REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Inflacja w Chinach bolączką inwestorów

Mniejsza ilość wniosków o przejęcia domów w USA wiąże się ze sprawdzaniem, czy nie występują uchybienia proceduralne w tej materii.
Mniejsza ilość wniosków o przejęcia domów w USA wiąże się ze sprawdzaniem, czy nie występują uchybienia proceduralne w tej materii.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Najpierw inwestorzy z powątpiewaniem odnieśli się do krótkoterminowej koniunktury na rynkach akcji. Teraz doszły do tego obawy, dotyczące trwałości zwyżki na rynku surowców. Wczoraj trudno było nie dostrzec wyprzedaży na tym rynku.

Jednak odrobienie części strat w końcowej części sesji pozwala sądzić, że inwestorzy potraktowali ją jako okazję do korzystnych zakupów, a nie zwiastun nadejścia trudniejszych czasów. Eksperci nie są zgodni co do tego, czy te ostatnie zagościły na giełdach już na dobre.

REKLAMA

REKLAMA

Nasz parkiet wykazuje ogromną odporność na zawirowania na świecie, ale trudno jeszcze mówić o ostatecznych rozstrzygnięciach na rynkach w USA czy Niemczech. Mogą one pojawić się dziś, jeśli będziemy obserwować dalsze zniżki czy trudności z odrabianiem strat. W takich uwarunkowaniach można przypuszczać, że i nasz rynek prędzej niż później ulegnie globalnym, złym nastrojom.

Charakterystyczne były wczorajsze decyzje banków centralnych na świecie — w Korei doszło do podwyżki stóp procentowych, w Nowej Zelandii do obniżki, a Bank Anglii utrzymał koszt pieniądza na niezmienionym poziomie i zdecydował się na kontynuowanie programu ilościowego luzowania polityki pieniężnej. Odmienne decyzje pokazują, jak różny jest stan gospodarek na świecie i jak trudno o jednolite tendencje w zakresie polityki gospodarczej.

Dowiedz się także: Jakie zyski wypracowały fundusze hedgingowe w lutym 2011?

Lutowa inflacja w Chinach, która utrzymała się na poziomie 4,9%, potęguje obawy o dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej w tym kraju. Taka perspektywa to dodatkowy czynnik, podnoszący ryzyko na rynkach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mimo zdecydowanej przeceny, którą odnotował rynek surowców, trudno mówić o wzroście koniunktury na tym rynku.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Rynek nieruchomości w Stanach Zjednoczonych

W lutym w USA odnotowano najmniejszą od 3 lat liczbę wniosków o przejęcia domów od niesolidnych dłużników. Było ich 225,1 tys., o 27% mniej niż rok wcześniej i 14% mniej niż w styczniu. Poprawa w tym zakresie nie wiąże się jednak z przesłankami fundamentalnej natury, ale z działaniami, wynikającymi z badania prawidłowości procedur, stosowanych podczas przejęć domów. Działania te mogą skutkować zmasowaniem przejęć w kolejnych miesiącach.

Rynek nieruchomości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Prognozy spadku cen domów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich o dalsze 25-30% przedstawił lokalny bank inwestycyjny Rasmala. Przyczyną ma być zwiększona podaż i stagnacja wzrostu populacji. Od szczytu z 2008 r. ceny mieszkań obniżyły się już o 55%.

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Kolejna firma opublikowała dane, dotyczące lutowej zmiany cen mieszkań w Wielkiej Brytanii. Acadametric szacuje, że nastąpił wzrost o 0,3% w skali miesiąca, a w porównaniu z sytuacją, jaka wystąpiła rok wcześniej, mieliśmy pierwszy spadek od października 2009 r. Wyniósł on 0,5%.

Zespół Analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

REKLAMA

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

REKLAMA