Samsung Galaxy S III – rewolucja z 4,8-calowym wyświetlaczem
REKLAMA
REKLAMA
Przeglądając plotki na temat nowej Galaktyki coraz częściej pojawiają się informacje na temat nowej, rewolucyjnej obudowy, ale o tym za moment. Oczywiście specyfikacja telefonu będzie jak zwykle na najwyższym poziomie, ale spore zainteresowanie wzbudza właśnie wspomniana obudowa. Dziwić może dobór materiału, z którego będzie wykonana pokrywa baterii. Tył telefonu ma być bowiem zrobiony z ceramicznego tworzywa (lub szklano-ceramicznego). Co prawda będzie ono zapewne odporne na zarysowania, ale co się stanie, gdy telefon upadnie? Obudowa popęka jak szkło?
REKLAMA
Sprawdź również: Click 2 SMS – co to takiego i czy to działa?
Sporą ciekawostką jest również zastosowanie nowego, ogromnego 4,8-calowego ekranu. Zapewne będzie to wyświetlacz Super AMOLED Plus o rozdzielczości HD (720p). W plotkach pojawiają się również informacje o tym, że nowy smartfon Samsunga będzie miał nieco ponad 7 mm grubości w najcieńszym miejscu. A co Samsung upakuje do tak cienkiej obudowy?
Zobacz także: Open Source w firmie – szansa czy zagrożenie?
Po pierwsze serce: czterordzeniowy Exynos 4412 o taktowaniu 1,5 GHz z ARM Mali T-604. Oprócz tego nie zabraknie modułu Bluetooth 4.0, GPS, modułu NFC, czy WiFi w standardach a/b/g/n. Oprócz tego znajdzie się aż 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci flash do dyspozycji szczęśliwego użytkownika. Pracą telefonu ma sterować Android 4.0 Ice Cream Sandwich z nową wersją TouchWiza. Martwimy się jedynie o baterię, która to wszystko udźwignie. Pomyślmy: parametry godne mocnego tabletu, a bateria wielkości maksymalnie 1600 mAh. To po prostu nie może działać długo.
Polecamy: Nowy TV w firmie – co jeszcze jest istotne?
Samsung Galaxy S III to najbardziej oczekiwana premiera pierwszego półrocza 2012 roku, a kolejne plotki potwierdzają, że jest na co czekać. Telefon zadebiutuje prawdopodobnie w kwietniu albo w maju. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze oficjalne specyfikacje i smaczki techniczne.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.