REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak skutecznie połączyć naukę z biznesem?

Bartłomiej Ślawski
Country Manager VMware w Polsce
Jak skutecznie połączyć naukę z biznesem? /Fotolia
Jak skutecznie połączyć naukę z biznesem? /Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W czasach nieustannego rozwoju technologii często można usłyszeć o potrzebie wprowadzenia innowacyjności w środowisku akademickim, które nierzadko broni się przed komercjalizacją prowadzonych badań. Jak pogodzić naukowy charakter jednostek badawczych z wymaganiami świata biznesu? Doskonałym przykładem może być Poznański Park Naukowo-Technologiczny (PPNT).

Parków naukowo-technologicznych jest w Polsce coraz więcej, jednak poznańska placówka zajmuje wśród nich wyjątkowe miejsce – jej historia sięga 1995 roku, co czyni ją pierwszą taką instytucją w kraju. Podstawowym założeniem Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego jest połączenie nauki z biznesem. Dzięki takim obszarom działalności jak usługi badawcze, wspieranie przedsiębiorczości oraz transfer technologii, ośrodek tworzy doskonałe warunki do komercjalizacji wyników badań naukowych i technologicznych.

REKLAMA

Z oferty PPNT korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy, których celem jest poprawienie pozycji na rynku poprzez wzrost innowacyjności (często są to przedstawiciele branży finansowej czy twórcy oprogramowania), jednostki badawczo-rozwojowe czy samorządowe, a także pracownicy naukowi uczelni wyższych oraz startupy. Początkujące przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie merytoryczne, pomoc w pozyskiwaniu środków, świetnie wyposażone powierzchnie laboratoryjne i biurowe, a także na doskonałe zaplecze IT. 

Ulga podatkowa na działalność badawczo-rozwojową (B+R)

Biznes nowoczesny, czyli zwirtualizowany

Dalszy ciąg materiału pod wideo

DataCenter PPNT od wielu lat świadczy usługi kolokacji serwerów dla lokatorów Parku. Aby umożliwić korzystanie ze swoich usług również podmiotom spoza Parku, stworzono nowoczesne centrum danych oraz rozszerzono wachlarz usług o model IaaS (ang. Infrastructure as a Service – infrastruktura jako usługa). W tej sytuacji konieczne okazało się zapewnienie jak największej elastyczności udostępniania zasobów centrum danych oraz ich skalowalności i rozliczania.

Nowo powstała struktura wirtualizacyjna zapewnia klientom pewną swobodę w zarządzaniu wykupionymi zasobami i sprawowaniu nad nimi kontroli. Ponadto dostawca usługi nie musi angażować swojego zespołu do wykonania każdej czynności administracyjnej – zarówno w zakresie wirtualnych serwerów, pamięci masowych czy też środowiska sieciowego. Bardzo ważna jest również gwarancja bezpieczeństwa udostępnianych zasobów oraz ciągłości dostępu do nich.

Rozwijasz firmę? Inwestuj w nowe technologie


Korzyści biznesowe

REKLAMA

Aktualnie klienci DataCenter PPNT otrzymują nie tylko moc obliczeniową, pamięć operacyjną czy przestrzeń dyskową, ale całą infrastrukturę wirtualną, która składa się na wirtualne centrum danych. Mowa tu między innymi o urządzenia sieciowych, firewallach czy przełącznikach. Klient może tworzyć swoją prywatną sieć, w zależności od potrzeb może również samodzielnie konfigurować usługi. To bardzo ważne ułatwienie, ponieważ gwarantuje niezależność od dostępności dostawcy oraz oszczędność czasu. Wszystkie planowane zmiany klient może wykonać samodzielnie z poziomu panelu administracyjnego, a zastosowane technologie umożliwiają skrócenie czasu realizacji takich potrzeb nawet do kilku minut. Na poziomie operacyjnym możliwe jest także skorzystanie z funkcji mikrosegmentacji sieci, która zapewnia izolację systemów krytycznych – zwiększa więc poziom bezpieczeństwa.

Wykorzystanie wyżej wspomnianych rozwiązań umożliwiło stworzenie wydajnego, łatwego w zarządzaniu środowiska IT. Olbrzymią korzyścią dla przedsiębiorstw i jednostek naukowych jest także elastyczny model rozliczania za usługi, który bazuje na ilości wykorzystanych zasobów, co pozwala na optymalizację kosztów. Klienci doceniają najwyższy poziom ochrony udostępnianych zasobów oraz ciągłość dostępu do nich.

Przykład DataCenter PPNT pokazuje w praktyce, że zastosowanie odpowiednich rozwiązań technologicznych zapewnia elastyczność, niezależność i bezpieczeństwo, które są niezbędne do zyskania przewagi konkurencyjnej na rynku. Dzięki dostępności do szerokiej oferty Parku klienci mogą się skupić na działalności biznesowej lub naukowej – bez obaw o środowisko IT.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

REKLAMA

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

Mikro i małe firmy najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności i podnoszenia składek ZUS-owskich

Czynniki, które bezpośrednio mogą obciążyć finanse firmy w sposób niespodziewany budzą największe obawy małych firm. Zwłaszcza te, które od przedsiębiorcy nie zależ i ma on na nie stosunkowo najmniejszy wpływ. Nie ma w tym nic dziwnego, bo małe firmy w Polsce wciąż cechuje mała płynność finansowa.

REKLAMA