Dłuższa praca telefonu na baterii – czy to możliwe?
REKLAMA
REKLAMA
Po pierwsze powinniśmy przestrzegać podstawowych zasad dotyczących przechowywania telefonu. Tyczy się to również innych urządzeń elektronicznych. Urządzenia należy trzymać z dala od źródeł ciepła i zimna. Pod wpływem wysokiej temperatury elektrolit zawarty w bateriach zmniejsza swoją objętość. Prowadzi to do zmniejszenia wydajności i pojemności baterii.
REKLAMA
W skrajnych przypadkach i bardzo wysokich temperaturach może dojść do rozszczelnienia układu i wylania się zawartości, co jest bardzo groźne dla naszego zdrowia. Jeśli wystawimy telefon na działanie bardzo niskich temperatur, cząstki ujemne znajdujące się na anodzie zmniejszą prędkość poruszania, przez co czas ładowania może się znacząco zwiększyć. Paradoksalnie może to również doprowadzić do nagrania się baterii.
Zobacz również: Jak mylna reklama wpływa na postrzeganie serwisu przez internautę?
REKLAMA
Po dłuższym użytkowaniu telefonu warto przeczyścić styki w baterii. Dobrym sposobem jest przetarcie ich zwykłą gumką do ścierania ołówka. W niektórych przypadkach, jeśli styki będą pokryte sporą warstwą nalotu lub kurzu, proces ładowania baterii może znacząco się wydłużyć.
Jeśli nie korzystamy z internetu lub jeśli nie wykonujemy połączeń wideo dobrym pomysłem jest wyłączenie trybu dwuzakresowego w telefonie. Tryb jedno zakresowy wystarczy nam w zupełności do odbierania, czy też wysłania MMS-ów. W niektórych miejscach może to nawet zwiększyć zasięg naszego telefonu oraz znacząco zmniejsza zużycie baterii telefonu. Warto również wyłączyć nieużywane aplikacje działające w tle. Programy tego typu cały czas odwołują się do pamięci oraz procesora, przez co zużywają cenną energię zawartą w bateriach. Warto mieć to na uwadze, jeśli dążymy do maksymalnej energooszczędności.
Polecamy: Reklamy online biją rekordy – jaką wartość osiągnęły?
Jeśli przez dłuższy czas nie będziemy w ogóle używać telefonu, warto go całkowicie wyłączyć. Wiele osób wyłącza telefon na noc. Nie dość, że oszczędza w ten sposób baterię, to na dodatek ma spokój i ciszę podczas snu. Pamiętajmy jednak, że nie warto wyłączać telefonu na kilkanaście czy kilkadziesiąt minut, gdyż energia potrzeba do wzbudzenia telefonu jest równoważna energii, jaką sprzęt zużywa przez nawet 2 godziny w stanie czuwania.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.