REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać odpowiedni dla siebie ROR?

Krzysztof Kubarski
Ekspert Kredytowy Salomon Finance
 Salomon Finance
doradztwo kredytowe
Banki zabiegają o nowych klientów i wprowadzają liczne promocje.
Banki zabiegają o nowych klientów i wprowadzają liczne promocje.

REKLAMA

REKLAMA

Na rynku pojawia się wiele reklam i ofert rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Czy są one jednak dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów? Ekspert podpowiada, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego konta.

REKLAMA

Chcąc dobrze wybrać konto osobiste, należy przede wszystkim przeanalizować swoje potrzeby. Nie ma konta idealnego, które byłoby najlepszego dla wszystkich, dlatego trzeba mieć świadomość tego, co jest dla nas najistotniejsze. Gdy określimy już swoje priorytety, często okazuje się, że nie wszystkie możliwości, które posiada dane konto, są dla nas niezbędne i nie będziemy w pełni z nich korzystać, a wiążą się z nimi dodatkowe opłaty.

REKLAMA

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, czy Internet będzie głównym miejscem obsługi konta, czy może częściej zamierzamy odwiedzać placówkę banku. Klienci, którzy preferują „tradycyjne” korzystanie z konta, powinni zwrócić uwagę na takie aspekty jak liczba oddziałów banku oraz ich odległość od miejsca pracy i zamieszkania, jakość obsługi w poszczególnych placówkach, jak również godziny ich otwarcia. Do instytucji finansowej będziemy udawać się często, więc przed podjęciem decyzji nie zaszkodzi obserwacja pracowników banku i sprawdzenie szybkości obsługi klienta.

Dla osoby, która przede wszystkim będzie korzystała z konta internetowego, większe znaczenie niż ilość placówek ma koszt, związany z prowadzeniem konta oraz poziom zabezpieczenia środków przed atakami z sieci. Istotne będą także łatwość obsługi portalu czy możliwość korzystania z rachunku za pomocą telefonu. Większość osób chce jednak połączyć możliwości konta internetowego i obsługi tradycyjnej. Dla nich wszystkie wymienione wyżej aspekty mają duże znaczenie.

Dowiedz się także: Jak bezpiecznie korzystać z bankomatu?

REKLAMA

Klienci, niezależnie od swoich preferencji, powinni zwrócić uwagę na ilość bankomatów, z których można bezpłatnie pobrać pieniądze, na to, czy do konta wydawana jest nieodpłatnie karta oraz ile kosztuje jej późniejsza obsługa. Istotne jest także to, jaka opłata zostanie pobrana za realizację wypłaty z bankomatów innych banków.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Każdy z klientów powinien, oczywiście, zainteresować się kosztami, związanymi z posiadaniem konta osobistego, na które składają się między innymi: opłata za otwarcie i prowadzenie rachunku, opłata za realizację przelewów i opłata za zlecenia stałe. O ile otwarcie konta w większości banków jest bezpłatne, to warto przyjrzeć się opłacie za jego prowadzenie. Część instytucji finansowych umożliwia zwolnienie z tych kosztów pod warunkiem, że klient zasila konto regularnymi wpływami w określonej, wymaganej przez bank kwocie.

Polecamy serwis: Lokaty

Dla osób, które planują częste korzystanie z rachunku internetowo, duże znaczenie mają także opłaty, pobierane za przelew. W ramach tzw. custumer convenience, warto również sprawdzić, jak przebiega weryfikacja danych przy przelewach. Pod tym względem prym wiodą wygodne kody sms-owe, nieco mniej przystępne są tokeny lub listy haseł jednorazowych.

Dobre konta bankowe cechują przejrzyste zasady korzystania z niego oraz oprocentowanie. Wysoki procent od zdeponowanych środków bieżących gwarantuje nam, że nasze pieniądze nie tylko będą leżeć, ale również pracować na siebie. Niestety, większość banków albo stwarza dobrą ofertę konta z niskim oprocentowaniem albo płatny, dobrze oprocentowany rachunek. Takie podejście potwierdza stare powiedzenie, że nie ma nic za darmo.

Wybór odpowiedniego rachunku bankowego nie jest rzeczą łatwą. Liczne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, utrudniają podjęcie jednoznacznej decyzji. Warto jednak poświęcić ten cel trochę czasu – dobre konto osobiste ma się na lata.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA