REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

OpenFlow – nowe możliwości czy zbędne zamieszanie?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Kamil Rogala
OpenFlow to rozwiązanie open source, które pozwala użytkownikom na swobodne eksperymentowanie z tym protokołem.
OpenFlow to rozwiązanie open source, które pozwala użytkownikom na swobodne eksperymentowanie z tym protokołem.

REKLAMA

REKLAMA

Usprawnienie przepływu informacji i optymalizowanie ruchu sieciowego w dużej firmie to bardzo ważne zadanie. Jego poprawne wykonanie może skutkować znacznym przyrostem wydajności, a w ogólnym rozrachunku zwiększeniem przychodów w firmie. Czy OpenFlow jest dobrym rozwiązaniem?

Jak już wiemy, OpenFlow to protokół mający za zadanie zoptymalizować i ujednolicić zróżnicowaną sieć w firmie. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w firmach, w których stosowane są sieci od różnych dostawców. To również świetne rozwiązanie dla firm, które muszą rozdzielać sygnał na wiele pasm o różnych wartościach i wydajnościach. Podstawowe możliwości oferowane przez dostawców nie spełniają dużych wymagań w prężnie rozwijających się firmach. Ale czy do podobnych celów nie został orzony protokół o nazwie MPLS?

REKLAMA

Owszem, protokoły MPLS wiążą się z techniką zarządzania i organizowania ruchu, jednak ich możliwości są ograniczone i w dużej mierze uzależnione od poszczególnych platform, pochodzących od różnych dostawców. Ponadto protokół Open Flow jest bardziej przystępny nawet dla początkującego administratora sieci, podczas gdy protokół MPLS wymaga sporej wprawy w nawigowaniu i zarządzaniu całym systemem.

Polecamy: Dłuższa praca telefonu na baterii – czy to możliwe?

REKLAMA

Ale czy OpenFlow jest najlepszym i pozbawionym wad rozwiązaniem? Otóż nie. Co prawda OpenFlow jest niezwykle użyteczny, to jego sensacyjna rewolucyjność to zwykły mit. Nie oferuje on niezwykłych możliwości, których nie spotkamy nigdzie indziej. Przyjęte podejście nie pozwala na wykonywanie w sieci czegoś, co by do tej pory nie było możliwe. Z drugiej jednak strony OpenFlow zapewnia interfejs programistyczny umożliwiający programowi określanie oczekiwanych zachowań sieci. Możemy skonfigurować ścieżki dostarczania pakietów do miejsc przeznaczenia, sposób realizacji równoważenia obciążeń i sposób kontroli dostępu do sieci.

Warto również wspomnieć o tym, że OpenFlow to rozwiązanie open source. Jak już wspominaliśmy, rozwiązanie open source pozwala użytkownikom na swobodne eksperymentowanie z tym protokołem. Oznacza to, że bez większych problemów każdy użytkownik może szybko utworzyć i zaimplementować nowe mechanizmy oraz funkcje i dostosować sieć do indywidualnych wymagań. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak skonfigurować OpenFlow, aby ten wyłączał nieużywane łącza i porty w celu oszczędzania energii czy przekazywania zasobów obleganej aktualnie sieci.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Coraz więcej seniorów w sieci – czas zmienić podejście do reklamy?

Już teraz wielu dostawców oferuje rozwiązanie OpenFlow, a kolejni jeszcze w tym roku zaoferują tego typu rozwiązania swoim klientom. To bardzo dobra wiadomość dla nowo rozwijających się firm, które już na starcie będą mogły wprowadzić tę użyteczność. Można się również spodziewać wprowadzania tego protokołu do oprogramowania routerów i przełączników co w połączeniu z siecią opartą na tym protokole da mnóstwo możliwości. Obecność OpenFlow w firmie z pewnością pozwoli na dokładniejsze i bardziej indywidualne zaprojektowanie i skonfigurowanie sieci bez ograniczeń i z góry narzuconych standardów.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mobbing w pracy: jak rozpoznać i chronić się przed nim?

Poznaj definicję, przyczyny i formy mobbingu oraz praktyczne sposoby ochrony przed nim – wszystkie wskazówki prosto z rozmowy z ekspertką Katarzyną Bednarczykówą, autorką książki "Masz się łasić".

Reputacja przedsiębiorcy to jedno z kluczowych aktywów firmy. Tak uważa coraz więcej właścicieli firm w Polsce

Firmy w Polsce coraz częściej traktują reputację jako kapitał, który warto chronić, nawet kosztem wyników finansowych. To po części efekt walki stereotypu przedsiębiorcy, który chce osiągać zyski za wszelką cenę. Jest on wciąż głęboko zakorzeniony w świadomości społecznej.

Badania Uniwersytetu Stanford: Polscy programiści odnoszą największe korzyści z AI [KOMENTARZ]

Polska błyszczy wśród europejskich krajów pod względem produktywności programistów korzystających z AI. Jednak niska adopcja technologii i wysoki poziom poprawek stawiają pytania o jakość i przyszłość. O tym, jak interpretować wyniki badań ze Stanford opowiedział członek zespołu badawczego.

Sztuczna inteligencja. McKinsey: Tylko 1 proc. menedżerów określa wdrożenia AI w swoich organizacjach jako dojrzałe

Choć zastosowanie gen-AI w 2024 r. znacząco wzrosło, a 78 proc. respondentów deklarowało w ub.r. użycie co najmniej jednej funkcji biznesowej tego rozwiązania w porównaniu do 55 proc. rok wcześniej, to jedynie 1 proc. menedżerów określa wdrożenie AI w ich w organizacjach jako dojrzałe.

REKLAMA

Obligacje korporacyjne: wciąż wysoki popyt u inwestorów

W pierwszym kwartale tego roku emitenci przeprowadzili cztery publiczne emisje obligacji korporacyjnych o wartości 286,5 mln zł. Popyt inwestorów ponownie przekroczył wartość emisji i wyniósł 747 mln zł, a średni poziom redukcji dla emisji sięgnął 44 proc.

Przedsiębiorcy na całym świecie już nie patrzą w przyszłość optymistycznie

Spada poziom optymizmu przedsiębiorców na świecie. Powodem niepewność i nieprzewidywalność w globalnym handlu i wysokie stopy procentowe, tak wynika z przeprowadzonego przez Dun & Bradstreet badania na próbie ponad 10 tys. przedsiębiorców.

Wystawianie faktur przez freelancerów w 2025 r. Zasady, narzędzia, terminy, opłaty, najczęstsze błędy przy wystawianiu faktur

Praca freelancera daje dużą swobodę – pozwala samodzielnie zarządzać czasem, projektami i klientami. Z tą niezależnością wiąże się jednak także odpowiedzialność za kwestie formalne, takie jak wystawianie faktur. Kto może wystawiać faktury jako freelancer? Co powinno znaleźć się na fakturze? Jakie są najczęstsze błędy?

Susza rolnicza może w tym roku być wcześniej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że susza rolnicza może w tym roku rozwinąć się wcześniej. W raporcie podał także, ze prognozy dotyczące opadów są optymistyczne.

REKLAMA

Jak założyć spółkę z o.o. z aktem notarialnym?

Umowa spółki z o.o. w formie aktu notarialnego jest konieczna, gdy wspólnicy zamierzają wprowadzić do umowy postanowienia, których dodanie nie jest możliwe w przypadku spółki z o.o. zakładanej przez S24. Dotyczy to m.in. sytuacji, w których wspólnicy zamierzają wnieść wkłady niepieniężne, wprowadzić obowiązek powtarzających się świadczeń niepieniężnych, zmienić zasady głosowania w spółce, uprzywilejować udziały co do głosu, czy do dywidendy.

W jaki sposób hakerzy wykorzystują e-maile do ataków? Mają swoje sposoby

Najpopularniejszą formą cyberataku jest obecnie phishing. Fałszywe wiadomości są coraz trudniejsze do wykrycia, bo cyberprzestępcy doskonale się wyspecjalizowali. Jak rozpoznać niebzepieczną wiadomość? Jak chronić swoją firmę przed cyberatakami?

REKLAMA