reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Jak wybrać odpowiedni dla siebie ROR?

Jak wybrać odpowiedni dla siebie ROR?

Na rynku pojawia się wiele reklam i ofert rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Czy są one jednak dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów? Ekspert podpowiada, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego konta.

Chcąc dobrze wybrać konto osobiste, należy przede wszystkim przeanalizować swoje potrzeby. Nie ma konta idealnego, które byłoby najlepszego dla wszystkich, dlatego trzeba mieć świadomość tego, co jest dla nas najistotniejsze. Gdy określimy już swoje priorytety, często okazuje się, że nie wszystkie możliwości, które posiada dane konto, są dla nas niezbędne i nie będziemy w pełni z nich korzystać, a wiążą się z nimi dodatkowe opłaty.

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, czy Internet będzie głównym miejscem obsługi konta, czy może częściej zamierzamy odwiedzać placówkę banku. Klienci, którzy preferują „tradycyjne” korzystanie z konta, powinni zwrócić uwagę na takie aspekty jak liczba oddziałów banku oraz ich odległość od miejsca pracy i zamieszkania, jakość obsługi w poszczególnych placówkach, jak również godziny ich otwarcia. Do instytucji finansowej będziemy udawać się często, więc przed podjęciem decyzji nie zaszkodzi obserwacja pracowników banku i sprawdzenie szybkości obsługi klienta.

Dla osoby, która przede wszystkim będzie korzystała z konta internetowego, większe znaczenie niż ilość placówek ma koszt, związany z prowadzeniem konta oraz poziom zabezpieczenia środków przed atakami z sieci. Istotne będą także łatwość obsługi portalu czy możliwość korzystania z rachunku za pomocą telefonu. Większość osób chce jednak połączyć możliwości konta internetowego i obsługi tradycyjnej. Dla nich wszystkie wymienione wyżej aspekty mają duże znaczenie.

Dowiedz się także: Jak bezpiecznie korzystać z bankomatu?

Klienci, niezależnie od swoich preferencji, powinni zwrócić uwagę na ilość bankomatów, z których można bezpłatnie pobrać pieniądze, na to, czy do konta wydawana jest nieodpłatnie karta oraz ile kosztuje jej późniejsza obsługa. Istotne jest także to, jaka opłata zostanie pobrana za realizację wypłaty z bankomatów innych banków.

Każdy z klientów powinien, oczywiście, zainteresować się kosztami, związanymi z posiadaniem konta osobistego, na które składają się między innymi: opłata za otwarcie i prowadzenie rachunku, opłata za realizację przelewów i opłata za zlecenia stałe. O ile otwarcie konta w większości banków jest bezpłatne, to warto przyjrzeć się opłacie za jego prowadzenie. Część instytucji finansowych umożliwia zwolnienie z tych kosztów pod warunkiem, że klient zasila konto regularnymi wpływami w określonej, wymaganej przez bank kwocie.

Polecamy serwis: Lokaty

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

inEwi

inEwi to wygodna aplikacja do Zarządzania Czasem Pracy. Gwarantuje łatwą i precyzyjną kontrolę wszelkich aspektów ewidencji czasu pracy Twojego zespołu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama