REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przewodnik internetowy cz. I

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Łukasz Plewa
Przewodnik internetowy cz. I
Przewodnik internetowy cz. I

REKLAMA

REKLAMA

W Internecie wbrew pozorom bardzo łatwo się zgubić. Codziennie powstają tysiące nowych witryn i lepszych lub gorszych pomysłów chcących zwrócić naszą uwagę. Aby nie tracić niepotrzebnie czasu warto zbudować własną bazę najbardziej użytecznych stron. Oto kilka sposobów i propozycji ciekawych miejsc w sieci.

W sieci zrobić możemy już prawie wszystko. Kupować, rozmawiać, oglądać, rezerwować bilety czy doładowywać komórki. Ludzka wyobraźnia nie zna granic i doskonale realizuje się w Internecie. Aby poruszanie się w tym gąszczu informacji nie było żmudne warto zainwestować w przygotowanie własnego zbioru wartościowych stron www.

REKLAMA

Dzięki Internetowi żyje się nam lżej i wygodniej. Świat żyje coraz szybciej i aby załatwić wszystkie sprawy na czas powinniśmy korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii, które pozwalają nam odetchnąć. Internet pozwala nam zrobić zakupy na obiad będąc jeszcze w pracy, pomoże znaleźć bankomat lub sklep zoologiczny w pobliżu naszego domu.

Gotowanie

Jeśli chcemy zjeść smacznie i zdrowo, a przy tym skorzystać z porad internautów zajrzymy na jedną z wielu stron kulinarnych. Poszukując tradycyjnych domowych dań natkniemy się na prawdziwe perełki ze wszystkich regionów Polski. Pomysłów na przepyszne dania szukać możemy na: gotujmy.pl , pychotka.pl, moje przepisy.pl i wielu innych.

Polecamy: Jak napisać regulamin sklepu internetowego? – uwagi ogólne

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Doładuj komórkę

Telefon na kartę ma swoje wady i zalety. Plusem jest z pewnością lepsza kontrola nad wydatkami niż w przypadku abonamentu. Co jednak zrobić gdy musimy zadzwonić a mamy na koncie kilkadziesiąt groszy? Komórkę możemy zawsze i wszędzie doładować przez Internet. Poza doładowaniem na stronach naszych internetowych banków możemy skorzystać ze stron tj. blue.pl, doladuj.interia.pl czy doładowania.pl. Alternatywą są strony operatorów komórkowych.

Lokalizatory

Dzięki lokalizatorom możemy bardzo szybko odnaleźć przez Internet różnego rodzaju punkty usługowe czy sklepy. Wpisując adres w jakim się znajdujemy natychmiast otrzymamy wyniki najbliższych bankomatów, punktów dorabiania kluczy itp. Jednym z popularniejszych jest chociażby zumi.pl

Komunikacja miejska i PKP

Jeśli korzystamy z komunikacji miejskiej lub podróżujemy po kraju pociągami Internet to najlepsze i najszybsze źródło rozkładów jazdy. Dane znajdziemy na kilku serwisach np. jakdojade.pl (komunikacja miejska) rozkłady.com.pl, rozklad.pl, autobuser.pl , przesiadki.pl, rozklad-pkp.pl.

Zobacz także: Przewodnik internetowy cz. II

Zobacz także: Przewodnik internetowy cz. III

Zakupy

Internet jest jednym z najlepszych miejsc na zakupy. Często możemy tam znaleźć produkty o wiele tańsze niż w tradycyjnych sklepach. Wynika to z kilku czynników, m.in. faktu iż sklepy internetowe zatrudniają znacznie mniej pracowników i nie potrzebują atrakcyjnej lokalizacji. Sklepów w polskiej sieci jest tysiące (sprzedają dosłownie wszystko) dlatego najlepszym sposobem na porównanie ich ofert są porównywarki cenowe. Jest ich kilka, a najpopularniejsze to: ceneo.pl, nokaut.pl, skapiec.pl.

Uzupełniamy lodówkę

W sieci od pewnego czasu istnieją również sklepy spożywcze. Gdy nadchodzi koniec tygodnia, a nasza lodówka świeci pustkami ostatnie co chcemy zrobić to stanąć w długiej kolejce w supermarkecie. Na ratunek przychodzą nam sklepy internetowe (działają niestety tylko w największych miastach). Zakupy spożywcze zrobimy np. na: frisco.pl, alma24.pl, e-food.pl czy e-piotripawel.pl.

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Windykacja należności. Na czym powinna opierać się działalność windykacyjna

Chociaż windykacja kojarzy się z negatywnie, to jest ona kluczowa w zapewnieniu stabilności finansowej przedsiębiorstw. Branża ta, często postrzegana jako pozbawiona jakichkolwiek zasad etycznych, w ciągu ostatnich lat przeszła znaczną transformację, stawiając na profesjonalizm, przejrzystość i szacunek wobec klientów.

Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

REKLAMA

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

REKLAMA

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA