Jak wyłączyć hibernację w systemie Windows?
REKLAMA
REKLAMA
Wyłączamy hibernację
REKLAMA
Aby wywołać konsolę tekstową w systemie Windows XP, naciskamy klawisze Windows i R. Ta sama kombinacja klawiszy zadziała również w Windowsie Vista i 7, jednak w tych systemach można to zrobić bezpośrednio w polu wyszukiwania, które pojawi się po kliknięciu przycisku Windows (Start). Jeśli te operacje nie przynoszą skutku, konieczne jest uruchomienie konsoli tekstowej z uprawnieniami administratora. Aby to zrobić, logujemy się w systemie na koncie administratora lub klikamy na menu Start (Windows XP) lub przycisk Windows (Vista i Windows 7), następnie otwieramy menu Wszystkie programy | Akcesoria. Następnym krokiem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia, a następnie wskazanie polecenia Uruchom jako administrator.
Zobacz również: Komputer - Programy
Niekwestionowana większość użytkowników kończy działanie systemu w konwencjonalny sposób wybierając opcję Zamknij system lub korzysta z wygodnego trybu energooszczędnego o nazwie Stan wstrzymania. Jeśli w ogóle nie korzystamy z opcji hibernacji, warto ją całkowicie wyłączyć. W odróżnieniu od stanu wstrzymania, hibernacja umożliwia wyłączenie komputera i przywrócenie poprzedniego stanu po ponownym uruchomieniu systemu. Informacje wymagane do odtworzenia poprzedniego stanu są zapisywane w pliku Hiberfil.sys. Niestety plik ten zajmuje na dysku twardym tyle samo miejsca, ile pojemności ma zainstalowana w komputerze pamięć RAM. W związku z tym, po wyłączeniu hibernacji odzyskamy sporo miejsca na dysku.
Aby wyłączyć hibernację, przywołujemy konsolę tekstową w trybie administratora, a następnie wpisujemy polecenie: powercfg -h off
Na koniec warto usunąć wspomniany wcześniej plik Hiberfil.sys.
Zobacz również: Internet - Blog
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.