reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Zmiany w systemie oceny zgodności

Aktualizacja: 01.12.2010

Rada Ministrów przyjęła 30 listopada 2010 r. ustawę o zmianie ustawy o systemie oceny zgodności. Zmiany mają na celu wyeliminowanie z rynku wyrobów niebezpiecznych lub niezgodnych z unijnym prawem. Dodatkowo poprawie ma ulec bezpieczeństwo użytkowników i konsumentów wyrobów przemysłowych. »

Gospodarka przyspiesza

Aktualizacja: 01.12.2010

GUS podał w trzecim kwartale br. PKB wzrósł o 4,2 proc., w drugim kwartale o 3,5 proc., a po trzech kwartałach PKB był wyższy o 3,6 proc. Dane statystyczne nie pozostawiają wątpliwości - gospodarka przyspiesza. »

PKB lepsze od oczekiwań

Aktualizacja: 30.11.2010

Wczoraj wieczorem notowania EUR/USD spadły w okolice w okolice 1,3063. To pomogło złotemu odrobić w niewielkim stopniu straty. Nie bez znaczenia dla spekulantów pozostaje wypowiedź wiceministra finansów Dominika Radziwiłła. Powtórzył on poniedziałkowe deklaracje resortu finansów, który jest skłonny wymienić część z posiadanych na rynku 5,6 mld EUR. »

Zakładając działalność otrzymasz wsparcie

Aktualizacja: 30.11.2010

Rozpoczęcie działalności to ten moment w życiu przedsiębiorcy, kiedy wymaga on szczególnej opieki ze strony państwa - wynika z wypowiedzi wiceministra gospodarki Dariusza Bogdana poczynionych na konferencji PARP nt. kierunków i ofert pomocy dla firm. Spotkanie odbyło się 26 listopada 2010 r. »

Przedsiębiorcy odśnieżą dachy

Aktualizacja: 30.11.2010

Zgodnie z przepisami prawa budowlanego śnieg i lód zgromadzony na dachu budynku powinien być usunięty przez właściciela lub zarządcę obiektu budowlanego. Niewywiązanie się z obowiązku usuwania śniegu i lodu grozi karą grzywny. »

Nastroje na giełdach jeszcze nie opadły

Aktualizacja: 29.11.2010

W piątek inwestorami targały silne emocje, a atmosfera była na tyle napięta, że można porównać ją do czasów kryzysu greckiego. Sytuację powinien uspokoić fakt, że przedstawiciele Francji i Niemiec doszli do konsensusu w sprawie metod walki z kryzysem w strefie euro. »

Zielona energia nadal dotowana

Aktualizacja: 29.11.2010

Dotacje na zieloną energię nie będą ograniczone, a wsparcie dla energetyki wiatrowej zlikwidowane. Resort gospodarki zapowiada funkcjonowanie systemów pomocowych co najmniej do czasu realizacji celów z zakresu energii ze źródeł odnawialnych wyznaczonych na 2020 r. »

Popyt na energię poszybuje w górę

Aktualizacja: 29.11.2010

22 listopada 2010 r. odbyła się w Warszawie już po raz piąty prezentacja raportu World Energy Outlook Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Eksperci MAE zapowiedzieli wzrost światowego popytu na energię pierwotną o 36%. Co to oznacza dla polskich firm? »

Przewoźników czekają zmiany

Aktualizacja: 26.11.2010

Od 4 grudnia 2011 roku rynek przewozowy czekają rewolucyjne zmiany związane z regulacjami unijnymi. Przedsiębiorcy obawiają się, że niezbędne polskie przepisy będą przygotowane na ostatnią chwilę. »

Eksport staje na nogi

Aktualizacja: 26.11.2010

Eksport znajduje się w trudnym okresie wychodzenia z kryzysu i potrzebuje promocji - wynika z debaty, która odbyła się podczas VIII Kongresu Eksporterów Polskich, 25 listopada 2010 r. w Warszawie. »

Dzisiaj poznamy dane na temat sprzedaży i stopy bezrobocia w Polsce

Aktualizacja: 25.11.2010

Złoty zaczął wolniej tracić na wartości. Kurs USD/PLN nie pokonał psychologicznej bariery 3,0000, zaś istotny opór 3,9850 powstrzymał zwyżkę EUR/PLN. Ta ostatnia para walutowa usiłowała w środę powrócić do kanału spadkowego, który obserwowaliśmy przez niemal cztery miesiące. »

Problemy firm rozwiązane częściowo

Aktualizacja: 25.11.2010

W przyjętym przez rząd 23 listopada br. pakiecie ustaw deregulacyjnych  brakuje zmian odnoszących się do ważnych dla firm przepisów. »

Tylu barier firmy nie przeskoczą

Aktualizacja: 25.11.2010

Wśród najbardziej uciążliwych barier w prowadzeniu działalności gospodarczej firmy wskazują częste zmiany prawa dotyczącego branż, w których działają. Dla ponad 25 proc. firm ryzyko takie jest bardzo wysokie - wynika z badań przeprowadzonych przez PKPP Lewiatan i Deloitte. »

Rynek złota wrażliwy na wydarzenia w Korei

Aktualizacja: 24.11.2010

Groźba konfliktu nuklearnego stała się bardziej realna po tym, jak wojska Korei Północnej zaatakowały wczoraj wyspę Yeonpyeong w Korei Południowej. W rezultacie notowania giełd azjatyckich pogorszyły się, akcje poszły w dół również na innych kontynentach. A złoto? – przybrało na wartości. »

Będzie łatwiejszy dostęp do kredytów technologicznych?

Aktualizacja: 24.11.2010

Rząd przyjął przygotowany przez resort gospodarki projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej. Ministerstwo zapowiada uproszczony dostępu do kredytu technologicznego.  »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama