REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie są zasady procedury odwoławczej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w łódzkiem?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Regionalny Program Operacyjny w łódzkiem
Regionalny Program Operacyjny w łódzkiem

REKLAMA

REKLAMA

Procedura odwoławcza może być skutecznym sposobem na dochodzenia swoich racji, w przypadku gdy nie zgadzamy się z oceną naszego projektu. Wniesienie środka odwoławczego podlega ściśle określonym procedurom oraz terminom.

W terminie naboru wniosków o dofinansowanie określonym w ogłoszeniu, wnioskodawca składa wymaganą dokumentację aplikacyjną. Następnie jest ona przedmiotem oceny pod kątem spełniania kryteriów formalnych i merytorycznych. Wnioskodawcy projektów, które nie przeszły pozytywnie danego etapu oceny, po jej zakończeniu są pisemnie informowani o wynikach procedury konkursowej. W przypadku otrzymania przez projekt negatywnej oceny, wnioskodawcom przysługuje prawo skorzystania ze środka odwoławczego jakim jest protest. Protest jest wnoszony przez wnioskodawcę pisemnie w terminie 14 dni od dnia otrzymania o informacji o negatywnej ocenie projektu.

REKLAMA

Przez negatywną ocenę projektu należy uznać ocenę, która w odniesieniu do danego projektu kończy procedurę aplikacyjną i uniemożliwia przekazanie projektu do kolejnego etapu oceny lub zakwalifikowania do dofinansowania.

Protest składany jest do sekretariatu Departamentu ds. Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi (w przypadku gdy projekt oceniany był przez IZ RPO WŁ) albo do sekretariatu Centrum Obsługi Przedsiębiorcy (w przypadku gdy projekt oceniany był przez IP II).

Porównaj: Dotacje dla firm z branży turystycznej w województwie podlaskim

Jaki jest cel wnoszenia protestu?

Protest wnoszony jest w celu dokonania ponownej oceny projektu, uwzględniającej podnoszone zarzuty, co w efekcie doprowadzi do kontynuacji oceny projektu i/lub przyznania dotacji.
Pamiętajmy, że w ramach złożonego protestu to na wnioskodawcy spoczywa obowiązek wykazania błędu lub nieprawidłowości, które uzasadniają wniosek o ponowną ocenę złożonego wniosku o dofinansowanie projektu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W przypadku oceny merytorycznej nieprawidłowość lub błąd, może polegać na:

  • nieuważnym przeanalizowaniu wniosku o dofinansowanie (pominięte zostały jego istotne elementy, niewłaściwie zinterpretowano wskazane w nim okoliczności lub załączone dokumenty itp.),
  • niewłaściwym zsumowaniu punktów,
  • niewłaściwej ocenie projektu z innych, dających się zdefiniować w sposób obiektywny, przyczyn.

Polecamy serwis: Mała firma

Co powinien zawierać protest?

Obowiązkowo protest powinien zawierać:

  • dane wnioskodawcy, tożsame z danymi wskazanymi we wniosku o dofinansowanie projektu,
  • numer wniosku o dofinansowanie projektu,
  • wyczerpujące określenie zarzutów odnośnie przeprowadzonej oceny wniosku o dofinansowanie projektu (ze szczegółowym wskazaniem zarzucanej nieprawidłowości).

Pamiętajmy, że do protestu powinniśmy załączyć wszystkie dokumenty związane ze sprawą bezpośrednio jak również pośrednio, jeżeli naszym zdaniem Wnioskodawcy mogą one świadczyć o słuszności podniesionych zarzutów.

Od rozstrzygnięcia protestu, wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

REKLAMA