| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Wniosek o dofinansowanie na wsparcie przedsiębiorczości na Mazowszu – część I

Wniosek o dofinansowanie na wsparcie przedsiębiorczości na Mazowszu – część I

Podczas trwającego naboru wniosków o dofinansowanie w ramach działania 1.5 RPO WM mamy szansę otrzymać unijną dotację na rozwój przedsiębiorstwa. Pieniądze te możemy przeznaczyć na np. modernizację parku maszynowego, zakup wyposażenia do naszej firmy, nabycie licencji, patentów lub know-how.

Kluczem do zdobycia unijnej dotacji jest poprawne wypełnienie dokumentacji aplikacyjnej. W dokumentacji tej powinniśmy udowodnić potrzebę realizacji projektu w określonym przez nas kształcie, wskazać jego finansową wykonalność, a także wpływ projektu na ochronę środowiska naturalnego. Szczegółowe wymagania dotyczące przygotowania aplikacji zostały określone w dokumentacji konkursowej. Bardzo pomocne w tym zakresie może okazać się również Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowania oraz Zasady kwalifikowania wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego

Aktualne wersje dokumentów programowych znajdują się na stronie internetowej Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, pod adresem: http://rpo.mazowia.eu

Na co zwrócić uwagę podczas przygotowania wniosku?

W ramach obecnego naboru wnioski o dofinansowanie składane są za pośrednictwem systemu informatycznego MEWA, dostępnego za pośrednictwem strony internetowej MJWPU. We wniosku wypełniamy wyłącznie pola zaznaczone kolorem szarym. Formularz wniosku składa się z kilku części tematycznych. 

Zobacz także: Szansa firm MŚP na międzynarodowy rozwój

Informacje ogólne o projekcie oraz o beneficjencie

W tych częściach wniosku powinny zostać umieszczone podstawowe informacje dotyczące projektu, okresu jego realizacji oraz wnioskodawcy. W przypadku formułowania tytułu projektu powinniśmy pamiętać, aby był on krótki (do 250 znaków wraz ze spacją i znakami interpunkcyjnymi) i jasno identyfikować nasze zamierzenie inwestycyjne. Jeśli chodzi o status beneficjenta powinien on być spójny z informacjami zawartymi w dokumentach rejestrowych (KRS, EDG).

Przy określaniu wielkości przedsiębiorstwa (mikro-, małe czy średnie) pomocny może okazać się Załączniki nr 1 do rozporządzenia Komisji (WE) nr 800/2008. 

Polecamy serwis: Mała firma

Opis projektu

Tutaj przedstawiamy informacje dotyczące naszego projektu. W opisie powinniśmy w sposób syntetyczny przedstawić charakterystykę projektu z możliwie zwięzłym opisem zakresu rzeczowego projektu i poszczególnych działań. Jeśli zostały już przez nas podjęte jakieś działania związane z przygotowaniem projektu również warto o nich wspomnieć w tej części. Powinniśmy także zidentyfikować ryzyka, które mogą wpłynąć na stan przygotowania i realizacji naszego zamierzenia. Jeżeli uważamy, że nasz projekt jest innowacyjny, powinniśmy uzasadnić, co o tym decyduje oraz jakie będą jego efekty oraz jak realizacja projektu rozwiąże określone problemy. Pamiętajmy, także o opisaniu komplementarności projektu, jeżeli takie występuje. 

Pozostałe informacje dotyczące formularza wniosku o dofinansowanie zostały przedstawione w drugiej części artykułu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PB Online

Serwis badań internetowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »