REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dotacje dla firm w maju - lista konkursów

Subskrybuj nas na Youtube
W maju na przedsiębiorców czekają dotacje w zakresie badań, rozwoju i zielonej energii
W maju na przedsiębiorców czekają dotacje w zakresie badań, rozwoju i zielonej energii
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Dotacje z Funduszy Europejskich czekają na przedsiębiorców. Przedstawiamy listę majowych konkursów i dotacji.

„Zielona energia”, czyli ekologicznie i ekonomicznie

Do 28 maja br. można aplikować o dofinansowanie z ostatnich 2 konkursów w Programie Infrastruktura i Środowisko.

REKLAMA

Przedsiębiorcy chcący otrzymać dofinansowanie do budowy lub przebudowy instalacji wytwarzania energii elektrycznej wykorzystujących energię słoneczną mogą zgłaszać się do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Poprawa środowiska w woj. śląskim

Dodatkowe środki Fundusze Europejskie przeznaczają na poprawę środowiska w województwie śląskim.

Między innymi spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, jednostki samorządu terytorialnego mogą wnioskować o  środki na projekty dotyczące np.:

  • ocieplenia przegród zewnętrznych obiektu;
  • wymiany okien, drzwi zewnętrznych, oświetlenia na energooszczędne;
  • przebudowy systemów grzewczych lub podłączenia bardziej efektywnego energetycznie i ekologicznie źródła ciepła;
  • likwidacji dotychczasowych nieefektywnych źródeł ciepła;
  • instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE) w modernizowanych energetycznie budynkach.

Transformacja firm w kierunku Przemysłu 4.0

W czerwcu br. rusza konkurs na pilotaż nowych instrumentów inno_LAB z Programu Inteligentny rozwój.   

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Celem Pilotażu jest przygotowanie małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych do wdrożenia zmian w kierunku Przemysłu 4.0 oraz wdrożenia nowych technologii.

Mowa tu o:

  • Big Data;
  • Robotach przemysłowych;
  • Internecie rzeczy;
  • Integracji technologii informatycznych i operacyjnych i tworzeniu systemów cyber-fizycznych (CPS);
  • Cyberbezpieczeństwie;
  • Chmurze obliczeniowej;
  • Wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości;
  • Sztucznej inteligencji;
  • Blockchainie;
  • Druku addytywnym (druk 3D).

Wnioski będzie zbierał PARP między 15 a 30 czerwca.

Szkolenia i doradztwo z dostępnego projektowania

W Programie Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) warto skorzystać z finansowanych w 100% szkoleń i doradztwa dla firm, które chcą rozwijać się w kierunku rozwiązań skierowanych do osób ze szczególnymi potrzebami.

Konkurs realizowany jest na terenie całej Polski, w podziale na pięć makroregionów. Informację o tym, do którego z operatorów należy się zgłosić można znaleźć na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Start-upy w Polsce Wschodniej

Do końca tego roku można starać się o wsparcie na kolejny krok rozwoju - rozwinięcie działalności – wejście ze swoim produktem/usługą szerzej na rynki krajowe i zagraniczne oraz zwiększanie sprzedaży.

Konkurs skierowany jest do start-upów, które:

  • zakończyły program inkubacji innowacyjnego pomysłu z poddziałania 1.1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Programu Polska Wschodnia,
  • osiągnęły wszystkie zakładane „kamienie milowe” planu inkubacji oraz
  • otrzymały raport z inkubacji z rekomendacją o stopniu gotowości spółki do podjęcia działalności rynkowej

Maksymalna kwota dofinansowania to nawet 1 mln złotych.

Środki można przeznaczyć na zakup usług doradczych lub eksperckich, pensje dla pracowników zaangażowanych w projekt lub promocję swojego przedsięwzięcia.

Rozwój przedsiębiorstw na Śląsku

Do 18 maja wnioski o dofinansowanie mogą składać mikro- i małe przedsiębiorstwa działające w szeroko rozumianej branży turystycznej. Dofinansowanie mogą uzyskać projekty m.in. inwestycje przyczyniające się do rozszerzenia oferowanych usług i kompleksowych, proekologicznych produktów. Jednym z celów pomocy z Funduszy Europejskich są również inwestycje prowadzące do generowania trwałych nowych miejsc pracy.

Prace badawczo - rozwojowe

Więcej podmiotów może skorzystać z pomocy Funduszy Europejskich dostępnej w konkursie na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w zakresie medycyny i wdrożenie, oraz komercjalizację ich wyników lub na stworzenie własnego laboratorium.

Można ubiegać się m.in.: o refundację kosztów wynagrodzeń pracowników badawczych, kosztów aparatury i sprzętu, kosztów badań, jak i nabycia środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych.

Czas na składanie wniosków o dofinansowanie upływa 8 czerwca br.

Białostocki Obszar Funkcjonalny

Jednostki samorządu terytorialnego, partnerstwa JST z jednostkami spoza sektora publicznego, instytucje pomocy i integracji społecznej, jednostki organizacyjne systemów wsparcia rodziny i pieczy zastępczej, podmioty ekonomii społecznej oraz organizacje pozarządowe chcące realizować projekty z zakresu infrastruktury:

  • związanej z opieką nad osobami potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu;
  • związanej z usługami wsparcia rodziny i pieczy zastępczej;
  • w zakresie mieszkań wspomaganych, chronionych i socjalnych

mogą zgłaszać się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego do 12 maja br. Wymogiem jest by te działania były realizowane na terenie miasta Białystok lub gmin otaczających Białystok.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polscy wykonawcy działający na rynku niemieckim powinni znać VOB/B

VOB/B nadal jest w Niemczech często stosowanym narzędziem prawnym. Jak w pełni wykorzystać zalety tego sprawdzonego zbioru przepisów, minimalizując jednocześnie ryzyko?

BCC ostrzega: firmy muszą przyspieszyć wdrażanie KSeF. Ustawa już po pierwszym czytaniu w Sejmie

Prace legislacyjne nad ustawą wdrażającą Krajowy System e-Faktur (KSeF) wchodzą w końcową fazę. Sejm skierował projekt nowelizacji VAT do komisji finansów publicznych, która pozytywnie go zaopiniowała wraz z poprawkami.

Zakupy w sklepie stacjonarnym a reklamacja. Co może konsument?

Od wielu lat obowiązuje ustawa o prawach konsumenta. W wyniku implementowania do polskiego systemu prawa regulacji unijnej, od 1 stycznia 2023 r. wprowadzono do tej ustawy bardzo ważne, korzystne dla konsumentów rozwiązania.

Ponad 650 tys. firm skorzystało z wakacji składkowych w pierwszym półroczu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że w pierwszym półroczu 2025 r. z wakacji składkowych skorzystało 657,5 tys. przedsiębiorców. Gdzie można znaleźć informacje o uldze?

REKLAMA

Vibe coding - czy AI zredukuje koszty tworzenia oprogramowania, a programiści będą zbędni?

Kiedy pracowałem wczoraj wieczorem nad newsletterem, do szablonu potrzebowałem wołacza imienia – chciałem, żeby mail zaczynał się od “Witaj Marku”, zamiast „Witaj Marek”. W Excelu nie da się tego zrobić w prosty sposób, a na ręczne przerobienie wszystkich rekordów straciłbym długie godziny. Poprosiłem więc ChatGPT o skrypt, który zrobi to za mnie. Po trzech sekundach miałem działający kod, a wołacze przerobiłem w 20 minut. Więcej czasu zapewne zajęłoby spotkanie, na którym zleciłbym komuś to zadanie. Czy coraz więcej takich zadań nie będzie już wymagać udziału człowieka?

Wellbeing, który naprawdę działa. Arłamów Business Challenge 2025 pokazuje, jak budować silne organizacje w czasach kryzysu zaangażowania

Arłamów, 30 czerwca 2025 – „Zaangażowanie pracowników w Polsce wynosi jedynie 8%. Czas przestać mówić o benefitach i zacząć praktykować realny well-doing” – te słowa Jacka Santorskiego, psychologa biznesu i społecznego, wybrzmiały wyjątkowo mocno w trakcie tegorocznej edycji Arłamów Business Challenge.

Nie uczą się i nie pracują. Polscy NEET często są niewidzialni dla systemu

Jak pokazuje najnowszy raport Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, około 10% młodych Polaków nie uczy się ani nie pracuje. Kim są polscy NEET i dlaczego jest to realny problem społeczny?

Polska inwestycyjna zapaść – co hamuje rozwój i jak to zmienić?

Od 2015 roku stopa inwestycji w Polsce systematycznie spada. Choć może się to wydawać abstrakcyjnym wskaźnikiem makroekonomicznym, jego skutki odczuwamy wszyscy – wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego, mniejszy przyrost zamożności, trudniejsza pogoń za Zachodem. Dlaczego tak się dzieje i czy można to odwrócić? O tym rozmawiali Szymon Glonek oraz dr Anna Szymańska z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

REKLAMA

Firma za granicą jako narzędzie legalnej optymalizacji podatkowej. Fakty i mity

W dzisiejszych czasach, gdy przedsiębiorcy coraz częściej stają przed koniecznością konkurowania na globalnym rynku, pojęcie optymalizacji podatkowej staje się jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej. Wiele osób kojarzy jednak przenoszenie firmy za granicę głównie z próbą unikania podatków lub wręcz z działaniami nielegalnymi. Tymczasem, właściwie zaplanowana firma za granicą może być w pełni legalnym i etycznym narzędziem zarządzania obciążeniami fiskalnymi. W tym artykule obalimy popularne mity, przedstawimy fakty, wyjaśnimy, które rozwiązania są legalne, a które mogą być uznane za agresywną optymalizację. Odpowiemy też na kluczowe pytanie: czy polski przedsiębiorca faktycznie zyskuje, przenosząc działalność poza Polskę?

5 sprawdzonych metod pozyskiwania klientów B2B, które działają w 2025 roku

Pozyskiwanie klientów biznesowych w 2025 roku wymaga elastyczności, innowacyjności i umiejętnego łączenia tradycyjnych oraz nowoczesnych metod sprzedaży. Zmieniające się preferencje klientów, rozwój technologii i rosnące znaczenie relacji międzyludzkich sprawiają, że firmy muszą dostosować swoje strategie, aby skutecznie docierać do nowych odbiorców. Dobry prawnik zadba o zgodność strategii z przepisami prawa oraz zapewni ochronę interesów firmy. Oto pięć sprawdzonych metod, które pomogą w pozyskiwaniu klientów w obecnym roku.

REKLAMA