REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak skutecznie połączyć naukę z biznesem?

Bartłomiej Ślawski
Country Manager VMware w Polsce
Jak skutecznie połączyć naukę z biznesem? /Fotolia
Jak skutecznie połączyć naukę z biznesem? /Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W czasach nieustannego rozwoju technologii często można usłyszeć o potrzebie wprowadzenia innowacyjności w środowisku akademickim, które nierzadko broni się przed komercjalizacją prowadzonych badań. Jak pogodzić naukowy charakter jednostek badawczych z wymaganiami świata biznesu? Doskonałym przykładem może być Poznański Park Naukowo-Technologiczny (PPNT).

Parków naukowo-technologicznych jest w Polsce coraz więcej, jednak poznańska placówka zajmuje wśród nich wyjątkowe miejsce – jej historia sięga 1995 roku, co czyni ją pierwszą taką instytucją w kraju. Podstawowym założeniem Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego jest połączenie nauki z biznesem. Dzięki takim obszarom działalności jak usługi badawcze, wspieranie przedsiębiorczości oraz transfer technologii, ośrodek tworzy doskonałe warunki do komercjalizacji wyników badań naukowych i technologicznych.

REKLAMA

Z oferty PPNT korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy, których celem jest poprawienie pozycji na rynku poprzez wzrost innowacyjności (często są to przedstawiciele branży finansowej czy twórcy oprogramowania), jednostki badawczo-rozwojowe czy samorządowe, a także pracownicy naukowi uczelni wyższych oraz startupy. Początkujące przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie merytoryczne, pomoc w pozyskiwaniu środków, świetnie wyposażone powierzchnie laboratoryjne i biurowe, a także na doskonałe zaplecze IT. 

Ulga podatkowa na działalność badawczo-rozwojową (B+R)

Biznes nowoczesny, czyli zwirtualizowany

Dalszy ciąg materiału pod wideo

DataCenter PPNT od wielu lat świadczy usługi kolokacji serwerów dla lokatorów Parku. Aby umożliwić korzystanie ze swoich usług również podmiotom spoza Parku, stworzono nowoczesne centrum danych oraz rozszerzono wachlarz usług o model IaaS (ang. Infrastructure as a Service – infrastruktura jako usługa). W tej sytuacji konieczne okazało się zapewnienie jak największej elastyczności udostępniania zasobów centrum danych oraz ich skalowalności i rozliczania.

Nowo powstała struktura wirtualizacyjna zapewnia klientom pewną swobodę w zarządzaniu wykupionymi zasobami i sprawowaniu nad nimi kontroli. Ponadto dostawca usługi nie musi angażować swojego zespołu do wykonania każdej czynności administracyjnej – zarówno w zakresie wirtualnych serwerów, pamięci masowych czy też środowiska sieciowego. Bardzo ważna jest również gwarancja bezpieczeństwa udostępnianych zasobów oraz ciągłości dostępu do nich.

Rozwijasz firmę? Inwestuj w nowe technologie


Korzyści biznesowe

REKLAMA

Aktualnie klienci DataCenter PPNT otrzymują nie tylko moc obliczeniową, pamięć operacyjną czy przestrzeń dyskową, ale całą infrastrukturę wirtualną, która składa się na wirtualne centrum danych. Mowa tu między innymi o urządzenia sieciowych, firewallach czy przełącznikach. Klient może tworzyć swoją prywatną sieć, w zależności od potrzeb może również samodzielnie konfigurować usługi. To bardzo ważne ułatwienie, ponieważ gwarantuje niezależność od dostępności dostawcy oraz oszczędność czasu. Wszystkie planowane zmiany klient może wykonać samodzielnie z poziomu panelu administracyjnego, a zastosowane technologie umożliwiają skrócenie czasu realizacji takich potrzeb nawet do kilku minut. Na poziomie operacyjnym możliwe jest także skorzystanie z funkcji mikrosegmentacji sieci, która zapewnia izolację systemów krytycznych – zwiększa więc poziom bezpieczeństwa.

Wykorzystanie wyżej wspomnianych rozwiązań umożliwiło stworzenie wydajnego, łatwego w zarządzaniu środowiska IT. Olbrzymią korzyścią dla przedsiębiorstw i jednostek naukowych jest także elastyczny model rozliczania za usługi, który bazuje na ilości wykorzystanych zasobów, co pozwala na optymalizację kosztów. Klienci doceniają najwyższy poziom ochrony udostępnianych zasobów oraz ciągłość dostępu do nich.

Przykład DataCenter PPNT pokazuje w praktyce, że zastosowanie odpowiednich rozwiązań technologicznych zapewnia elastyczność, niezależność i bezpieczeństwo, które są niezbędne do zyskania przewagi konkurencyjnej na rynku. Dzięki dostępności do szerokiej oferty Parku klienci mogą się skupić na działalności biznesowej lub naukowej – bez obaw o środowisko IT.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA