reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Firmowa strona WWW > Inwestujemy w stronę WWW. Czy to inwestycja w przyszłość firmy?

Inwestujemy w stronę WWW. Czy to inwestycja w przyszłość firmy?

Czy wiesz, że firmowa strona internetowa to jedna z form reklamy w Internecie? Strona WWW ma również funkcje sprzedażowe, jak i brandingowe. Ile zatem trwa stworzenie takie strony oraz jakie koszty możemy ponieść?  Czy taka inwestycja w stronę firmową przyniesie nam realne zyski? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieli ekspert e-marketingu.

Profesjonalnie przygotowana strona WWW przynosi zyski nie tylko finansowe, ale także wizerunkowe. Przede wszystkim przynosi oszczędności, płynące z ograniczenia obciążenia w zakresie tradycyjnych form kontaktu z klientem. Klient, który znajdzie pełne informacje na temat oferty firmy na jej stronie internetowej, nie będzie kierował pytań w tej sprawie do pracowników. Jest to oszczędność czasu oraz pieniędzy wydanych na zatrudnienie kolejnych pracowników działu odpowiedzialnego za obsługę klienta.

Oferta zamieszczona na stronach internetowych firmy może w znacznym stopniu zastąpić drukowane materiały promocyjne. Koszt przygotowania oraz wydruku książeczek, ulotek oraz folderów reklamowych jest wciąż wysoki, podczas gdy cena prezentacji na stronie WWW jest niewielka, równa kosztowi przygotowania witryny. Widoczna jest także różnica w kosztach aktualizacji poszczególnych materiałów promocyjnych – aktualizacja strony WWW to drobny wydatek i niewielki nakład pracy, przygotowanie i wydruk nowych materiałów jest znacznie bardziej kosztowne. Ponadto z treścią firmowej witryny internetowej może zapoznać się nieograniczona liczba osób, bez ponoszenia kosztów związanych z kolportażem materiałów.

Przeczytaj także: Jak powstają banery reklamowe

Wszelkie działania przedsiębiorstwa na polu e-marketingu wymagają posiadania strony WWW. Kliknięcie w reklamę emitowaną w Internecie (np. billboard, baner, pop-under) powoduje przeniesienie klienta na stronę internetową promowanej firmy. Promocja przedsiębiorstwa w Sieci powinna być więc poprzedzona przygotowaniem profesjonalnego serwisu. Firma powinna zadbać o to, by znalazły się w nim wszelkie konieczne informacje na temat firmy, jej historia, pełna oferta, zdjęcia podkreślające atrakcyjność produktów, czy też schematy realizacji usług. Niezmiernie ważna jest stabilność działania firmowej witryny, gdyż przekłada się ona na dostępność informacji na niej zawartych dla klienta. Bezawaryjnie działająca strona WWW pozwala klientom na szybkie i sprawne zapoznanie się z jej treścią. Połączenie skutecznych działań marketingowych i PRowych w Internecie z profesjonalnie przygotowaną i bezawaryjną stroną WWW jest gwarancją sukcesu w promocji firmy w Sieci.

Jaki koszt przygotowania?

Koszt strony WWW zależny jest od sposobu jej przygotowania. Projektowanie serwisu samodzielnie przez firmę, wiąże się z kosztami związanymi z pracą personelu (nie tylko grafików komputerowych, czy też programistów, ale także osób odpowiedzialnych za działania marketingowe firmy, testerów i administratorów) oraz kosztami stałymi (takimi jak opłata za energię elektryczną, zakup i eksploatacja sprzętu komputerowego, zakup oprogramowania). Kolejne opłaty, które należy wliczyć w koszt przygotowania strony to zakup zdjęć, grafik oraz animacji (np. prezentacji video lub flash). Przedsiębiorstwo powinno także przewidzieć w swoim budżecie odpowiednie kwoty, które w kolejnych latach po stworzeniu strony WWW, będzie trzeba przeznaczyć na administrację serwisem, jego aktualizacje i modernizacje.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Inwestujemy w stronę WWW
Inwestujemy w stronę WWW

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama