REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dlaczego aktywność w Internecie jest tak ważna? Wskazówki dla małych i średnich firm

Content Marketing
Content Marketing
fot.Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Obecność firmy w sieci to dziś już konieczność. Coraz więcej osób szuka produktów i usług w Internecie. Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw coraz chętniej promują swoje biznesy w świecie online. Odpowiednio zaplanowana strategia pozwala zdobywać rozpoznawalność i pozyskiwać więcej klientów. Dlaczego warto być aktywnym w Internecie? Jak wykorzystać możliwości marketingu internetowego?
rozwiń >

Dlaczego warto zadbać o swoją obecność w sieci?

W dzisiejszych czasach firmy, którym zależy na odniesieniu sukcesu, powinny być obecne w Internecie. Dzięki temu mogą docierać do większej liczby klientów i zwiększać wyniki sprzedażowe. Według badań Mediapanel liczba internautów wynosi już prawie 30 mln. Użytkownicy każdego dnia szukają w sieci produktów, usług i firm. Każdy właściciel przedsiębiorstwa powinien więc zadbać, aby jego biznes był widoczny w internetowym świecie.

REKLAMA

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz zwiększyć swoją sprzedaż? Korzyści, które daje Internet:

  •              zdobędziesz rozpoznawalność na rynku,
  •              zadbasz o widoczność w sieci i zwiększysz ruch na swojej witrynie,
  •              dotrzesz do nowych potencjalnych klientów,
  •              zaczniesz sprzedawać więcej,
  •              zdobędziesz zaufanie odbiorców i zadbasz o relacje z klientami,
  •              zbudujesz wizerunek swojej firmy.

Jak rozwijać biznes dzięki aktywności w Internecie?

Marketing online daje mnóstwo możliwości, które warto wykorzystać. Odpowiednie narzędzia i należycie prowadzone działania wpłyną na rozwój biznesu i pomogą wyprzedzić konkurencję. Absolutną podstawą jest nowoczesna strona WWW, która pełni rolę wirtualnej wizytówki firmy i jest skutecznym kanałem sprzedażowym. Ponadto ważne są także wysokiej jakości treści na firmowej stronie, działania SEO oraz kampanie reklamowe w Google.

Firmowa strona WWW – dlaczego warto ją mieć?

REKLAMA

Strona internetowa to dziś podstawa prowadzenia każdej firmy. Coraz więcej przedsiębiorców, którzy prowadzą małe i średnie biznesy, zdaje sobie z tego sprawę. Potwierdzeniem zwiększonej świadomości właścicieli firm o tym, jak istotna jest obecność i promocja w sieci, jest badanie przeprowadzone przez spółkę WeNet. Według badania 82% właścicieli firm nie wyobraża sobie już prowadzenia firmy bez jej obecności w Internecie.

Ponad połowa badanych klientów potwierdza, że założenie strony internetowej przyczyniło się do wzrostu zainteresowania ich produktami lub usługami – podkreśla Michał Wrzesiński, prezes zarządu WeNet.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Witryna internetowa bywa pierwszym miejscem styczności klienta z firmą. Użytkownicy mogą znaleźć na stronie niezbędne informacje o danej firmie, ofercie oraz sprawdzić godziny otwarcia czy dane kontaktowe. Poza tym działalności, które mają własną stronę, są o wiele bardziej godne zaufania.

Witryna powinna być dobrze przemyślana i odpowiednio zaprojektowana. Powinna być estetyczna wizualnie, nowoczesna, funkcjonalna i intuicyjna w użytkowaniu. Tylko wówczas zrobi pozytywne wrażenie na odwiedzających ją użytkownikach oraz zachęci do zakupienia danego produktu czy usługi.

Skuteczna strona internetowa wpływa na wzrost sprzedaży – mówi Katarzyna Gordyczukowska, kierownik zespołu Customer Experience w WeNet.

Dzięki firmowej witrynie:

  •              zaprezentujesz swoją ofertę,
  •              zaczniesz docierać do potencjalnych klientów 24/7,
  •              zwiększysz swoją sprzedaż,
  •              zyskasz narzędzie do komunikacji z odbiorcami,
  •              dostaniesz narzędzie do prowadzenia i analizy działań marketingowych.

Czy sama obecność w Internecie wystarczy?

Dzięki stronie internetowej Twoi potencjalni klienci będą mogli znaleźć Twoją ofertę w Internecie. To już połowa sukcesu. Zastanawiasz się, co jednak zrobić, aby wyprzedzić konkurencję i wyróżnić się na rynku?

Otóż sama obecność w sieci to nie wszystko. Dobra strategia marketingowa powinna składać się z czegoś więcej. Należy prowadzić aktywne działania.

Chcesz zwiększyć widoczność witryny? Zadbaj o SEO

REKLAMA

Masz już swoją stronę WWW? Teraz czas na działania z zakresu SEO. Czym jest SEO (Search Engine Optimization)? To optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Jej celem jest zwiększenie widoczności danej witryny w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania. Skuteczna strona powinna zajmować jak najwyższe pozycje w Google. Dzięki temu będzie bardziej wiarygodna i godna zaufania oraz więcej internautów ją odwiedzi.

Optymalizacja strony nie jest jednak czynnością jednorazową, wymaga prowadzenia działań na bieżąco. Jest to proces pracochłonny i długotrwały. Czasem pożądane efekty przynosi dopiero po kilku miesiącach. Konieczne są tutaj też wiedza i doświadczenie. Najlepiej więc skorzystać z usług specjalistów SEO.

Każdy właściciel strony powinien jednak wiedzieć, że działania SEO dzielą się na dwa rodzaje: działania on-site, a więc takie, które są wykonywane na stronie oraz off-site, czyli przeprowadzane poza optymalizowaną witryną. Te pierwsze skupiają się na optymalizacji treści na stronie i aspektach technicznych jej działania.

W drugim przypadku chodzi zaś o link building, czyli budowanie jakościowego profilu linkowego. Trzeba zadbać, aby odnośniki do optymalizowanej strony znalazły się na innych wartościowych serwisach. Warto umieszczać je też na branżowych forach internetowych, w katalogach firm czy w Social Mediach. Należy też założyć firmową wizytówkę w Google Moja Firma i dobrze ją zoptymalizować.

Umiejętnie wdrożone działania SEO pomogą Ci:

  •              poprawić widoczność Twojej strony w Google,
  •              pozyskać wartościowy ruch na Twoją witrynę,
  •              zdobyć nowych klientów.

Chcesz wypromować firmę? Wykorzystaj Social Media i Content Marketing

Aktywne działania z zakresu marketingu online mają też na celu budowanie pozytywnego wizerunku firmy i nawiązywanie trwałych relacji z klientami. Umożliwia to Content Marketing, a więc marketing treści. Publikowanie wysokiej jakości treści, takich jak np. artykuły na firmowym blogu czy materiały video, pomaga budować wizerunek eksperta w danej branży. Materiały te powinny oczywiście przekazywać rzetelne, interesujące i pomocne dla odbiorców informacje związane z działalnością firmy. Współcześni konsumenci wyszukują w sieci porad i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Postaraj się więc dostarczyć im takich gotowych odpowiedzi. W ten sposób zachęcisz ich do pozostania z Tobą na dłużej i skorzystania z oferty.

Warto mieć na uwadze, że wartościowe treści na stronie WWW są niezwykle istotne nie tylko dla internautów i tym samym potencjalnych klientów, ale też ze względu na SEO. Roboty Google doceniają witryny, które zawierają wysokiej jakości teksty i umiejscawiają je na wyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania.

Content Marketing pomaga też zdobywać nowych klientów. Chcesz, aby więcej osób czytało Twoje artykuły? Udostępniaj je na swoich portalach społecznościowych. Prowadzenie firmowego profilu w Social Mediach to doskonały sposób na reklamowanie własnego biznesu w Internecie. Zadbaj więc o aktywne działania w mediach społecznościowych, takich jak np. Facebook czy Instagram. Dzięki temu:

  •            zbudujesz swój wizerunek i wiarygodność,
  •            wypromujesz swoją ofertę,
  •            podzielisz się fachową wiedzą i dostarczysz interesujących treści,
  •            zdobędziesz dodatkowy ruch na firmowej stronie,
  •            dotrzesz do nowych odbiorców Twojej oferty,
  •            pogłębisz relacje z obecnymi klientami i zbudujesz zaangażowanie,
  •            trafisz do konkretnej grupy docelowej dzięki działaniom płatnym,
  •            sprawdzisz, jakie efekty przynoszą prowadzone działania.

Aktywny marketing internetowy – o czym jeszcze warto pamiętać?

Jak już zostało wspomniane, marketing online daje wiele możliwości. Kolejną popularną formą promocji jest e-mail marketing, który pozwala komunikować się z odbiorcami. Pomaga dotrzeć do potencjalnych klientów i wzbudzić zainteresowanie firmową ofertą. Ponadto służy do nawiązywania i utrzymywania relacji z klientami. Dobrze zaplanowana strategia e-mail marketingowa przyniesie mnóstwo korzyści biznesowi.

Źródło: WeNet

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA