REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pomyślne dane zachętą do ryzyka

Strumień pieniędzy wpadających do funduszy akcyjnych na świecie jest dowodem na globalny apetyt na ryzyko.
Strumień pieniędzy wpadających do funduszy akcyjnych na świecie jest dowodem na globalny apetyt na ryzyko.

REKLAMA

REKLAMA

Z najnowszych danych wynika, że w tygodniu zakończonym 12 stycznia do funduszy akcyjnych na świecie, w dużej mierze na rynki rozwinięte, napłynęło 5,4 mld USD. Coraz więcej osób inwestuje w agresywne, światowe fundusze, co w połączeniu z optymistycznymi doniesieniami gospodarczymi, przerastającymi oczekiwania wynikami amerykańskich spółek za IV kwartał 2010 r. oraz stabilizacją w kwestii kryzysu zadłużenia w Europie sprawia, że wśród inwestorów dominuje pozytywne nastawienie do giełdy.

Wyniki gospodarek, choć nie zawsze lepsze od oczekiwań, to jednak nadal potwierdzają utrzymujące się ożywienie koniunktury. Pierwsze spółki w USA, reprezentujące najważniejsze branże, które podały rezultaty za ostatnie 3 miesiące minionego roku, pozytywnie zaskakiwały. Tak było z finansowym JP Morgan, z technologicznym Intelem czy surowcowym Alcoa.

REKLAMA

REKLAMA

Kraje peryferyjne strefy euro po rozsądnych cenach sprzedały papiery skarbowe. Potwierdziło to fakt, że mają problemy, ale ich eskalacja nie nastąpiła. Ostatnie dni wyraźnie pokazały, że inwestorzy nie chcą pozbywać się akcji jedynie w obawie przed tym, co przyniesie przyszłość, skoro nie nastąpiło ich przewartościowanie. Jednocześnie widać strach przed lokalną korektą, która przyniosłaby odreagowanie po miesiącach zwyżek.

Można odnieść wrażenie, że taka postawa zwycięża również na warszawskim parkiecie. Co prawda nie doszło jeszcze ostatecznie do zanegowania wszystkich, niekorzystnych sygnałów, jakie powstały w czasie zniżek z początków stycznia. Jednak siła rynku w trakcie ruchu w górę była na tyle duża, że pozwoliła wierzyć w podtrzymanie zwyżek. O istotny ruch będzie dziś trudno z uwagi na Święto Martina Lutera Kinga w USA.

Ceny mieszkań w Chinach idą w górę, co daje podstawy do przypuszczeń, że nastąpi zacieśnienie polityki pieniężnej w Państwie Środka.

Rynek nieruchomości w Chinach

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ceny mieszkań w Chinach rosły w grudniu 19. miesiąc z rzędu. Jednocześnie dynamika ruchu w górę zmniejsza się. W zeszłym miesiącu wyniosła ona 6,4% w skali roku, najmniej od listopada 2009 r. Wynik był nieco niższy od oczekiwanych przez analityków 7%. Inwestycje w projekty nieruchomościowe wyniosły w grudniu w Chinach 84 mld USD, o 12% więcej niż rok wcześniej. Całoroczny wzrost sięgnął 33%. Sprzedaż w ujęciu wartościowym zwiększyła się o 22%, natomiast w ilościowym – o 12%, w porównaniu z tym samym miesiącem 2009 r.

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii ceny ofertowe na rynku mieszkaniowym wzrosły w styczniu, w porównaniu z grudniem, o 0,3%, do średnio 223,12 tys. funtów. Miesiąc wcześniej doszło do spadku o 3%. Przy oczekiwaniu na presję cenową w 2011 r., styczniowa poprawa może zaskakiwać. Wytłumaczeniem jest coraz mniejsza liczba mieszkań wystawionych na sprzedaż. Spadła do najniższego poziomu od 2 lat. W Londynie ceny ofertowe w styczniu podniosły się o 1,1%.

Źródło: Zespół Analiz Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

REKLAMA

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

REKLAMA