Prawo polskie a regulacje ustawowe dotyczące poczty mailowej
REKLAMA
REKLAMA
W styczniu 2007 roku w Kodeksie spółek handlowych wprowadzono zmiany które regulują zasady podawania danych firmowych przez spółki komandytowo-akcyjne, spółki z o.o. oraz spółki akcyjne.
REKLAMA
Pisma i zamówienia handlowe składane przez spółkę z o.o. ( art.206 paragraf 1 i 3 KSH) w formie papierowej i elektronicznej, a także na stronach internetowych spółki powinny zawierać następujące elementy:
- Nazwę spółki, jej siedzibę i adres;
- Oznaczenie sądu rejestrowego, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki jak również numer pod którym spółka wpisana jest do rejestru;
- NIP ( numer identyfikacji podatkowej);
- Wysokość kapitału zakładowego.
Zobacz: Lista zakazanych praktyk w poczcie elektronicznej
Pisma i zamówienia handlowe składane przez spółkę akcyjną (art.374 paragraf 1 i 4 KSH) w formie papierowej i elektronicznej, jak również na stronach internetowych spółki, powinny zawierać następujące elementy:
- Nazwę spółki, jej siedzibę i adres;
- Oznaczenie sądu rejestrowego, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki oraz numer pod którym wpisana jest do rejestru spółka;
- NIP ( numer identyfikacji podatkowej);
- Wysokość kapitału zakładowego i kapitału wpłaconego.
Dane kontaktowe do firmy powinny w sposób czytelny i dobrze wyeksponowany być podawane w każdym piśmie wysyłanym pocztą, faksem czy też pocztą elektroniczną. Ich brak jest niezgodny z przepisami, ja również może świadczyć o niedbalstwie zarządu.
Zobacz serwis: Korespondencja mailowa
Polski Bank Komórek Macierzystych SA Biuro: ul. Grzybowska 2/4100-131 Warszawa tel/fax 022 436 40 50Bank i laboratorium: Centrum Zdrowia Dziecka Al. Dzieci Polskich 2004-730 Warszawa e-mail: biuro@pbkm.pl www.pbkm.pl. Całodobowa infolinia:0 608 200 777
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.