| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Wybór karty kredytowej > Jakie karty kredytowe student ma do wyboru

Jakie karty kredytowe student ma do wyboru

W tym roku jedynie sześć banków wprowadziło do swoich ofert karty kredytowe dla niepracujących studentów. Jeśli jesteś studentem, sprawdź gdzie i czy w ogóle warto taką kartę wyrobić.

Karta kredytowa, jak każdy inny produkt kredytowy, przeznaczona jest dla klientów o stałych dochodach. Zdarzają się jednak wyjątki, taką uprzywilejowaną grupą są studenci. Nawet jeśli nie pracują, mogą liczyć na otrzymanie karty w wybranych bankach. Te jednak biorąc na siebie ryzyko problemów ze spłatą zadłużenia przez żaków, ustalają limit kredytowy na poziomie rzadko przekraczającym 1,5 tys. zł.

Opinia o studentach, jako mało zamożnej grupie znajduje odzwierciedlenie w cenie takich kart. Roczny koszt obsługi nie przekracza 35 zł, za wyjątkiem MultiBanku, który w zamian oferuje limit znacznie wyższy (3 tys. zł) od przeciętnego. Dodatkowo, banki są skłonne zrezygnować z pobierania prowizji, jeśli młodzi klienci wykażą o drobinę aktywności – głównie chodzi o płacenie kartą.

Koszt używania karty kredytowej dla studentów

Bank

Nazwa karty

Opłata ponoszona w pierwszym roku

Opłata ponoszona w drugim roku

Oprocentowanie trans. bezgotówkowych

BZ WBK

MasterCard < 30

25 lub 0 *

25

20%

ING Bank Śląski

Karta kredytowa dla studentów

25 lub 0 *

25 lub 0 *

20%

Kredyt Bank

VISA Student

25

25 lub 0 *

20%

mBank

mBank Euro < 26

35

35

20%

MultiBank

Visa Credit

70 lub 0 *

70 lub 0 *

20%

MultiBank

MasterCard Standard

od 0 * do 84 (zwrot opłaty w trybie mies.)

od 0 * do 84 (zwrot opłaty w trybie mies.)

20%

PKO BP

PKO Visa Electron Student

19, 9,5 * lub 0 * + ubezp.: 0,06% kwoty zadłużenia

19, 9,5 * lub 0 * + ubezp.: 0,06% kwoty zadłużenia

19,9%

* - zwolnienie lub obniżenie opłaty następuje przy aktywnym korzystaniu z karty
Źródło: Open Finance

Podstawowym dokumentem, poza dowodem osobistym, który należy przedstawić wnioskując o studencką kartę kredytową jest legitymacja, indeks lub zaświadczenie z uczelni. Część banków może wymagać, żeby student posiadał również konto w banku.

O ile mBank nie podaje jak długo trzeba mieć konto, żeby ubiegać się o kartę kredytową, to już w MultiBanku i PKO BP sytuacja jest bardziej skomplikowana. Pierwszy z nich wymaga rachunku, który przez ostatnie pół roku zasilane był kwotą 500 zł co miesiąc. Natomiast PKO BP może wydać kartę po kwartale, jeśli wpływy wynosiły co najmniej 400 zł miesięcznie. Regularnych wpływów wymaga również BZ WBK, który zadowoli się deklaracją przychodu 250 zł miesięcznie, a do tego nie wymaga założenia konta. W tym miejscu należy odnotować, że każdy z wymienionych trzech banków, który wymaga regularnych wpływów, nie określa skąd mają one pochodzić. Mogą to być kieszonkowe od rodziców, stypendium, czy środki z dorywczych prac.

Polecamy także: Rodzaje kart

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

3 Z Kancelaria Radcy Prawnego Izabela Odziemiec

ekspert z zakresu prawa pracy i prawa cywilnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »