reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Szkolenia > Wsparcie unijne dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw w województwie warmińsko-mazurskim

Wsparcie unijne dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw w województwie warmińsko-mazurskim

Coraz mniej czasu zostało na złożenie dokumentów aplikacyjnych w konkursie na transfer wiedzy pomiędzy przedsiębiorstwami a jednostkami naukowymi w regionie warmińsko-mazurskim. Podmioty zainteresowane otrzymaniem pomocy unijnej powinny rozpocząć przygotowanie wniosku o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami.

Mowa tu o poddziałaniu 8.2.1 „Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Konkurs ma charakter zamknięty – nabór wniosków o dofinansowanie prowadzony jest od dnia 27 kwietnia 2010 roku do 31 maja 2010 roku. Instytucją, która odpowiada za organizację konkursu, jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazowieckiego w Olsztynie. To tam potencjalni beneficjenci wsparcia są zobligowani do złożenia kompletnej dokumentacji aplikacyjnej. Wnioski można składać osobiście, przesyłać za pośrednictwem poczty lub przesyłką kurierską. 

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O dofinansowanie projektu mogą ubiegać się wszystkie podmioty na podstawie art. 5 pkt 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2006 roku o zasadach prowadzenia polityki rozwoju – z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie odrębnych przepisów). W ramach konkursu dopuszcza się możliwość realizacji projektów w partnerstwie. 

Projekt, aby mógł być uznany za partnerski musi być spełnić wymagania określone wskazaną powyżej ustawą oraz musi być zgodny z dokumentem „Zakres realizacji projektów partnerskich określony przez Instytucję Zarządzającą Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki”. Oba dokumenty są do pobrania ze strony internetowej: http://www.efs.gov.pl

Przeczytaj również Dotacje unijne na realizację szkoleń, usług doradczych oraz studiów podyplomowych

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Zgodnie z obowiązującą dokumentacją konkursową, dofinansowanie mogą uzyskać następujące typy projektów/operacji:

  • Staże i szkolenia praktyczne dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych oraz dla pracowników naukowych (uczelni i innych jednostek naukowych) w przedsiębiorstwach.
  • Tymczasowe zatrudnienie w MŚP wysoko wykwalifikowanego personelu.

Polecamy: Jakie są źródła finansowania innowacji w Polsce?

W jakiej wysokości mogę otrzymać dofinansowanie?

Na realizację projektów wyłonionych do realizacji w ramach konkursu dostępna jest kwota ponad 3,6 mln PLN. Środki na finansowanie projektów POKL pochodzą ze środków krajowych, tj. budżetu środków europejskich, budżetu państwa oraz innych środków publicznych.

Wsparcie finansowe pochodzące ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 85%, natomiast finansowanie krajowe to 15%. Minimalna wartość projektu wynosi 50 tys. złotych. Początek okresu kwalifikowalności datuje się na dzień ogłoszenia konkursu tj. 20 kwietnia 2010 roku, natomiast jego koniec na dzień 31 grudnia 2013 roku.

Przed przystąpieniem do przygotowania dokumentacji aplikacyjnej powinniśmy szczegółowo zapoznać się z obowiązującą dokumentacją konkursową, w szczególności z Regulaminem konkursu. Dokumenty znajdują się pod adresem strony internetowej: http://efs.warmia.mazury.pl

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wsparcie unijne dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw w województwie warmińsko-mazurskim
Wsparcie unijne dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw w województwie warmińsko-mazurskim

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Peugeot Ciesielczyk

- autoryzowany koncesjoner marki Peugeot w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama