reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Czy założyć darmowe konto bankowe dla studenta?

Czy założyć darmowe konto bankowe dla studenta?

Wbrew pozorom niewiele banków oferuje darmowe konta dla studentów. Czego warto dowiedzieć się o darmowych kontach bankowych dla studentów, zanim zdecydujemy się na założenie takiego rachunku? Oferta darmowego konta bankowego dla studenta wcale nie musi być najlepsza.

Część z nas – ta, należąca do braci studenckiej – rozpoczęła już nowy rok akademicki. Dla niektórych pierwszy, dla innych – kolejny. Po pierwszych dniach zamieszania na uczelni, przeprowadzania się do akademików, wynajętych pokoi czy mieszkań, niektórzy zaczną zastanawiać się nad założeniem konta bankowego. Jego posiadanie ułatwia życie. Karty płatnicze są powszechnie akceptowane, sieci bankomatów (zarówno bankowych, jak i operatorów niezależnych) rozbudowane…

Ci – przede wszystkim studenci pierwszego roku – którzy zaciągną preferencyjny kredyt studencki, będą „kuszeni” przez udzielające go banki (np. przez PKO BP) założeniem specjalnego konta bankowego dla studentów. Czy jednak to się opłaca?

Konto studenckie czy standardowe? Sprawdź to!

Zalety rachunków studenckich

Rachunki osobiste, przeznaczone dla studentów lub ludzi w wieku do 30 lat, oferuje – wbrew pozorom – niewiele banków: Bank Millennium, PKO BP, MultiBank, Bank BGŻ i BZ WBK. Czy różnią się one czymś od „standardowych” kont osobistych? No cóż… Są zazwyczaj prowadzone bezpłatnie (co w dobie darmowych kont bankowych nie jest już niczym nadzwyczajnym) i banki nie pobierają prowizji za przelewy, dokonywane za ich pośrednictwem przy wykorzystaniu bankowości internetowej (to też powoli staje się standardem). Są jednak pewne „rodzynki”,

Cechy charakterystyczne kont studenckich:

  • użytkownicy PKO Konta dla Młodych mogą bezpłatnie korzystać z bankomatów w Polsce i na świecie,
  • posiadacze Konta Osobistego Student Banku Millennium mają nieoprocentowany limit w koncie do 7 dni w każdym miesiącu,
  • Bank Zachodni WBK oferuje młodym ludziom (w wieku między 18 a 26 rokiem życia) rachunek maklerski Młody Rekin.

Niektóre banki (PKO BP, BZ WBK) oferują także – w ramach dodatkowych usług i produktów dla studentów – „dedykowane” dla nich karty kredytowe.

W BZ WBK studentom, którzy ukończyli I semestr studiów, oferowana jest karta kredytowa MasterCard<30 z limitem 1500 zł, zaś PKO BP proponuje kartę kredytową STUDENT. Z tą drugą ofertą wiąże się promocja (trwająca do 31 grudnia 2011 r.) – studenci, którzy nie ukończyli 26 roku życia oraz otworzą PKO Konto dla Młodych lub przekształcą dotychczas posiadany rachunek w PKO Konto dla Młodych, nie zapłacą za pierwszy rozpoczęty 12-miesięczny okres ważności karty.

Patrz również: Tabela Porównania kont studenckich i osobistych w pliku pdf

Rachunki studenckie mają jeszcze jeden wspólny mianownik – przeznaczone są dla klientów w wieku do 26, a w przypadku BZ WBK – 30 lat. Co się dzieje później? Konto jest przekształcane w „dorosły” rachunek osobisty…

Sprawdź zestawienie kont studenckich i osobistych!

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama