REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rozwijasz firmę? Inwestuj w nowe technologie

nowe technologie
nowe technologie
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Świat zmienia się dzisiaj szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a wszystko za sprawą dynamicznego rozwoju sektora nowych technologii. W tym przypadku trudno już mówić o rewolucji, ponieważ rzeczywistość nieustannie ulega poważnym przeobrażeniom. Chociaż skutki tego procesu odczują wszyscy ludzie, to szczególną uwagę powinni na niego zwrócić przedsiębiorcy. Dla nich jest to spora szansa na poprawę wydajności oraz obniżenie kosztów prowadzenia firmy.

REKLAMA

Apokaliptyczne wizje, w których człowiek pada ofiarą rozwoju technologicznego, nie są niczym nowym. Ostatnio jednak temat ten stal się szerzej omawiany, a oponenci szybkich zmian wskazują, iż doprowadzą one do wielu problemów. W gronie tym wymienia się m.in. wzrost bezrobocia spowodowany postępującą automatyzacją rolnictwa, przemysłu i usług, rozbicie struktur społecznych oraz inwigilację jednostki. To oczywiście poważne zagadnienia, którym należy poświęcać uwagę, ale nie można zapominać, że rozwój technologiczny to także wielkie szanse. Świetnie widać to na przykładzie prowadzenia firmy w XXI wieku.

REKLAMA

Co liczy się w biznesie zwłaszcza dzisiaj? Dostęp do informacji, szybkość podejmowania decyzji oraz działań, wyszkoleni i doświadczeni pracownicy, wysoka wydajność(czego), łatwość docierania do klienta, wprowadzanie innowacji oraz cięcie kosztów. Nowe technologie stanowią wspólny mianownik tych czynników. Sprzęt mobilny, Internet, aplikacje biznesowe, media społecznościowe, wyspecjalizowane serwisy – wszystko to może być wykorzystywane do rozwoju firmy i wcale nie musi ona działać w segmencie nowych technologii. To już globalne zjawisko.

Wielu przedsiębiorców wykorzystuje dzisiaj w swoich firmach komputery, tablety czy smartfony. Sam sprzęt jest jednak bezużyteczny i potrzebuje odpowiedniego oprogramowania. Zakup tego ostatniego oznacza dodatkowe koszty, ale nierzadko można je wyeliminować – wystarczy skorzystać z darmowego systemu operacyjnego (warto wspomnieć, że część szkół oraz urzędów w Hiszpanii przeszła już na platformę Linux – powodem były m.in. oszczędności) czy z bezpłatnych aplikacji. Przykład stanowią tu darmowe pakiety biurowe OpenOffice i działające w chmurze rozwiązania Google. Darmowe oprogramowanie wcale nie musi być gorsze od tego płatnego – często są to bardzo zaawansowane produkty, które można z sukcesem stosować w firmie.

Będzie unijny system obrotu pieniądzem elektronicznym?

REKLAMA

Wcześniej wspomniana „chmura” znana jako cloud computing. To jeden z filarów sektora nowych technologii – dzisiaj chmura stwarza spore możliwości, w przyszłości stanie się istotnym elementem rzeczywistości. Rozwiązanie to zakłada, iż oprogramowanie oraz dane nie są przypisane do konkretnego urządzenia (komputera, serwera czy smartfonu), lecz gromadzi się je na serwerach firm udostępniających taką usługę (m.in. Google, Microsoft, Apple). Korzyści? Przede wszystkim mniejsze inwestycje w sprzęt i oprogramowanie, wygoda, bezpieczeństwo oraz szybki dostęp do danych – część czynników przekłada się na wzrost efektywności.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jedną z podstaw sprawnie działającego biznesu jest szybkość działania. Dotyczy to podejmowania konkretnych decyzji, dostępu do określonych informacji, reakcji na poczynania konkurencji oraz przepływu danych. Wielką rolę w tym aspekcie odgrywają właśnie nowe technologie: Internet, połączone z nim urządzenia, usługi łączące świat wirtualny z rzeczywistym. Przykład tych ostatnich stanowią kantory internetowe, m.in. działająca na tym rynku firma Fritz Exchange. Gwarantuje ona nie tylko atrakcyjne kursy czy zwiększone bezpieczeństwo transakcji – umożliwia też  przedsiębiorcom sprawne działanie na globalnym rynku. Odpowiednie dyspozycje można szybko wydawać praktycznie z każdego miejsca na świecie, bez względu na godzinę czy dzień tygodnia. To czyni biznes konkurencyjnym.

LibreDocs - szybsze i samodzielne tworzenie dokumentów biznesowych


Szanse, jakie stwarza Internet, należy wykorzystywać nieustannie. Zapewnia on stały i szybki dostęp do informacji, która zawsze jest pożądanym towarem. Z jego pomocą można w prosty sposób porównywać ceny towarów i usług, szukać najatrakcyjniejszych ofert. To ważne, gdy chce się obniżyć rachunki np. za energię elektryczną, Internet, telefon czy znaleźć atrakcyjne ubezpieczenie i bank z dobrą ofertą. Globalna sieć to również możliwość taniej komunikacji oraz dobry sposób na dotarcie do wartościowych specjalistów z praktycznie każdej dziedziny - szczególnie, gdy żyją w innym kraju. Ich fizyczna obecność nie jest już konieczna, a konkretne zadanie mogą zrealizować w bardzo krótkim czasie.

Przedsiębiorcy powinni też pamiętać o tym, że ich firma musi istnieć w Internecie. To świetny sposób na dotarcie do obecnych i potencjalnych klientów. Rzesze ludzi przeszukują dzisiaj sieć w poszukiwaniu konkretnych danych, porad, usług, produktów i dobrze jest być widocznym w tym środowisku. Sprawa nie kończy się na posiadaniu strony internetowej – są jeszcze blogi, fora, serwisy społecznościowe. To doskonałe narzędzia reklamy, która może być tania i bardzo skuteczna.

Wprowadzenie nowych technologii stwarza firmom szanse na dynamiczny rozwój bez konieczności inwestowania olbrzymich środków. Co więcej, daje to możliwość wykorzystania rozwiązań, dzięki którym możliwe jest cięcie wydatków i stawianie jakości usług na pierwszym miejscu. Przedsiębiorcy nie powinni tego bagatelizować i muszą dostosować się do zachodzących zmian . Funkcjonowanie w schematach określonych w ubiegłym stuleciu oznacza stagnację i  będzie dla firmy niekorzystne.

VAT 2014 - koniec zwolnienia dla towarów używanych

Autor: Harmonique.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA