REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bardziej zgodne prognozy inwestorów

Na podstawie wyników polskich deweloperów za rok 2010 r. trudno wysnuć konkretne wnioski.
Na podstawie wyników polskich deweloperów za rok 2010 r. trudno wysnuć konkretne wnioski.

REKLAMA

REKLAMA

Z ostatniej ankiety Investors Intelligence, która powstaje na bazie opinii na temat rynku akcji, prezentowanych w najlepiej znanych newsletterach inwestycyjnych w USA, wynika, że zwiększył się odsetek zarówno byków, jak i niedźwiedzi. Odsetek inwestorów, liczących na wzrost kursu, wzrósł z 50,6% w ubiegłym tygodniu do 52,2% obecnie. Grono byków, które stanowiło w zeszłym tygodniu 19,5%, rozrosło się do 21,1%.

Zmiany nie są duże, ale dobrze oddają sytuację na rynku. Osłabienie koniunktury, z jakim mamy do czynienia na parkietach w USA, jednych skłania do wieszczenia trwalszego ruchu w dół, dla innych stanowi okazję do tańszych zakupów. Jedni drudzy mogą znaleźć argumenty na poparcie swoich przypuszczeń, ale wciąż więcej atutów w rękach mają optymiści. Dotychczasowy przebieg korekty w USA przypomina wydarzenia z listopada.

REKLAMA

REKLAMA

Gdyby chcieć opierać się na tej analogii, już na przełomie tego i przyszłego tygodnia powinniśmy mieć rozstrzygnięcia co do kierunku krótkoterminowego ruchu. Jeśli dobra koniunktura ma się utrzymać, w najbliższych dniach zobaczymy ruch w stronę tegorocznych szczytów.

Na razie jednak na rynkach akcji widać znów większą nerwowość. W ślad za zniżkującymi kontraktami na amerykańskie indeksy, w dół idą dziś też ceny akcji w Europie. Wciąż jednak nie zostały przebite choćby krótkoterminowe wsparcia, co pozwalałoby mówić o sygnałach, zapowiadających trwalsze osłabienie. Niepokój inwestorów budzą dalsze obniżki ratingów krajów strefy euro – po Grecji teraz dotknęło to Hiszpanię – oraz wciąż wysoka cena ropy naftowej, związana z eskalacją konfliktu w Libii.

Dowiedz się także: Jaki jest wpływ agencji ratingowych na rynki finansowe?

Rynki akcji nie zdołały jeszcze przebić nawet krótkoterminowych wsparć. Konkluzja jest taka, że obserwowany od połowy lipca spadek notowań nie powinien być powodem do paniki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wyniki Ronson za rok 2010

Korzystnymi wynikami za 2010 r. pochwalił się notowany na warszawskim parkiecie Ronson, ale jednocześnie przedstawił słabe prognozy na obecny rok. Musimy jednak pamiętać, że oceniając osiągnięcia finansowe deweloperów, trudno skupiać się jedynie na bieżącej sytuacji. Odzwierciedla ona przeszłe dokonania, ponieważ w rachunku wyników widać jedynie zyski z przekazanych notarialnie mieszkań. Ronson na 386 udostępnionym klientom mieszkaniach w minionym roku zarobił na czysto 35,1 mln zł. W tym roku ma przekazać maksymalnie 156 lokali. Liczy jednak na sprzedaż 550. To dla tej firmy oznaczałoby znaczące zwiększenie skali działania, zwłaszcza jeśli dodać do tego planowane rozpoczęcie budowy 1200 mieszkań.

Polecamy serwis: Kursy walut

Natomiast Dom Development wykazał w IV kwartale 7,05 mln zł zysku netto i 9,4 mln zł zysku operacyjnego. To wyniki wyraźnie słabsze niż rok wcześniej. W całym 2010 r. miał 40,4 mln zł zysku netto wobec 80,2 mln zł rok wcześniej. Ten rok powinien zakończyć się dla spółki znacznie lepiej.

Zespół Analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CPK w zakresie lotniska jest na półmetku projektowania, kolejne etapy związane z budową po pozyskaniu finansowania

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej poinformował, że po pierwszych analizach rekomendacje są u pana ministra i premiera i czekamy na decyzję, która w dużej mierze da nam impuls i zastrzyk. Większość zleceń i obowiązków, które ciążyły spółce są realizowane, ale do rozpoczęcia kolejnych etapów przedsięwzięcia trzeba pozyskać finansowanie.

Żeby proces inwestycyjny był sprawniejszy fundusz kolejowy musi mieć mechanizm stabilizacji tak jak fundusz drogowy

Podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Malepszak ocenił, że jeżeli chodzi o kwestię finansowania branży, fundusz kolejowy musi mieć mechanizm jak w funduszu drogowym, żeby iść w normalność. Nie widzę innej podstawy dla zachowania normalności, ten mechanizm stabilizacji jest absolutną koniecznością.

Sektor finansowy jednym z bardziej zainteresowanych wykorzystaniem Gen-AI

Jego przedstawiciele – w tym także z Polski – widzą w tej technologii dużo korzyści. Jak radzić sobie z wyzwaniami, a także generować pomysły, które są później realizowane?

Wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego w styczniu 2025 r. wymaga wprowadzenia i korzystania z recyklomatów

Przedstawiciele firm produkujących tzw. recyklomaty podczas debaty eksperckiej „Technologia w służbie ochrony środowiska” dyskutowali o stanie przygotowań do uruchomienia już za kilka miesięcy polskiego systemu kaucyjnego. 

REKLAMA

Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

REKLAMA