Zajmowanie miejsc w służbowym samochodzie
REKLAMA
REKLAMA
Sytuacje, w których warto wiedzieć , jakie miejsce zająć
REKLAMA
Kiedy do samochodu służbowego wyznaczony jest kierowca:
1. osoba o najwyższej randze zajmuje miejsce po prawej stronie z tyłu, osoba mniej znacząca z lewej strony z tyłu, osoba trzecia w kolejności ważności zajmuje miejsce środkowe z tyłu – ona też wsiada pierwsza,
2. osoby zajmujące miejsca z prawej i lewej strony z tyłu wsiadają równocześnie, po zajęciu miejsca przez osobę zajmującą miejsce środkowe,
3. miejsce obok kierowcy przypada osobie najmniej znaczącej,
4. jeśli samochodem z wyznaczonym kierowcą jadą trzy osoby, zajmują one miejsca zgodnie z powyższymi zaleceniami, pozostawiając miejsce środkowe z tyłu wolnym.
Zobacz: Przedstawianie przez osoby trzecie - porady
REKLAMA
Kiedy samochód służbowy prowadzi jeden z uczestników spotkania, wówczas najbardziej znaczące miejsce znajduje się obok kierowcy, dalsza hierarchia ważności miejsc jest następująca: miejsce z tyłu z prawej strony, z tyłu z lewej strony, środkowe z tyłu.
Kiedy do samochodu służbowego wsiadają kobiety:
1. ważniejsze są zasady rangi zawodowej niż zasady określające zachowanie mężczyzny wobec kobiety,
2. mężczyzna, który jest przełożonym kobiety nie musi otwierać przed nią drzwi samochodu,
3. mężczyzna zajmujący stanowisko porównywalne z pozycją kobiety może przed nią otworzyć drzwi, po czym powinien je również zamknąć.
Polecamy: Etykieta służbowych kontaktów damsko - męskich
Wiele kobiet pracujących w świecie biznesu, bez względu na zajmowane stanowisko świetnie radzi sobie z otwieraniem i zamykaniem drzwi samochodów służbowych, nie oczekują one pomocy ze strony mężczyzny.
Kiedy do samochodu wsiada gość – należy otworzyć mu drzwi i je za nim zamknąć, po czym samemu zająć miejsce. Postępowanie to jest słuszne bez względu na płeć zaproszonego gościa.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.