REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ranking kredytów hipotecznych – lipiec 2010

Marcin Cieszyński

REKLAMA

REKLAMA

Złote czasy na rynku kredytów hipotecznych trwają w najlepsze. Ożywienie na rynku finansowania nieruchomości spowodowane jest kilkoma czynnikami, do których niewątpliwie zaliczyć należy takie aspekty jak: spekulacje na temat wycofania rządowego programu dopłat do kredytów hipotecznych „Rodzina na Swoim”, wciąż pozostające na niskim poziomie stopy procentowe Banku Centralnego oraz nieustająca batalia międzybankowa o przychylność klientów cechująca się obniżaniem ceny kredytu.

Korzystać z takiej sytuacji mogą klienci. I korzystają. Banki co rusz w komunikatach prasowych sygnalizują dynamiczny przyrost portfela kredytów hipotecznych. Na którą ofertę w gąszczu tak interesujących propozycji należy się zdecydować? Przyjrzyjmy się bliżej rankingowi najkorzystniejszych sposobów na sfinansowanie marzeń o nabyciu własnej nieruchomości zarówno w walucie rodzimej, czyli PLN, jak i w najpopularniejszej ostatnimi czasy walucie obcej, czyli EURO.

REKLAMA

Ranking kredytów hipotecznych w Euro - lipiec2010
BankRatarówna w PLNProwizja
1Bank DnB Nord8140,00%
2DeutscheBank8850,00%
3RaiffeisenBank8850,00%
4BZWBK8852,50%
5Kredyt Bank8851,7-3%
6PKO BP8963,50%
7AliorBank9070-5%
8BOŚ9581,50%
9Polbank10231,50%
10BPH11274,20%
Dane na dzień 22.07.2010 r.
Założenia: Kredyt w  EURO,Kwota kredytu 200 000 PLN, wartość nieruchomości 286.000 PLN, LTV 70%,okres kredytowania 30 lat.

Zestawienie najatrakcyjniejszych obecnie propozycji kredytowania w EUR obrazuje nam fakt jak wiele banków oferuje obecnie klientom możliwość zaciągnięcia popularnej „hipoteki” bez konieczności uiszczania bankowi prowizji przygotowawczej. Zaliczymy do tej listy całe podium, czyli Bank DnB Nord, Raiffeisen Bank oraz Deutsche Bank, które dla kredytu w kwocie 200 000 zł spłacanego w 360 równych miesięcznych ratach z LTV na poziomie 70% stawkę prowizji określiły na poziomie 0%!

Szukasz kredytu mieszkaniowego? Skorzystaj na 100% w EUR przy 0% prowizji!

REKLAMA

Lider – Bank DnB Nord przy powyższych parametrach kredytu miesięcznie oczekiwał będzie od klienta odprowadzenia raty w wysokości 814 zł, zaś Raiffeisen Bank oraz Deutsche Bank już 885 zł. Znaczna różnica dzieli czołówkę zestawienia od tych banków, które w naszym rankingu okupują miejsca 8, 9 oraz 10, czyli odpowiednio BOŚ Bank, Polbank EFG oraz BPH, gdyż rata wynosi tam odpowiednio 958, 1023 i 1127. Czyli jest to nawet ponad 350 zł więcej niż u najtańszego kredytodawcy, jakim okazał się w bieżącym porównaniu Bank DnB Nord.

Należy pamiętać o tym, że aby skorzystać z danej propozycji specjalnej typu „prowizja 0%” należy spełnić określone warunki jak przykładowo przystąpić do programu systematycznego oszczędzania (DnB Nord), czy też jak w przypadku najnowszej promocyjnej oferty Raiffeisen Banku skorzystać z przygotowanego specjalnie na potrzeby danego banku polisy na życie dla kredytobiorcy – opracowanego przez TU Uniqa – jednak uwaga rezygnacja z takiej polisy spowoduje konieczność naliczenia standardowej prowizji w wysokości 3,5%.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Ranking kredytów hipotecznych w PLN - lipiec2010
BankRatarówna w PLNProwizja
1BankBGŻ17770,00%
2Nordea Bank17780,00%
3PKO BP17860,00%
4Kredyt Bank18152,50%
5Eurobank18171,7-3%
6RaiffeisenBank18223,50%
7BOŚ18240-5%
8BankPocztowy18401,50%
9MillenniumBank18411,50%
10Lukas Bank18484,20%
Dane na dzień 22.07.2010 r.
Założenia: Kwota kredytu: 300 000PLN, wartość nieruchomości 300 000PLN, LTV 100%, okres kredytowania 30 lat, prowizja wliczona w ratę.

Finansowanie w rodzimej walucie, czyli PLN ma coraz większe grono zwolenników. Jest to spowodowane niepewną sytuacją na rynkach walutowych (duża zmienność kursów walut obcych w stosunku do złotówki), co wypływa na wysokość rat płaconych przez klientów, którzy posiadają kredyty walutowe. Jednak przede wszystkim banki wycofały się z kredytowania w walutach obcych wskutek kryzysu na rynkach finansowych, dlatego też naturalnym, a przy okazji jedynym wyborem, okazywały się kredyty złotówkowe.

Kredyt hipoteczny z obniżoną marżą do 1,6%, spłata nawet 45 lat! Dowiedź się jak!

REKLAMA

Zaciągnięcie kredytu w PLN wiąże się z większymi kosztami (wyższa miesięczna rata itp.) jednakże klient unika ryzyka walutowego, czyli nieoczekiwanej dużej zmiany wysokości raty związanej ze zmiennością kursu danej waluty. Dla potrzeb naszej analizy założono kredyt w wysokości 300 000 zł rozłożony na 360 równych rat, na 100% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie spłaty kredytu.

Najatrakcyjniej w tym porównaniu wypadła oferta BGŻ Bank, gdzie przy promocyjnej 0% stawce prowizji miesięczna rata wyniesie nas 1777zł. Nieznacznie wyższa rata występuje w Nordea Banku – 1778 zł, zaś 3 oferta zestawienia to oferta PKO BP gdzie rata wyniesie nas 1786 zł. Jednak, aby skorzystać z niektórych ofert promocyjnych – przykładowo w Banku Millennium konieczne jest spełnienie określonych przez Bank wymogów, tj. posiadać konto osobiste wraz z kartą debetową, za której pomocą dokonamy miesięcznie transakcji na kwotę 500 zł! Nie są to trudne do spełnienia warunki, ale jednak zawsze jakieś obwarowanie promocji być musi…

Podkreślić należy, że obecnie nastały bardzo dobre czasy dla osób myślących o skredytowaniu swoich marzeń o własnej nieruchomości kredytem bankowym, gdyż w świetle najnowszych obostrzeń rekomendowanych bankom przez Komisję Nadzoru Finansowego – m.in. w Rekomendacji T banki będą prawdopodobnie rygorystycznej podchodziły do kwestii badania naszej zdolności kredytowej. Niepewna jest również sytuacja związana z wysokością stóp procentowych NBP, które od długiego czasu znajdują się na rekordowo niskim poziomie, zaś podwyżka spowoduje niemal automatycznie podwyższenie rat kredytowych.

Który bank da Ci kredyt? Porównaj i sprawdź oferty banków!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA