłada się na sumę nie do pogardzenia wynoszącą nieco ponad 4,5 tys. zł. W marcu szukaliśmy najkorzystniejszej oferty kredytowej dla trzyosobowej rodziny mieszkającej w mieście liczącym powyżej 100 000 mieszkańców, która chce kupić mieszkanie o powierzchni 80 m. kw. lub niewielki dom jednorodzinny. Nasi „modelowi” klienci zarabiają miesięcznie 5 262 zł netto. Udało się im zgromadzić wkład własny w wysokości 20% kosztów inwestycji i chcą wziąć kredyt w wysokości 320 000 zł i spłacać go przez 30 lat w równych ratach miesięcznych. Najkorzystniejszych kredytów jak zawsze szukaliśmy wśród ofert z cross-sellingiem, tj. takich, w których w zamian za skorzystanie z innych produktów oferowanych przez bank (np. ROR, karty kredytowej, czy ubezpieczenia) klient otrzymuje korzystniejsze warunki kredytu hipotecznego. Zapraszamy do lektury.

Porównaj online i znajdź najlepszy kredyt hipoteczny

W czołówce marcowego rankingu kredytów hipotecznych TotalMoney.pl znalazły się: Credit Agricole Bank Polska, BNP Paribas Bank Polska i Deutsche Bank PBC.

W marcowym zestawieniu pierwsze miejsce zajął Credit Agricole Bank Polska. Miesięczna rata kredytu zaciągniętego w tym banku obciąży budżet naszych klientów kwotą 1 602 zł. Oprocentowanie kredytu wynosi 4,90%, a prowizja za jego udzielenie - 0%. Całkowity koszt kredytu zamyka się kwotą 297 944 zł. W zamian za to bank wymaga założenia konta osobistego, przelewania na niego wynagrodzenia oraz przystąpienia do ubezpieczenia na życie.

Drugie miejsce w zestawieniu – tak jak w poprzednim miesiącu - przypadło BNP Paribas Bankowi Polska. W tym banku nasi klienci przez pierwszych 5 lat kredytowania będą płacili miesięczną ratę w wysokości 1 633 zł. Od szóstego roku spłaty raty wzrośnie i będzie wynosiła 1 692 zł. BNP Paribas nie pobierze od naszych klientów prowizji za udzielenie kredytu, a jego całkowity koszt wyniesie 291 119 zł. Co w zamian? Klienci będą zobowiązani do założenia konta osobistego w pakiecie L lub XL i zasilania go, dokonywania za jego pośrednictwem przynajmniej 3 transakcji bezgotówkowych miesięcznie (np. płatności kartą wydaną do rachunku, przelewów) i przystąpienia do Ubezpieczenia osobowego Cardif na okres 5 lat (koszt Ubezpieczenia to 3,7% kwoty kredytu). Alternatywą do Ubezpieczenia osobowego jest przystąpienie do grupowego Ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi Kapitalny Plan i opłacanie miesięcznych składek w kwocie 300 zł przez okres co najmniej jednego roku.

W Deutsche Banku PBC, który zajął trzecie miejsce w zestawieniu miesięczna rata kredytu wynosi 1 653,88 zł. Kredyt oprocentowany jest w wysokości 4,67%, a prowizja za jego udzielenie wynosi 0%. Całkowity koszt kredytu zamyka się kwotą 275 395,28 zł. Nasi klienci będą zobowiązani do założenia rachunku osobistego db Life, zakupienia karty kredytowej oraz przystąpienia do programu regularnego oszczędzania z miesięczną składką w wysokości 200 zł (składka ta w pierwszym roku kredytowania płatna jest z góry).

Zobacz: Ranking kont osobistych - z którymi najmniejsze rachunki?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK