REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najczęściej popełniane błędy podczas tworzenia kampanii promocyjnej

Monika Jaranowska
Specjalista do spraw kampanii linków sponsorowanych
 Sembox
Agencja search engine marketing
Tworzenie kampanii promocyjnej - najczęściej popełniane błędy
Tworzenie kampanii promocyjnej - najczęściej popełniane błędy

REKLAMA

REKLAMA

Decyzja o samodzielnej realizacji kampanii promocyjnej w wyszukiwarkach przez firmy, często kończy się niepowodzeniem i rozczarowaniem z osiągniętych wyników opracowanej reklamy. Zazwyczaj związane jest z brakiem odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w realizacji tego typu promocji. Nie oznacza to jednak, że dobrze przygotowania kampania nie przyniosłaby oczekiwanych rezultatów.

Do najczęściej popełnianych błędów podczas przygotowywania promocji linków sponsorowanych należą:

REKLAMA

1. Brak strategii dla kampanii promocyjnej
Uruchomianie kampanii bez żadnego planu działania jest jednoznaczne ze straceniem czasu i pieniędzy. 

REKLAMA

2. Brak wiedzy terminologicznej dotyczącej podstawowych wskaźników
Nieznajomość podstawowych wskaźników skuteczności kampanii takich jak CTR, Wynik Jakości, ROI, czy współczynnik konwersji i brak umiejętności wyciągnięcia odpowiednich wniosków, prowadzi do utraty podstawowych korzyści z prowadzonych działań, w postaci wyższej efektywności promocji oraz mniejszych kosztów za klikniecie.

3. Błędna konfiguracja kampanii - Wyniki wyszukiwania a Sieć Partnerska
Bardzo ważną rzeczą jest oddzielne przygotowanie konfiguracji dla kampanii prowadzonej w wyszukiwarce Google i w Sieci Partnerskiej. Trzeba pamiętać, że słowa kluczowe wybrane dla wyszukiwarki są słowami, po wpisaniu których będzie wyświetlić się reklama. Natomiast w przypadku sieci kontekstowej, słowa kluczowe mają na celu hasłowe opisanie stron, na których chcemy, aby zostały wyświetlone nasze reklamy. 

4. Błędna konfiguracja kampanii - nieumiejętne połączenie trzech elementów- słów kluczowych, treści reklam i stron docelowych
Przystępując do konfiguracji kampanii należy zwrócić uwagę na trafność doboru słów kluczowych, treści reklam i zawartości stron docelowych. Tak, aby najistotniejsze słowa kluczowe pojawiły się w treści linku sponsorowanego, a nasza reklama była zapowiedzą tego, co użytkownik znajdzie na stronie, na którą zostanie przekierowany po kliknięciu w reklamę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Wykorzystywanie zdjęć na stronach internetowych

REKLAMA

5. Rozbudowane grupy reklam
Grupy słów kluczowych nie powinny być szeroko rozbudowane. Każda z grup powinna zawierać listę słów kluczowych podobnych do siebie pod względem pisowni, a nie znaczenia. Zbudowanie grupy ze skrajnie odmiennymi słowami wpłynie na obniżenie Wyniku Jakości kampanii. Przyczyni się to do spadku pozycji reklamy w wynikach wyszukiwania.

6. Zbyt ogólne słowa kluczowe
Należy pamiętać, że ze względu na większą konkurencyjność ogólne słowa są zawsze droższe. Grupa fraz kluczowych powinna zawierać słowa ściśle związane z tematem działalności reklamującej się firmy.

7. Nagminne stosowanie szerokiego dopasowania
Stosowanie tylko szerokiego dopasowania będzie z pewnością generowało dużo niepotrzebnych wyświetleń, nieplanowanych dla realizowanej promocji. Przełoży się to bezpośrednio na obniżenie wskaźnika skuteczności kampanii – CTR i na wzrost stawki za kliknięcie.

8. Brak wykluczeń
Warto dodawać negatywne słowa kluczowe już na samym początku trwania kampanii. Działanie to zapewnia, że reklamy nie wyświetlą się, gdy użytkownik wpisze do wyszukiwarki frazy, które nie są związane z prowadzoną promocją. 

Zobacz także: Jak przygotować się do kampanii linków sponsorowanych

9. Unikanie dynamicznych nagłówków
Użytkownicy chętniej klikają w reklamy, których nagłówek jest dokładnie taki sam jak wpisana przez nich do wyszukiwarki fraza, dlatego błędem jest unikanie tego rodzaju rozwiązania. Zastosowanie dynamicznego nagłówka w treści linku sponsorowanego, w wielu branżach przekłada się na zwiększenie liczby kliknięć i efektywność kampanii.

10. Brak geotargetowania
W przypadku, gdy firma działa wyłącznie w danym regionie, możliwość określenia lokalizacji geograficznej wpływa na zwiększenie skuteczności kampanii, ponieważ reklama wyświetla się tylko zainteresowanym użytkownikom z tej samej geograficznej okolicy, co reklamodawca. 

11. Nieaktualizowane reklamy
Istotnym elementem dla jakości kampanii, jest uaktualnianie tekstów reklamowych. W przypadku, gdy w linku sponsorowanym zostaną wykorzystane słowa związane z konkretnym okresem lub wydarzeniem - np. okresowym rabatem dla klientów, w chwili wygaśnięcia promocji należy zmienić tekst reklamowy.

Zobacz więcej: E-firma

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

REKLAMA

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

REKLAMA

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA