REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak rodzaj firmowej strony internetowej wpływa na jej cel

Rodzaj firmowej strony internetowej wpływający na jej cel
Rodzaj firmowej strony internetowej wpływający na jej cel

REKLAMA

REKLAMA

W zależności od tego jaki cel firma chce osiągnąć zakładając stronę internetową, powinna zastanowić się nad wyborem określonego jej rodzaju. Błędny wybór może doprowadzić do działania w kierunku innym niż zamierzony.

Cele zależą od rodzaju strony, co widać chociażby na przykładzie różnic między serwisem wideo a stroną internetową.

REKLAMA

Blog firmowy

Warunkiem koniecznym do utworzenia blogu firmowego powinna by chęć podjęcia rozmowy z klientami. Dlatego też niemalże wszystkie systemy do prowadzenia blogów są wyposażone w opcje komentowania, aby ową komunikację ułatwić. Na blog powinny trafiać informacje, które nie nadają się do działu oficjalnych komunikatów (aktualności) na stronie firmowej. Osoba pisząca blog powinna reagować na wpisy internautów — wyjaśniać kwestie sporne, a nie tylko kasować niepoprawne lub niezgodne z polityką firmy wypowiedzi. Celem blogu może być informowanie nie tylko o nowych produktach, ale również o nowych pracownikach czy zmianach w firmie. Cele mogą i powinny się zmienia w zależności od reakcji osób czytających blog. Mimo że bezpłatne platformy blogowe są szeroko dostępne, blog firmowy należy założyć na firmowej domenie, do której trzeba dokupić lub przydzielić hosting. W firmie powinno się prowadzić politykę blogową, jasno określającą, co jest tajemnicą handlową i ma nią pozostać.

Polecamy: serwis Zakładam firmę

Strona firmowa

Z pewnością nadrzędnym celem strony firmowej jest informowanie klientów o gamie produktów, oferowanych usługach oraz danych kontaktowych. Witryna służy do promocji marki, a także ma za zadanie wzmocnić wizerunek firmy jako eksperta w danej dziedzinie, czasami również stanowi miejsce publikacji ofert pracy, współpracy czy programów partnerskich.

Strona produktowa

W głównym założeniu strona produktowa informuje internautów o konkretnym produkcie lub linii produktów, a także służy budowaniu świadomości i wizerunku nowej marki poprzez przedstawienie licznych zalet oraz zdjęć produktu. Celem jest wzbudzenie zainteresowania u odbiorców i zachęcenie ich do nabycia towaru w sklepie internetowym lub tradycyjnej sieci handlowej (czyli sklepach posiadających fizyczną lokalizację). Stroną produktową może też być nazwana witryna promująca film lub serial telewizyjny.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sklep internetowy

Najważniejszym celem sklepu internetowego będzie zapewnienie rentowności związanej z wykorzystaniem środków finansowych, opłacalnością sprzedaży, rozłożeniem ryzyka finansowego i szeroko pojętą kontrolą wydatków. Nie należy też zapominać o oferowaniu najwyższej jakości produktów, tak aby zminimalizować liczbę reklamacji. A także o odpowiednich umowach z firmami, które będą dostarczać w najkrótszym czasie oferowane przez nas towary. Z czasem, wraz ze stopniowym wzrostem sprzedaży, należy rozważyć działania strategiczne w postaci pozyskania nowych rynków zbytu (inne kraje), poszerzenia oferty o nowe produkty lub usługi dla klientów. Pamiętaj, że zakupy w sklepie, także tym internetowym, mają sprawiać kupującemu przyjemność — zarówno ze względu na wygląd, jak i na sposób prezentacji produktów. Sklepy realny i wirtualny mają pewne podobne elementy. I tak strona główna sklepu internetowego pełni funkcję odpowiadającą fasadzie (witrynie) sklepu tradycyjnego. Jej głównym zadaniem jest przyciągnięcie uwagi odwiedzającego sklep. Podobnie jak witryna sklepu tradycyjnego strona główna ma sprawić, by internauta nie poszedł dalej, lecz wstąpił do sklepu i zapoznał się z jego ofertą. Dlatego na stronie głównej prezentowane są najczęściej nowości czy towary objęte promocją.

Polecamy: Jak przechowywać dokumenty firmowe

Autor: Paweł Frankowski. Artykuł jest fragmentem książki Firmowa strona WWW. Idee, strategia, realizacja.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA