Wniosek o dofinansowanie na wsparcie przedsiębiorczości na Mazowszu – część I
REKLAMA
REKLAMA
Kluczem do zdobycia unijnej dotacji jest poprawne wypełnienie dokumentacji aplikacyjnej. W dokumentacji tej powinniśmy udowodnić potrzebę realizacji projektu w określonym przez nas kształcie, wskazać jego finansową wykonalność, a także wpływ projektu na ochronę środowiska naturalnego. Szczegółowe wymagania dotyczące przygotowania aplikacji zostały określone w dokumentacji konkursowej. Bardzo pomocne w tym zakresie może okazać się również Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowania oraz Zasady kwalifikowania wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.
REKLAMA
Aktualne wersje dokumentów programowych znajdują się na stronie internetowej Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, pod adresem: http://rpo.mazowia.eu
Na co zwrócić uwagę podczas przygotowania wniosku?
W ramach obecnego naboru wnioski o dofinansowanie składane są za pośrednictwem systemu informatycznego MEWA, dostępnego za pośrednictwem strony internetowej MJWPU. We wniosku wypełniamy wyłącznie pola zaznaczone kolorem szarym. Formularz wniosku składa się z kilku części tematycznych.
Zobacz także: Szansa firm MŚP na międzynarodowy rozwój
Informacje ogólne o projekcie oraz o beneficjencie
W tych częściach wniosku powinny zostać umieszczone podstawowe informacje dotyczące projektu, okresu jego realizacji oraz wnioskodawcy. W przypadku formułowania tytułu projektu powinniśmy pamiętać, aby był on krótki (do 250 znaków wraz ze spacją i znakami interpunkcyjnymi) i jasno identyfikować nasze zamierzenie inwestycyjne. Jeśli chodzi o status beneficjenta powinien on być spójny z informacjami zawartymi w dokumentach rejestrowych (KRS, EDG).
Przy określaniu wielkości przedsiębiorstwa (mikro-, małe czy średnie) pomocny może okazać się Załączniki nr 1 do rozporządzenia Komisji (WE) nr 800/2008.
Polecamy serwis: Mała firma
Opis projektu
Tutaj przedstawiamy informacje dotyczące naszego projektu. W opisie powinniśmy w sposób syntetyczny przedstawić charakterystykę projektu z możliwie zwięzłym opisem zakresu rzeczowego projektu i poszczególnych działań. Jeśli zostały już przez nas podjęte jakieś działania związane z przygotowaniem projektu również warto o nich wspomnieć w tej części. Powinniśmy także zidentyfikować ryzyka, które mogą wpłynąć na stan przygotowania i realizacji naszego zamierzenia. Jeżeli uważamy, że nasz projekt jest innowacyjny, powinniśmy uzasadnić, co o tym decyduje oraz jakie będą jego efekty oraz jak realizacja projektu rozwiąże określone problemy. Pamiętajmy, także o opisaniu komplementarności projektu, jeżeli takie występuje.
Pozostałe informacje dotyczące formularza wniosku o dofinansowanie zostały przedstawione w drugiej części artykułu.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.