REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy Cloud Computing nadaje sie do małej firmy?

REKLAMA

REKLAMA

Rozwiązania oparte na modelu SaaS (Software-as-a-Service) dostarczają oprogramowanie jako usługi. Ekspert opisuje jakie mają wady i zalety tego typu aplikacje.

Aplikacje tego typu pozwalają przedsiębiorcy na dostęp do danych, sprawdzenie poczty e-mail, wystawienie faktury czy księgowanie dokumentów w dowolnym miejscu posiadającym dostęp do Internetu. Wystarczy do tego komputer, laptop, a wielu wypadkach po prostu telefon komórkowy.

REKLAMA

Cloud Computing jest alternatywą do tradycyjnego podejścia do IT, które opiera się na konieczności posiadania przez firmy własnej infrastruktury informatycznej oraz posiadania licencjonowanych programów, przypisanych do komputera. Stanowi to pewne ograniczenie dla firm, których nie stać na zakup specjalistycznego oprogramowania.

W modelu tym dostępne są takie aplikacje jak poczta e-mail, aplikacje księgowe, systemy sprzedaży i inne. Kosztem jaki trzeba ponieść jest opłata abonamentowa – nie ma potrzeby instalowania płatnych aktualizacji czy zakupu nowych wersji oprogramowania.

Polecamy: Jaką drukarkę wybrać do biura?

REKLAMA

Dzięki możliwości zalogowania się do systemu z dowolnego miejsca, nawet mała firma staje się konkurencyjna. Dzięki elastycznemu dostępowi do danych firmowych wszyscy pracownicy mogą wymieniać się informacjami i pracować wspólnie nad jednym projektem. Na konkurencyjność firmy wpływ ma także redukcja ponoszonych kosztów. Przyglądając się tylko procesowi wystawiania faktur i ich dystrybucji można wskazać przynajmniej kilka możliwości oszczędności wynikających z używania aplikacji w modelu SaaS.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W firmach praca z fakturami wygląda następująco: dokument jest wystawiany w programie do księgowania, następnie drukowany, potem wysyłany pocztą, a następnie u kontrahenta następuje proces odwrotny – wpisanie danych z dokumentu papierowego do komputera w celu wykonania przelewu. Generuje to nie tylko koszty, ale przede wszystkim konsumuje czas przedsiębiorcy, który mógłby zostać poświęcony na nawiązywanie nowych kontaktów handlowych czy rozwijanie firmy.

Wykorzystując nowoczesne narzędzia cały ten proces można sprowadzić do wysłania jednej wiadomości e-mail. Aplikacje takie pozwalają w łatwy i szybki sposób odbierać i zarządzać fakturami oraz monitorować koszty i płatności. Dzięki automatyzacji całego procesu wyeliminowane zostaje ręczne przepisywanie danych, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu przedsiębiorcy, a tym samym wpływa na zwiększenie konkurencyjności firmy.

Dodatkową zaleta przechowywania danych w „chmurze” jest ich bezpieczeństwo oraz gwarancja, że w przypadku kradzieży komputera, awarii serwera czy klęski żywiołowej, nasze dane pozostaną bezpieczne.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Czytaj więcej o Cloud computing

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Transformacja zaczyna się od lidera

Rozmowa z Krzysztofem Witkowskim, partnerem w EY Academy of Business, o tym, dlaczego inwestycje w rozwój power skills są dziś konieczne dla wzrostu organizacji

Karty sportowe to przepis na zdrowie

W dzisiejszym biznesie wsparcie aktywności fizycznej przez pracodawców to nie tylko benefit, ale strategiczna inwestycja w zdrowie, zaangażowanie i efektywność pracowników. Regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie na zdrowie, wydajność, zadowolenie oraz atmosferę w pracy. To zadanie dla działów HR, które mogą wprowadzać proste rozwiązania, jak aktywne przerwy czy dostęp do programów fitness. 

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości [KOMENTARZ]

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości. Komentuje Monika Piątkowska, doradca podatkowy w e-pity.pl.

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? [Poradnik]

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? Oto poradnik dla przyszłych właścicieli salonów kosmetycznych.

REKLAMA

Przedsiębiorcy z terenów objętych powodzią mogą opłacić składki do 15 września 2025 r.

Za okres od 1 sierpnia do 31 grudnia 2024 r. składki można opłacić w terminie do 15 września 2025 r. Do opłaconych w ten sposób składek nie będą naliczane odsetki za zwłokę. Kiedy ZUS może umorzyć składki?

Wypalenie zawodowe to już problem występujący w każdej firmie. Jak można zminimalizować jego skutki

82 proc. pracowników jest dziś narażonych na wypalenie zawodowe, wynika z badania firmy Mercer przeprowadzonego w sierpniu tego roku. Wszelkie okoliczności, od warunków pracy po sytuację rodzinną i zagrożenia klimatyczne, nie są sprzyjające zmarginalizowaniu tego zjawiska.

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców. Od 1 listopada 2024 r. przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z wakacji składkowych. Jakie są warunki, by skorzystać z wakacji składkowych? Gdzie należy złożyć wniosek?

ZUS umorzy składki przedsiębiorcom dotkniętym przez powódź. Wnioski o pomoc będą traktowane priorytetowo

Przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku powodzi mogą składać wnioski do ZUS nie tylko o odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenie na raty, ale także o ich umorzenie. Jak uzyskać pomoc?

REKLAMA

Branża winiarska walczy o uregulowanie sprzedaży przez internet

- Handel alkoholem przez Internet przypomina dziś prawdziwy Dziki Zachód, zależy nam na zapanowaniu nad tym chaosem i jasnych zasadach dla wszystkich - mówią przedsiębiorcy z branży winiarskiej i apelują o uregulowanie kwestii sprzedaży ich produktów przez internet. Pismo w tej sprawie trafiło właśnie do Ministerstwa Rolnictwa. Na ewentualnych zmianach najbardziej zyskaliby mali, krajowi producenci wina, miodu pitnego czy cydru, którzy bez możliwości sprzedawania swoich produktów za pomocą internetu – są praktycznie skazani na niebyt. Najdobitniej pokazał to czas pandemii. 

Przewoźnicy w 2025 r. zapłacą wyższe składki ZUS od wynagrodzeń kierowców międzynarodowych, nie podwyższając im nawet płacy

Pod koniec sierpnia rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2025 roku, z którego wynika, że przeciętne prognozowane wynagrodzenie wzrośnie blisko o 850 zł. Podwyższenie tej kwoty oznacza dla przewoźników, że muszą przygotować się do wzrostu składek do ZUS.

REKLAMA