reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Kto zarabia na atakach cyberprzestępców?

Kto zarabia na atakach cyberprzestępców?

Ataki wykorzystujące banery reklamowe to świetny interes dla właścicieli zasobów sieciowych wyświetlających takie banery, ponieważ otrzymują oni pieniądze za umieszczenie ich w swoich zasobach.

Jeżeli XBlocker zostanie pobrany i zainstalowany na maszynie ofiary, skorzystają na tym cyberprzestępcy wykorzystujący tego szkodnika, ale tylko wtedy gdy użytkownik wyśle SMS na krótki numer. Jednak niedoświadczeni użytkownicy często chwytają przynętę.

W przypadku techniki black hat SEO i ataków wykorzystujących zoptymalizowane w ten sposób strony, korzyści odnoszą osoby, które stworzyły system dystrybucji, osoby, które rozwinęły oprogramowanie do automatycznego tworzenia fałszywych stron internetowych, oraz pośrednicy między tymi stronami.

Jeżeli użytkownik pobierze i zainstaluje fałszywy program antywirusowy, skorzystają na tym cyberprzestępcy, którzy przeprowadzili atak. Mniej doświadczeni użytkownicy zwykle zgadzają się na instalację i zapłacenie za fałszywe programy antywirusowe, co przynosi dochody osobom, które rozwijają takie oprogramowanie.

Polecamy: Własny biznes - papierologia bez dochodu?

Twórcy pakietów exploitów zarabiają na atakach drive-by, podobnie jak osoby, które wykorzystują te pakiety.

Przykładem może być pakiet exploitów ZeuS Toolkit - efektywny sposób gromadzenia poufnych danych użytkowników, które są następnie sprzedawane na czarnym rynku. W wyniku regularnych ataków przy użyciu programu Pegel przeprowadzonych przez szkodliwych użytkowników powstał botnet składający się z komputerów zainfekowanych backdoorem o nazwie Backdoor.Win32.Bredolab. Botnet ten może być wykorzystywany do pobierania innych szkodliwych programów na komputery ofiar.

Czy to oznacza, że cyberprzestępcy zarabiają pieniądze, gdy użytkownicy pobierają szkodliwe programy? Naturalnie! Przy pomocy programów partnerskich (zwanych w języku rosyjskim “partnerka”) zyski z tej działalności są przekazywane odpowiedniemu partnerowi lub partnerom.

Polecamy: serwis Mała firma

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kto zarabia na atakach cyberprzestępców?
Kto zarabia na atakach cyberprzestępców?

Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama