REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Korekta notowań i ustabilizowanie nastrojów na giełdzie

Subskrybuj nas na Youtube
Coraz większy wpływ na decyzje inwestorów mają czynniki fundamentalne, a nie geopolityczne.
Coraz większy wpływ na decyzje inwestorów mają czynniki fundamentalne, a nie geopolityczne.

REKLAMA

REKLAMA

Minione dni przyniosły pogorszenie nastrojów na Wall Street, ale nastawienie tamtejszych autorów najbardziej popularnych biuletynów inwestycyjnych nie uległo zasadniczej zmianie. Zmniejszył się odsetek optymistów z 53,3% do 50,6%, zaś pesymistów przybyło i stanowią oni teraz 19,5%, a nie 18,9%. Analitycy stali się bardziej odporni na wydarzenia geopolityczne i nie rozważają przyszłości wyłącznie pod ich kątem.

REKLAMA

To dla rynków akcji dobra wiadomość. Odczyt nastrojów inwestorów znajduje też potwierdzenie w analizie zdarzeń, w której wciąż trudno wskazać sygnały, sugerujące trały zwrot koniunktury na giełdach. Nasz parkiet trzyma się w ostatnich dniach nadzwyczaj mocno, w czym zapewne pomaga siła rosyjskiej giełdy i fakt, że przez globalnych inwestorów „wrzucani” jesteśmy do tego samego koszyka co tamtejsza giełda. Niewykluczone też, że korzystamy na kłopotach Turcji. Niepokoje w krajach arabskich odbijają się negatywnie na postrzeganiu aktywów z tego kraju. Rynek akcji w Turcji znalazł się wczoraj na najniższym poziomie od sierpnia 2010 r. Od szczytu z listopada minionego roku stracił blisko 18%.

REKLAMA

Inwestorzy stopniowo przyzwyczajają się do niepokojących doniesień z państw arabskich i rosnących cen paliw. Ostra przecena akcji w Arabii Saudyjskiej z tego tygodnia nie zrobiła już takiego wrażenia jak wydarzenia w Libii. Znów do głosu dochodzą wiadomości gospodarcze, które nadal są dobre. Styczniowa sprzedaż detaliczna w Niemczech wypadła lepiej od oczekiwań, a indeksy aktywności w sektorze usług w strefie euro prawie dorównały wysokim oczekiwaniom.

Dowiedz się także: Dlaczego istnieje ryzyko kontynuacji korekty na rynku polskich akcji?

Rynek nieruchomości w USA

Aktywność Amerykanów na rynku kredytów hipotecznych jest niewielka, co rozwiewa wszelkie złudzenia tych, którzy liczyli na poprawę sytuacji na tamtejszym rynku mieszkaniowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Poprawa w zakresie liczby wniosków o kredyty hipoteczne z wcześniejszego 3. tygodnia lutego okazała się chwilowa. W ostatnich dniach minionego miesiąca aktywność w tym zakresie znów obniżyła się. W ubiegłym tygodniu liczba wniosków o kredyty, związane z refinansowaniem wcześniej zaciągniętych zobowiązań, spadła o 6,5%, a w przypadku kredytów na kupno domów – o 6,1%. Łączny wynik zamknął się 6,5% na minusie. Udział refinansujących zobowiązania w całkowitym popycie na kredyty spadł do 64,9%. Regres liczby wniosków o refinansowanie nastąpił, mimo że znacząco zmniejszył się koszt 30-letniego kredytu o stałej stopie oprocentowania. Spadł z 5% do 4,84%.

Polecamy serwis: Lokaty

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Najwyższy odczyt od połowy minionego roku przyniósł lutowy indeks PMI dla brytyjskiego sektora budowlanego. Wskaźnik podniósł się do 56,5 pkt. z 53,7 pkt. miesiąc wcześniej. Najsilniej poprawiała się sytuacja w budownictwie infrastrukturalnym, ale progres miał miejsce także w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym.

Zespół Analiz
Home Broker

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ten głos zaboli polityków. "Do 2030 roku zabraknie nam prądu, firmy uciekną za granicę"
Ponad 80 proc. specjalistów pozytywnie ocenia szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie

Szybki rozwój technologii oraz zwiększone ryzyko cyberataków przyczyniają się do rosnącego zainteresowania bezpieczeństwem IT. Zdaniem szkolonych menadżerów, szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie: są nie tylko potrzebne, ale i skuteczne.

Dłużnicy wykorzystują brak znajomości prawa u wierzycieli i specjalnie zwlekają z zapłatą za faktury, traktując zwłokę jako formę bezpłatnego kredytu. Powinni i mogą jednak słono za to zapłacić

Słaba znajomość podstawowych przepisów prawa finansowego u przedsiębiorców sprawia, że dłużnicy celowo przeciągają płatności, zyskując w ten sposób darmowy, nieoprocentowany kredyt. Dzieje się to w czasie, gdy zatory płatnicze w polskich przedsiębiorstwach cały czas rosną, a utrata płynności finansowej jest realnym zagrożeniem dla małych i średnich firm.

Czy wspólnik mniejszościowy zawsze jest na straconej pozycji?

Wspólnik posiadający mniejszościowy pakiet udziałów w spółce z o.o. nie musi już na starcie znajdować się na przegranej pozycji w potencjalnym sporze ze wspólnikiem większościowym. Kluczowe jest, aby taki udziałowiec znał swoje prawa w spółce oraz aktywnie i umiejętnie z nich korzystał, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do skutecznej obrony interesu wspólnika mniejszościowego i zachowania przez niego wpływu na spółkę.

REKLAMA

Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

REKLAMA

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

REKLAMA