| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Reklama w Internecie > Uważaj na cybersquatting

Uważaj na cybersquatting

Potencjał, jaki posiadają inwestycje w domeny, nie zawsze wykorzystywany jest zgodnie z prawem oraz w dobrej wierze. Coraz częściej na rejestracji adresów WWW z użyciem nazw popularnych produktów, przedsiębiorstw czy inicjatyw próbują wzbogacić się cyberprzestępcy.

 Określani są oni mianem cybersquatterów, a ich działania cybersquattingiem. Rejestrują oni adresy WWW związane z podmiotami, które miałyby do nich prawo na mocy prawa o znaku handlowym. Następnie oferują oni możliwość odsprzedania domeny po zawyżonej cenie.

Cybersquatter, czyli „dziki lokator internetowy” wykorzystuje fakt, iż wiele firm zapomina o rejestracji pakietu domen z różnymi końcówkami. Najgroźniejszym aspektem cybersquattingu jest fakt, iż adres WWW może zostać wykorzystany przeciwko podmiotowi, którego dotyczy. Na stronie WWW mogą zostać zamieszczone niekorzystne dla firmy treści, a nawet może się zdarzyć, że domena przekierowana zostanie do serwisu konkurencji. 

Polecamy: O czy należy pamiętać rejestrując domenę?

Wiele firm, nieświadomych tego, że po ich stronie stoi prawo, decyduje się na odkupienie adresu od cyberprzestępcy. Jest to jednak bardzo niewłaściwe posunięcie, gdyż jest zachętą do dalszych działań tego typu. Domena internetowa jest inwestycją, zarówno w sensie dosłownym, jak i w przenośni. Jednak w obu przypadkach atrakcyjny adres WWW jest gwarancją sukcesu w Sieci. 

Więcej informacji na Reklama w Internecie

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »