| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Reklama w Internecie > Produkty reklamowe

Produkty reklamowe

Reklama internetowa używa jako medium Internetu i stron WWW. Jak tradycyjna reklama służy pozyskaniu klientów i przesyłaniu informacji marketingowej mając za odbiorców wszystkich internatów. Obecnie rozwija się ona głównie za pośrednictwem wyszukiwarek, banerów czy marketingu opartego o pocztę elektroniczną.

Wyróżniamy kilka podstawowych produktów reklamowych za pośrednictwem których możemy reklamować swoją firmę w sieci:

Reklama na stronach www:

W celu optymalnego dotarcia do konkretnej grupy klientów, najbardziej skuteczną reklamą jest pojawienie się na konkretnej stronie internetowej, dopasowanej pod względem treści jak i potencjalnego użytkownika. Np. reklama samochodów na portalach o biznesie, dla mężczyzn, motoryzacyjnych, sportowych. Przy obecnej liczbie witryn nawet w polskim internecie znajdziemy stronę na której warto zareklamować nasze produkty czy usługi.

Mailing:

Mailing to reklama, najczęściej dedykowana do określonej grupy użytkowników (np. portal finansowy), w bazie danych adresów e-mail konkretnej witryny.

Obecnie na polskim rynku znajduje się wiele baz danych adresów e-mail, na które można wysyłać listy reklamowe. Oferentami baz są głównie serwisy kont darmowych, ale są też nimi duże i znane witryny tematyczne. Dzięki dużej bazie możemy wybierać adresy osób, pasujących do grupy celowej i tylko do nich wysyłać list reklamowy.

Zobacz także: Pozyskiwanie powierzchni na reklamę w Internecie - problem prawny?

Zobacz także: Modele cenowe reklamy internetowej

Newsletter:

To elektroniczna forma czasopisma rozsyłanego za pomocą poczty elektronicznej do prenumeratorów. Z tej formy dystrybucji korzystają między innymi biuletyny firmowe,branżowe naukowe oraz gazety elektroniczne. Newslettery przybierają czasem duże formy zbioru informacji, tworząc albo struktury odwołujące się do pełnych artykułów zamieszczonych na stronach WWW, albo też publikując od razu w dostarczanym newsletterze całość tekstu.

Wyszukiwarki:

Obecnie dzięki produktom Google AdWords i AdSense rynkiem reklamy internetowej rządzą wyszukiwarki. Dzięki zintegrowaniu treści reklamowej do wyszukiwanych haseł reklama jest dopasowana do preferencji internauty.  AdWords to reklama kontekstowa wyświetlana w samej wyszukiwarce Google zarówno w pasku wyników jak i panelu bocznym. AdSense z kolei współpracuje z witrynami internetowymi dopasowując reklamę do czytanych treści. 

Czytaj więcej na serwisie E-firma...

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Skarbiec

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK