| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Dane makro bezcenne dla byków

Dane makro bezcenne dla byków

We wtorek miały miejsce znaczne wzrosty, zarówno na giełdach europejskich, jak i na Wall Street. Świadczy to o dużej determinacji byków do obrony rynku. Czy jednak okoliczności są sprzyjające i gracze na zwyżkę zdołają utrzymać swoje pozycje?

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła bykom wytchnienie po spadkach. Popyt miał przewagę od początku handlu i nie oddał jej niemal do samego końca, jeśli nie liczyć niewielkiego osłabienia w ostatniej godzinie notowań. S&P500 w najlepszym momencie zyskiwał 1,6 proc., ale ostatecznie skończyło się na zwyżce o 1,26 proc. To największe osiągnięcie byków w czasie trwającej od 29 kwietnia korekty. W żadnym razie nie świadczy ono o jakimkolwiek przełomie, choć niewykluczone, że odbicie potrwa nieco dłużej. Chęć do kontynuacji wzrostów jest duża. Skoro tak niewielki impuls, jak wtorkowe dane o sprzedaży detalicznej, był w stanie sprowokować tak pokaźne zwyżki indeksów, to ewentualne, kolejne dobre dane mogą tę tendencję przedłużyć. Ale trudno uwierzyć, że poprawa notowań będzie zwiastunem odwrócenia niekorzystnych tendencji w gospodarce.

Przeczytaj również: Czy srebrna bańka spekulacyjna pęknie?

Dziś czeka nas spora dawka istotnych informacji. Przed południem opublikowane zostaną dane o dynamice produkcji przemysłowej w strefie euro. Oczekuje się jej spadku o 0,1 proc. Ważniejsze będą wiadomości ze Stanów Zjednoczonych. Przede wszystkim wskaźnik aktywności gospodarczej w rejonie Nowego Jorku i produkcja przemysłowa. W obu przypadkach oczekuje się niewielkiej poprawy, w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Jeśli dane sprawią zawód, reakcja rynków może być dynamiczna.

Polecamy serwis: Kredyty

Środowe notowania na azjatyckich giełdach świadczą o tym, że optymizm może bardzo szybko wyparować z rynków. Dziś jeszcze przeważały wzrosty, ale ich skala była nieporównanie mniejsza niż we wtorek. Na godzinę przed końcem handlu Nikkei rósł o 0,2 proc. W Hong Kongu, Bombaju i Singapurze indeksy znajdowały się lekko pod kreską. Shanghai B-Share kontynuował odreagowanie niedawnych, potężnych spadków, ale zwyżkował o zaledwie 0,4 proc. Z kolei Shanghai Composite szedł w dół o 0,7 proc. Po ponad 0,2 proc. traciły też rano kontrakty na amerykańskie indeksy. Początek sesji powinien być spokojny, później wszystko będzie zależeć od danych.

Roman Przasnyski, Open Finance

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Chechelska-Dziepak

Rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, mediator sądowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »