REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak skutecznie połączyć naukę z biznesem?

Bartłomiej Ślawski
Country Manager VMware w Polsce
Jak skutecznie połączyć naukę z biznesem? /Fotolia
Jak skutecznie połączyć naukę z biznesem? /Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W czasach nieustannego rozwoju technologii często można usłyszeć o potrzebie wprowadzenia innowacyjności w środowisku akademickim, które nierzadko broni się przed komercjalizacją prowadzonych badań. Jak pogodzić naukowy charakter jednostek badawczych z wymaganiami świata biznesu? Doskonałym przykładem może być Poznański Park Naukowo-Technologiczny (PPNT).

Parków naukowo-technologicznych jest w Polsce coraz więcej, jednak poznańska placówka zajmuje wśród nich wyjątkowe miejsce – jej historia sięga 1995 roku, co czyni ją pierwszą taką instytucją w kraju. Podstawowym założeniem Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego jest połączenie nauki z biznesem. Dzięki takim obszarom działalności jak usługi badawcze, wspieranie przedsiębiorczości oraz transfer technologii, ośrodek tworzy doskonałe warunki do komercjalizacji wyników badań naukowych i technologicznych.

REKLAMA

Z oferty PPNT korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy, których celem jest poprawienie pozycji na rynku poprzez wzrost innowacyjności (często są to przedstawiciele branży finansowej czy twórcy oprogramowania), jednostki badawczo-rozwojowe czy samorządowe, a także pracownicy naukowi uczelni wyższych oraz startupy. Początkujące przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie merytoryczne, pomoc w pozyskiwaniu środków, świetnie wyposażone powierzchnie laboratoryjne i biurowe, a także na doskonałe zaplecze IT. 

Ulga podatkowa na działalność badawczo-rozwojową (B+R)

Biznes nowoczesny, czyli zwirtualizowany

Dalszy ciąg materiału pod wideo

DataCenter PPNT od wielu lat świadczy usługi kolokacji serwerów dla lokatorów Parku. Aby umożliwić korzystanie ze swoich usług również podmiotom spoza Parku, stworzono nowoczesne centrum danych oraz rozszerzono wachlarz usług o model IaaS (ang. Infrastructure as a Service – infrastruktura jako usługa). W tej sytuacji konieczne okazało się zapewnienie jak największej elastyczności udostępniania zasobów centrum danych oraz ich skalowalności i rozliczania.

Nowo powstała struktura wirtualizacyjna zapewnia klientom pewną swobodę w zarządzaniu wykupionymi zasobami i sprawowaniu nad nimi kontroli. Ponadto dostawca usługi nie musi angażować swojego zespołu do wykonania każdej czynności administracyjnej – zarówno w zakresie wirtualnych serwerów, pamięci masowych czy też środowiska sieciowego. Bardzo ważna jest również gwarancja bezpieczeństwa udostępnianych zasobów oraz ciągłości dostępu do nich.

Rozwijasz firmę? Inwestuj w nowe technologie


Korzyści biznesowe

REKLAMA

Aktualnie klienci DataCenter PPNT otrzymują nie tylko moc obliczeniową, pamięć operacyjną czy przestrzeń dyskową, ale całą infrastrukturę wirtualną, która składa się na wirtualne centrum danych. Mowa tu między innymi o urządzenia sieciowych, firewallach czy przełącznikach. Klient może tworzyć swoją prywatną sieć, w zależności od potrzeb może również samodzielnie konfigurować usługi. To bardzo ważne ułatwienie, ponieważ gwarantuje niezależność od dostępności dostawcy oraz oszczędność czasu. Wszystkie planowane zmiany klient może wykonać samodzielnie z poziomu panelu administracyjnego, a zastosowane technologie umożliwiają skrócenie czasu realizacji takich potrzeb nawet do kilku minut. Na poziomie operacyjnym możliwe jest także skorzystanie z funkcji mikrosegmentacji sieci, która zapewnia izolację systemów krytycznych – zwiększa więc poziom bezpieczeństwa.

Wykorzystanie wyżej wspomnianych rozwiązań umożliwiło stworzenie wydajnego, łatwego w zarządzaniu środowiska IT. Olbrzymią korzyścią dla przedsiębiorstw i jednostek naukowych jest także elastyczny model rozliczania za usługi, który bazuje na ilości wykorzystanych zasobów, co pozwala na optymalizację kosztów. Klienci doceniają najwyższy poziom ochrony udostępnianych zasobów oraz ciągłość dostępu do nich.

Przykład DataCenter PPNT pokazuje w praktyce, że zastosowanie odpowiednich rozwiązań technologicznych zapewnia elastyczność, niezależność i bezpieczeństwo, które są niezbędne do zyskania przewagi konkurencyjnej na rynku. Dzięki dostępności do szerokiej oferty Parku klienci mogą się skupić na działalności biznesowej lub naukowej – bez obaw o środowisko IT.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  KPO: Od 6 maja 2024 r. można składać wnioski na dotacje dla branży HoReCa - hotelarskiej, gastronomicznej, cateringowej, turystycznej i hotelarskiej

  Nabór wniosków na dotacje dla branży hotelarskiej, gastronomicznej i cateringowej oraz turystycznej i kulturalnej w ramach Krajowego Planu Odbudowy ogłoszono w kwietniu 2024 r. Wnioski będzie można składać od 6 maja 2024 r. do 5 czerwca 2024 r.

  Ile pracuje mikro- i mały przedsiębiorca? 40-60 godzin tygodniowo, bez zwolnień lekarskich i urlopów

  Przeciętny mikroprzedsiębiorca poświęca dużo więcej czasu na pracę niż przeciętny pracownik etatowy. Wielu przedsiębiorców nie korzysta ze zwolnień lekarskich i nie było na żadnym urlopie. Chociaż mikroprzedsiębiorcy zwykle zarabiają na poziomie średniej krajowej albo trochę więcej, to są zdecydowanie bardziej oszczędni niż większość Polaków.

  Duży wzrost cyberataków na świecie!

  Aż 28 proc. O tyle procent wzrosła liczba ataków cyberprzestępców. Hakerzy stawiają także na naukę i badania oraz sektor administracyjno-wojskowy. W Europie liczba ataków ransomware wzrosła o 64 proc. Jest się czego obawiać. 

  Nie zrobisz zakupów w swoim ulubionym sklepie osiedlowym, bo powrót VAT na żywność doprowadzi go do bankructwa

  Po ponad dwóch latach przerwy powrócił 5-procentowy VAT na żywność. Sieci dyskontów, które toczą wojnę o klientów, kuszą obietnicą, że cen nie podniosą, bo podatek wezmą na siebie. Korzystna dla klientów zapowiedź może okazać się zabójcza dla i tak słabnących i znikających z rynku małych sklepów.

  REKLAMA

  Windykacja należności krok po kroku

  Windykacja należności krok po kroku czyli jak odzyskać swoje pieniądze? Pierwszym krokiem jest windykacja przedsądowa. Co zrobić, aby windykacja była skuteczna już na tym etapie?

  Praca tymczasowa: Liczy się wynagrodzenie, lokalizacja miejsca pracy, czas trwania rekrutacji i szansa na stałą pracę

  Praca tymczasowa to nie tylko opcja dla studentów – najwięcej pracowników stanowią osoby w przedziale wiekowym 25-44 lata. Pracownicy tymczasowi przy wyborze oferty pracy najczęściej zwracają uwagę na wysokość wynagrodzenia, lokalizację miejsca pracy oraz szansę na stałe zatrudnienie, a także szybkość procesu rekrutacji.

  Uwaga! Zbyt częste zmienianie hasła ułatwia cyberataki

  Czy trzeba zmieniać hasło co miesiąc? Okazuje się, że zbyt częsta zmiana hasła ułatwia cyberataki. Wskazania do zmiany hasła przez pracowników po czasie od 30 do 90 dni powinny się zmienić. Kiedy zmiana hasła jest konieczna?

  Cyfrowa współpraca księgowych i przedsiębiorców

  Postęp w zakresie rozwiązań technologicznych oraz innowacje w sposobie komunikacji pomiędzy urzędami i podmiotami zmieniają sposób prowadzenia przedsiębiorstw - w szczególności małych i mikrofirm. Równocześnie szybka adopcja rozwiązań technologicznych sprawia, że cyfryzacja sektora publicznego - także na linii obywatel - urząd w kontekście przykładowo cyfrowych rozliczeń podatkowych – nabiera rozpędu i będzie coraz intensywniej dotykać również inne powiązane z nią sektory i branże. 

  REKLAMA

  Jak hakerzy wyciągają nasze dane? Uważaj na aktualizacje!

  Hakerzy nie próżnują i wciąż szukają nowych sposobów na wyciągnięcie danych. Wykorzystują pliki wirtualnego dysku twardego (VHD) do dostarczania wirusa - trojana zdalnego dostępu (RAT) Remcos. W Polsce szczególnie groźne są fałszywe aktualizacje. 

  Firmy przemysłowe stawiają na AI

  Większość firm (83 proc.) z sektora przemysłowego planuje zainwestować w sztuczną inteligencję w 2024 r. Tak wynika z najnowszego raportu "State of Smart Manufacturing". 

  REKLAMA