| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Przelewy telefoniczne dla seniorów

Przelewy telefoniczne dla seniorów

Każdy senior posiada w domu aparat telefoniczny, może więc warto przekonać go do przelewu telefonicznego? Dzięki przelewom telefonicznym wyda mniej pieniędzy i zyska więcej czasu dla siebie. Na jednym przelewie telefonicznym zaoszczędzimy nawet kilka złotych.

W dzisiejszych czasach wykonanie przelewu jest możliwe bez konieczności odwiedzania bankowego oddziału. Tego typu dyspozycje najszybciej i najtaniej zlecimy przez Internet. Jednak wiele osób, zwłaszcza starszych,  nie korzysta z bankowości internetowej. Każdorazowo muszą one udać się do banku. Oprócz poświęconego czasu, tracą w ten sposób również pieniądze. Złożenie dyspozycji wykonania przelewu w placówce banku może kosztować nawet 10 zł.

Nawet, jeśli ktoś nie korzysta z Internetu, nie musi tracić czasu i pieniędzy na składanie dyspozycji w oddziale. W większości banków można to zrobić przez telefon. Zaletą telefonicznych dyspozycji jest nie tylko to, że nie wymagają fizycznej obecności w banku. Zwykle okazują się one również znacznie tańsze niż te składane w placówce.

Dowiedz się także: Które banki umożliwiają płatności bezstykowe przy użyciu telefonu?

Przelew telefoniczny w praktyce

Dla przykładu w Banku Pekao za przelew zlecony w oddziale trzeba zapłacić 4,99 zł. Gdy jednak poprosimy o jego wykonanie pracownika bankowej infolinii, to zapłacimy 2 zł, czyli o ponad połowę mniej niż w przypadku wcześniejszej stawki.

Jeśli natomiast złożymy dyspozycję przelewu telefonicznie, ale bez pomocy pracownika, lecz w serwisie automatycznym lub sms-em, to zapłacimy jedynie 0,5 zł. Dokładnie tyle, ile kosztuje przelew internetowy.

Polecamy serwis: Kredyty

Należy jednak dodać, że w większości przypadków w serwisie automatycznym czy za pomocą sms-a można zlecać jedynie przelewy wcześniej zdefiniowane. W systemie musi być zapisany numer konta odbiorcy, jego imię i nazwisko czy nazwa. Zlecając, można zmieniać jedynie kwotę lub tytuł przelewu.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby poprosić konsultanta infolinii, aby zdefiniował nam przelewy, które co pewien czas wykonujemy. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli wykonywać je samodzielnie.

Warto też dodać, że przelewy telefoniczne mogą być przydatne nie tylko dla oso bób, korzystających z tradycyjnej bankowości. Również użytkownicy komputera i Internetu mogą docenić korzyści, płynące z obsługi telefonicznej.

Dotyczy to jednak przede wszystkim sytuacji, gdy nie mają oni możliwości podłączenia się do sieci. Wtedy znacznie łatwiej będzie posłużyć się telefonem i wykonać przelew telefoniczny niż szukać placówki banku czy kawiarenki internetowej.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accreo

Accreo to firma doradcza, oferująca usługi dedykowane przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego, business restructuringu oraz doradztwa europejskiego przede wszystkim w obszarze pozyskiwania dotacji i funduszy unijnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »