reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Wybór karty kredytowej > Które karty kredytowe umożliwiają uzyskanie zniżki na benzynę?

Które karty kredytowe umożliwiają uzyskanie zniżki na benzynę?

Ceny paliw idą w górę, toteż kierowcy szukają różnych możliwości uzyskania rabatów na benzynę. Jedną z nich jest zakup produktu bankowego dla kierowców. Czy korzystanie z karty kredytowej dla zmotoryzowanych opłaca się?

Wskaźnik rezerwy paliwa, wizyta na stacji benzynowej i drogie paliwo to zmora wielu kierowców. Banki mają sposób na to, jak obniżyć wydatki kierowców na codzienną eksploatację czterech kółek. Rozwiązaniem są karty kredytowe, przygotowane specjalnie dla zmotoryzowanych, które oprócz tradycyjnych cech plastikowych pieniędzy oferują również kilkuprocentowe rabaty. Nie tylko umożliwiają one zakup tańszego paliwa, ale również polisy komunikacyjnej lub części zamiennych.

Zniżka na paliwo może sięgać nawet 5 proc., co przy cenie 5,15 zł za litr benzyny daje ulgę w wysokości 0,26 zł na każdym litrze. Kartę kredytową z pięcioprocentowym rabatem za transakcje na stacjach paliw oferuje obecnie Meritum Bank. Należy jednak zauważyć, że po trzech miesiącach zniżka maleje do 2 proc., a już od pierwszego miesiąca zwrot za paliwo jest ograniczony do 20 zł w skali miesiąca. Zatem, żeby maksymalnie wykorzystać oferowaną przez Meritum premię, należy w pierwszym kwartale robić transakcje na 400 zł miesięcznie, ale już w kolejnych miesiącach trzeba płacić po 1 tys. zł, aby dostać 20 zł ulgi. Bank pobierze 5 zł miesięcznie za obsługę karty, jeśli klient nie wykona transakcji na co najmniej 500 zł.

Dowiedz się także: Czy opłaca się korzystać ze złotej karty kredytowej?

Na zwrot części wydatków, poniesionych na stacjach paliw, mogą również liczyć posiadacze kredytówek w Banku BPH i Allianz Banku. Pierwsza z instytucji oferuje aż dwie karty dla kierowców. Visa z Programem Autokarta umożkiwia zwrot w wysokości 2,5 proc. wydatków na stacjach benzynowych, ale nie więcej niż 25 zł miesięcznie. Zatem, w celu maksymalnego wykorzystania zniżki, należałoby tankować za 1 tys. zł. Karta kosztuje 85 zł rocznie, a opłata za nią jest pobierana po zakończeniu pełnego roku. Jeśli chcemy, żeby bank zrezygnował z tej należności, musimy wykonać w ciągu dwunastu miesięcy transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę w wysokości 12 tys. zł. Bardziej wymagającym kierowcom Bank BPH oferuje kartę złotą (MasterCard Gold Program AutoPlus), która kosztuje 190 zł rocznie, bez możliwości odstąpienia od opłaty. Dzięki temu produktowi klient zyskuje 3 proc. rabatu na stacjach paliw bez limitów. Kierowca powinien średnio tankować miesięcznie za ok. 530 zł, żeby zwróciła się roczna opłata za kartę. Ponadto, przy płatnościach na 5 tys. zł, w ciągu kwartału klient otrzymuje dodatkowe 20 zł premii. Posiadaczom złotej karty w BPH przysługuje również 10 proc. zniżki w sklepie z częściami InterCars.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Cymcyk

Menedżer Komunikacji Inwestycyjnej ING TFI S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama