reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Gdzie opłacało się wziąć kredyt na samochód w czerwcu 2011?

Gdzie opłacało się wziąć kredyt na samochód w czerwcu 2011?

Istnieje coraz więcej możliwości na zdobycie finansowania nowego bądź używanego auta. Które banki oferują kredyty samochodowe na najbardziej korzystnych warunkach? Zobaczmy, co radzą specjaliści.

Najtańszy kredyt na nowy samochód

Przeanalizowaliśmy aktualnie oferowane w bankach propozycje kredytów samochodowych, skierowane do osób fizycznych. Na najkorzystniejszy kredyt samochodowy na nowe auto możemy liczyć w Santander Consumer Bank. Miesięczna rata dla kredytu, udzielonego na 5 lat w kwocie 40 tysięcy zł, wynosi jedyne 792 zł. Taka cena jest możliwa dzięki zastosowaniu oprocentowania na poziomie 5,99% oraz niskiej, tylko 2% stawki prowizji. Co jest niezmiernie ważne dla tej propozycji, nie ma obowiązku przystąpienia do ubezpieczenia.

Najlepsze oferty kredytów samochodowych w jednym miejscu!

Na drugim miejscu czerwcowego, „samochodowego” zestawienia kredytów uplasowała się propozycja MultiBanku. Miesięczna rata wynosi tutaj o 52 zł więcej niż u zwycięzcy, mimo oprocentowania na niemal identycznym poziomie (tylko o 0,5 pp. więcej niż w przypadku kredytu w Santander Consumer Bank, tj. 6,49%) i 3% stawki prowizji. Ubezpieczenie dla tej propozycji jest opcjonalne.

Na najniższym szczeblu podium uplasowała się obowiązująca do końca czerwca br. promocyjna oferta banku BNP Paribas Bank Polska, gdzie pobierana jest niska, tylko 2% prowizja za udzielenie kredytu, zaś oprocentowanie jest już na poziomie 6,9%. Dla korzystających z takich warunków niezbędne jest jednak przystąpienie do ubezpieczenia, którego miesięczny koszt przekracza nieznacznie 20 zł.

Różnica w wysokości raty pomiędzy pierwszym a dziewiątym w rankingu kredytem wynosi aż 250 zł (czyli ponad 25%!). Tak spora dysproporcja potwierdza, iż warto przed zaciągnięciem kredytu dokładnie rozważyć różne możliwości finansowania. Zaoszczędzone w ten sposób środki możemy przeznaczyć na bogatszy pakiet wyposażenia dodatkowego albo na bak paliwa.

Najtańszy kredyt na używany samochód

Najkorzystniejszą ofertę, w przypadku finansowania używanego auta, posiada ponownie Santander Consumer Bank. Za kredyt w kwocie 20 tys. zł, spłacany przez 4 lata, u lidera rankingu zapłacimy tylko 484 zł miesięcznej raty. Tak atrakcyjna oferta możliwa jest do osiągnięcia dzięki oprocentowaniu na poziomie 7,49% oraz 3% stawce prowizji. Należy jednak mieć na uwadze to, że konieczne będzie skorzystanie z ubezpieczenia, którego koszt wyniesie 500 zł, co nie wydaje się kwotą specjalnie wygórowaną przy atrakcyjnych, pozostałych parametrach kredytu.

Na drugim miejscu uplasowała się propozycja banku BNP Paribas Bank Polska. Kredyt w tej instytucji oferowany jest z niską, tylko 2% prowizją oraz oprocentowaniem, wynoszącym jedynie 7,9%. Miesięczna rata przekracza zatem minimalnie, bo o 14 zł, tę u lidera rankingu. Warto w tym miejscu podkreślić, że jedynie pierwsze dwie oferty w zestawieniu umożliwiają zapłatę mniej niż 500 zł miesięcznej raty.

Szukasz kredytu na samochód? Policz, który Ci się opłaci!

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Koszt najdroższego kredytu na używany samochód dwukrotnie przewyższa stawkę, jaką musimy zapłacić za najtańszy kredyt.
Koszt najdroższego kredytu na używany samochód dwukrotnie przewyższa stawkę, jaką musimy zapłacić za najtańszy kredyt.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adam Głos

Od stycznia 2013 roku pełni funkcję Prezesa Tax Care. Wcześniej, przez blisko trzy lata, pracował na stanowiskach: Dyrektora Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama