REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak skutecznie połączyć naukę z biznesem?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Bartłomiej Ślawski
Country Manager VMware w Polsce
Jak skutecznie połączyć naukę z biznesem? /Fotolia
Jak skutecznie połączyć naukę z biznesem? /Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W czasach nieustannego rozwoju technologii często można usłyszeć o potrzebie wprowadzenia innowacyjności w środowisku akademickim, które nierzadko broni się przed komercjalizacją prowadzonych badań. Jak pogodzić naukowy charakter jednostek badawczych z wymaganiami świata biznesu? Doskonałym przykładem może być Poznański Park Naukowo-Technologiczny (PPNT).

Parków naukowo-technologicznych jest w Polsce coraz więcej, jednak poznańska placówka zajmuje wśród nich wyjątkowe miejsce – jej historia sięga 1995 roku, co czyni ją pierwszą taką instytucją w kraju. Podstawowym założeniem Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego jest połączenie nauki z biznesem. Dzięki takim obszarom działalności jak usługi badawcze, wspieranie przedsiębiorczości oraz transfer technologii, ośrodek tworzy doskonałe warunki do komercjalizacji wyników badań naukowych i technologicznych.

REKLAMA

Z oferty PPNT korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy, których celem jest poprawienie pozycji na rynku poprzez wzrost innowacyjności (często są to przedstawiciele branży finansowej czy twórcy oprogramowania), jednostki badawczo-rozwojowe czy samorządowe, a także pracownicy naukowi uczelni wyższych oraz startupy. Początkujące przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie merytoryczne, pomoc w pozyskiwaniu środków, świetnie wyposażone powierzchnie laboratoryjne i biurowe, a także na doskonałe zaplecze IT. 

Ulga podatkowa na działalność badawczo-rozwojową (B+R)

Biznes nowoczesny, czyli zwirtualizowany

Dalszy ciąg materiału pod wideo

DataCenter PPNT od wielu lat świadczy usługi kolokacji serwerów dla lokatorów Parku. Aby umożliwić korzystanie ze swoich usług również podmiotom spoza Parku, stworzono nowoczesne centrum danych oraz rozszerzono wachlarz usług o model IaaS (ang. Infrastructure as a Service – infrastruktura jako usługa). W tej sytuacji konieczne okazało się zapewnienie jak największej elastyczności udostępniania zasobów centrum danych oraz ich skalowalności i rozliczania.

Nowo powstała struktura wirtualizacyjna zapewnia klientom pewną swobodę w zarządzaniu wykupionymi zasobami i sprawowaniu nad nimi kontroli. Ponadto dostawca usługi nie musi angażować swojego zespołu do wykonania każdej czynności administracyjnej – zarówno w zakresie wirtualnych serwerów, pamięci masowych czy też środowiska sieciowego. Bardzo ważna jest również gwarancja bezpieczeństwa udostępnianych zasobów oraz ciągłości dostępu do nich.

Rozwijasz firmę? Inwestuj w nowe technologie


Korzyści biznesowe

REKLAMA

Aktualnie klienci DataCenter PPNT otrzymują nie tylko moc obliczeniową, pamięć operacyjną czy przestrzeń dyskową, ale całą infrastrukturę wirtualną, która składa się na wirtualne centrum danych. Mowa tu między innymi o urządzenia sieciowych, firewallach czy przełącznikach. Klient może tworzyć swoją prywatną sieć, w zależności od potrzeb może również samodzielnie konfigurować usługi. To bardzo ważne ułatwienie, ponieważ gwarantuje niezależność od dostępności dostawcy oraz oszczędność czasu. Wszystkie planowane zmiany klient może wykonać samodzielnie z poziomu panelu administracyjnego, a zastosowane technologie umożliwiają skrócenie czasu realizacji takich potrzeb nawet do kilku minut. Na poziomie operacyjnym możliwe jest także skorzystanie z funkcji mikrosegmentacji sieci, która zapewnia izolację systemów krytycznych – zwiększa więc poziom bezpieczeństwa.

Wykorzystanie wyżej wspomnianych rozwiązań umożliwiło stworzenie wydajnego, łatwego w zarządzaniu środowiska IT. Olbrzymią korzyścią dla przedsiębiorstw i jednostek naukowych jest także elastyczny model rozliczania za usługi, który bazuje na ilości wykorzystanych zasobów, co pozwala na optymalizację kosztów. Klienci doceniają najwyższy poziom ochrony udostępnianych zasobów oraz ciągłość dostępu do nich.

Przykład DataCenter PPNT pokazuje w praktyce, że zastosowanie odpowiednich rozwiązań technologicznych zapewnia elastyczność, niezależność i bezpieczeństwo, które są niezbędne do zyskania przewagi konkurencyjnej na rynku. Dzięki dostępności do szerokiej oferty Parku klienci mogą się skupić na działalności biznesowej lub naukowej – bez obaw o środowisko IT.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ponad 80 proc. specjalistów pozytywnie ocenia szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie

Szybki rozwój technologii oraz zwiększone ryzyko cyberataków przyczyniają się do rosnącego zainteresowania bezpieczeństwem IT. Zdaniem szkolonych menadżerów, szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie: są nie tylko potrzebne, ale i skuteczne.

Dłużnicy wykorzystują brak znajomości prawa u wierzycieli i specjalnie zwlekają z zapłatą za faktury, traktując zwłokę jako formę bezpłatnego kredytu. Powinni i mogą jednak słono za to zapłacić

Słaba znajomość podstawowych przepisów prawa finansowego u przedsiębiorców sprawia, że dłużnicy celowo przeciągają płatności, zyskując w ten sposób darmowy, nieoprocentowany kredyt. Dzieje się to w czasie, gdy zatory płatnicze w polskich przedsiębiorstwach cały czas rosną, a utrata płynności finansowej jest realnym zagrożeniem dla małych i średnich firm.

Czy wspólnik mniejszościowy zawsze jest na straconej pozycji?

Wspólnik posiadający mniejszościowy pakiet udziałów w spółce z o.o. nie musi już na starcie znajdować się na przegranej pozycji w potencjalnym sporze ze wspólnikiem większościowym. Kluczowe jest, aby taki udziałowiec znał swoje prawa w spółce oraz aktywnie i umiejętnie z nich korzystał, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do skutecznej obrony interesu wspólnika mniejszościowego i zachowania przez niego wpływu na spółkę.

Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

REKLAMA

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

REKLAMA

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

JDG a spółka z o.o. Którą formę działalności wybrać? [Porównanie]

Podejmując decyzję o własnym biznesie, każdy przedsiębiorca staje przed wyborem formy działalności. Większość z nas waha się pomiędzy jednoosobową działalnością gospodarczą (JDG) a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Każda z tych form ma swoje plusy i minusy. W artykule spróbuję przybliżyć czym się różnią.

REKLAMA