Uważaj na cybersquatting
REKLAMA
REKLAMA
Określani są oni mianem cybersquatterów, a ich działania cybersquattingiem. Rejestrują oni adresy WWW związane z podmiotami, które miałyby do nich prawo na mocy prawa o znaku handlowym. Następnie oferują oni możliwość odsprzedania domeny po zawyżonej cenie.
REKLAMA
Cybersquatter, czyli „dziki lokator internetowy” wykorzystuje fakt, iż wiele firm zapomina o rejestracji pakietu domen z różnymi końcówkami. Najgroźniejszym aspektem cybersquattingu jest fakt, iż adres WWW może zostać wykorzystany przeciwko podmiotowi, którego dotyczy. Na stronie WWW mogą zostać zamieszczone niekorzystne dla firmy treści, a nawet może się zdarzyć, że domena przekierowana zostanie do serwisu konkurencji.
Polecamy: O czy należy pamiętać rejestrując domenę?
Wiele firm, nieświadomych tego, że po ich stronie stoi prawo, decyduje się na odkupienie adresu od cyberprzestępcy. Jest to jednak bardzo niewłaściwe posunięcie, gdyż jest zachętą do dalszych działań tego typu. Domena internetowa jest inwestycją, zarówno w sensie dosłownym, jak i w przenośni. Jednak w obu przypadkach atrakcyjny adres WWW jest gwarancją sukcesu w Sieci.
Więcej informacji na Reklama w Internecie
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.