REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dlaczego aktywność w Internecie jest tak ważna? Wskazówki dla małych i średnich firm

Content Marketing
Content Marketing
fot.Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Obecność firmy w sieci to dziś już konieczność. Coraz więcej osób szuka produktów i usług w Internecie. Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw coraz chętniej promują swoje biznesy w świecie online. Odpowiednio zaplanowana strategia pozwala zdobywać rozpoznawalność i pozyskiwać więcej klientów. Dlaczego warto być aktywnym w Internecie? Jak wykorzystać możliwości marketingu internetowego?
rozwiń >

Dlaczego warto zadbać o swoją obecność w sieci?

W dzisiejszych czasach firmy, którym zależy na odniesieniu sukcesu, powinny być obecne w Internecie. Dzięki temu mogą docierać do większej liczby klientów i zwiększać wyniki sprzedażowe. Według badań Mediapanel liczba internautów wynosi już prawie 30 mln. Użytkownicy każdego dnia szukają w sieci produktów, usług i firm. Każdy właściciel przedsiębiorstwa powinien więc zadbać, aby jego biznes był widoczny w internetowym świecie.

REKLAMA

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz zwiększyć swoją sprzedaż? Korzyści, które daje Internet:

  •              zdobędziesz rozpoznawalność na rynku,
  •              zadbasz o widoczność w sieci i zwiększysz ruch na swojej witrynie,
  •              dotrzesz do nowych potencjalnych klientów,
  •              zaczniesz sprzedawać więcej,
  •              zdobędziesz zaufanie odbiorców i zadbasz o relacje z klientami,
  •              zbudujesz wizerunek swojej firmy.

Jak rozwijać biznes dzięki aktywności w Internecie?

Marketing online daje mnóstwo możliwości, które warto wykorzystać. Odpowiednie narzędzia i należycie prowadzone działania wpłyną na rozwój biznesu i pomogą wyprzedzić konkurencję. Absolutną podstawą jest nowoczesna strona WWW, która pełni rolę wirtualnej wizytówki firmy i jest skutecznym kanałem sprzedażowym. Ponadto ważne są także wysokiej jakości treści na firmowej stronie, działania SEO oraz kampanie reklamowe w Google.

Firmowa strona WWW – dlaczego warto ją mieć?

REKLAMA

Strona internetowa to dziś podstawa prowadzenia każdej firmy. Coraz więcej przedsiębiorców, którzy prowadzą małe i średnie biznesy, zdaje sobie z tego sprawę. Potwierdzeniem zwiększonej świadomości właścicieli firm o tym, jak istotna jest obecność i promocja w sieci, jest badanie przeprowadzone przez spółkę WeNet. Według badania 82% właścicieli firm nie wyobraża sobie już prowadzenia firmy bez jej obecności w Internecie.

Ponad połowa badanych klientów potwierdza, że założenie strony internetowej przyczyniło się do wzrostu zainteresowania ich produktami lub usługami – podkreśla Michał Wrzesiński, prezes zarządu WeNet.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Witryna internetowa bywa pierwszym miejscem styczności klienta z firmą. Użytkownicy mogą znaleźć na stronie niezbędne informacje o danej firmie, ofercie oraz sprawdzić godziny otwarcia czy dane kontaktowe. Poza tym działalności, które mają własną stronę, są o wiele bardziej godne zaufania.

Witryna powinna być dobrze przemyślana i odpowiednio zaprojektowana. Powinna być estetyczna wizualnie, nowoczesna, funkcjonalna i intuicyjna w użytkowaniu. Tylko wówczas zrobi pozytywne wrażenie na odwiedzających ją użytkownikach oraz zachęci do zakupienia danego produktu czy usługi.

Skuteczna strona internetowa wpływa na wzrost sprzedaży – mówi Katarzyna Gordyczukowska, kierownik zespołu Customer Experience w WeNet.

Dzięki firmowej witrynie:

  •              zaprezentujesz swoją ofertę,
  •              zaczniesz docierać do potencjalnych klientów 24/7,
  •              zwiększysz swoją sprzedaż,
  •              zyskasz narzędzie do komunikacji z odbiorcami,
  •              dostaniesz narzędzie do prowadzenia i analizy działań marketingowych.

Czy sama obecność w Internecie wystarczy?

Dzięki stronie internetowej Twoi potencjalni klienci będą mogli znaleźć Twoją ofertę w Internecie. To już połowa sukcesu. Zastanawiasz się, co jednak zrobić, aby wyprzedzić konkurencję i wyróżnić się na rynku?

Otóż sama obecność w sieci to nie wszystko. Dobra strategia marketingowa powinna składać się z czegoś więcej. Należy prowadzić aktywne działania.

Chcesz zwiększyć widoczność witryny? Zadbaj o SEO

REKLAMA

Masz już swoją stronę WWW? Teraz czas na działania z zakresu SEO. Czym jest SEO (Search Engine Optimization)? To optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Jej celem jest zwiększenie widoczności danej witryny w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania. Skuteczna strona powinna zajmować jak najwyższe pozycje w Google. Dzięki temu będzie bardziej wiarygodna i godna zaufania oraz więcej internautów ją odwiedzi.

Optymalizacja strony nie jest jednak czynnością jednorazową, wymaga prowadzenia działań na bieżąco. Jest to proces pracochłonny i długotrwały. Czasem pożądane efekty przynosi dopiero po kilku miesiącach. Konieczne są tutaj też wiedza i doświadczenie. Najlepiej więc skorzystać z usług specjalistów SEO.

Każdy właściciel strony powinien jednak wiedzieć, że działania SEO dzielą się na dwa rodzaje: działania on-site, a więc takie, które są wykonywane na stronie oraz off-site, czyli przeprowadzane poza optymalizowaną witryną. Te pierwsze skupiają się na optymalizacji treści na stronie i aspektach technicznych jej działania.

W drugim przypadku chodzi zaś o link building, czyli budowanie jakościowego profilu linkowego. Trzeba zadbać, aby odnośniki do optymalizowanej strony znalazły się na innych wartościowych serwisach. Warto umieszczać je też na branżowych forach internetowych, w katalogach firm czy w Social Mediach. Należy też założyć firmową wizytówkę w Google Moja Firma i dobrze ją zoptymalizować.

Umiejętnie wdrożone działania SEO pomogą Ci:

  •              poprawić widoczność Twojej strony w Google,
  •              pozyskać wartościowy ruch na Twoją witrynę,
  •              zdobyć nowych klientów.

Chcesz wypromować firmę? Wykorzystaj Social Media i Content Marketing

Aktywne działania z zakresu marketingu online mają też na celu budowanie pozytywnego wizerunku firmy i nawiązywanie trwałych relacji z klientami. Umożliwia to Content Marketing, a więc marketing treści. Publikowanie wysokiej jakości treści, takich jak np. artykuły na firmowym blogu czy materiały video, pomaga budować wizerunek eksperta w danej branży. Materiały te powinny oczywiście przekazywać rzetelne, interesujące i pomocne dla odbiorców informacje związane z działalnością firmy. Współcześni konsumenci wyszukują w sieci porad i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Postaraj się więc dostarczyć im takich gotowych odpowiedzi. W ten sposób zachęcisz ich do pozostania z Tobą na dłużej i skorzystania z oferty.

Warto mieć na uwadze, że wartościowe treści na stronie WWW są niezwykle istotne nie tylko dla internautów i tym samym potencjalnych klientów, ale też ze względu na SEO. Roboty Google doceniają witryny, które zawierają wysokiej jakości teksty i umiejscawiają je na wyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania.

Content Marketing pomaga też zdobywać nowych klientów. Chcesz, aby więcej osób czytało Twoje artykuły? Udostępniaj je na swoich portalach społecznościowych. Prowadzenie firmowego profilu w Social Mediach to doskonały sposób na reklamowanie własnego biznesu w Internecie. Zadbaj więc o aktywne działania w mediach społecznościowych, takich jak np. Facebook czy Instagram. Dzięki temu:

  •            zbudujesz swój wizerunek i wiarygodność,
  •            wypromujesz swoją ofertę,
  •            podzielisz się fachową wiedzą i dostarczysz interesujących treści,
  •            zdobędziesz dodatkowy ruch na firmowej stronie,
  •            dotrzesz do nowych odbiorców Twojej oferty,
  •            pogłębisz relacje z obecnymi klientami i zbudujesz zaangażowanie,
  •            trafisz do konkretnej grupy docelowej dzięki działaniom płatnym,
  •            sprawdzisz, jakie efekty przynoszą prowadzone działania.

Aktywny marketing internetowy – o czym jeszcze warto pamiętać?

Jak już zostało wspomniane, marketing online daje wiele możliwości. Kolejną popularną formą promocji jest e-mail marketing, który pozwala komunikować się z odbiorcami. Pomaga dotrzeć do potencjalnych klientów i wzbudzić zainteresowanie firmową ofertą. Ponadto służy do nawiązywania i utrzymywania relacji z klientami. Dobrze zaplanowana strategia e-mail marketingowa przyniesie mnóstwo korzyści biznesowi.

Źródło: WeNet

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
10 pytań, jakie warto zadać freelancerowi przed rozpoczęciem współpracy

Outsourcing staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Jednak dla wielu przedsiębiorców, którzy dotychczas nie korzystali z usług freelancerów, zlecanie im zadań może być wyzwaniem. Oto szczegółowy poradnik, który pomoże przygotować się do efektywnej współpracy z niezależnym specjalistom.

Korzystne rozwiązanie podatkowe dla podmiotów prowadzących działalność badawczo-rozwojową

Ulga badawczo-rozwojowa (B+R) to korzystne rozwiązanie podatkowe dla podmiotów prowadzących działalność badawczo-rozwojową, skierowane zarówno do podatników PIT (opodatkowanych skalą podatkową lub tzw. podatkiem liniowym) jak i do podatników CIT (którzy uzyskują przychody z działalności gospodarczej, inne niż zyski kapitałowe). Ulga ta stanowi istotne wsparcie dla firm inwestujących w innowacje, technologie i rozwój nowych produktów.

Budownictwo mocno wyhamowało, ale to wciąż najbardziej optymistyczna branża, bo liczy na wydatkowanie pieniędzy przez rząd

Optymizm w branży budowlanej utrzymuje się już od wielu miesięcy. Ponieważ jednak jego motorem napędowym są inwestycje ze środków Krajowego Planu Odbudowy oraz kredytu #naStart, entuzjazm słabnie. Wszystko przez ślamazarną pracę rządu.

Szykują się milionowe kary. Kontrola stron internetowych: kogo dotyczy, kto kontroluje, jaka kara i za co

Nie tylko skarbówka kontroluje i nakłada kary za złamanie przepisów. I nie tylko Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do akcji coraz częściej wkracza też Urząd Ochrony Danych Osobowych – UODO, a kontrole kończą się karami – nawet w milionach złotych.

REKLAMA

Otwieranie dziś restauracji to samobójstwo? Pewniejsze jest pójść śladem Żabki do własnego sklepu z ofertą gotowych dań

Rewolucja dzieje się w całej branży fachowo określanej jako HoReCa. Ale największa w jej gastronomicznej części. Świadczą o tym dane gospodarcze dotyczące liczby otwieranych placówek, zawieszanych działalności, długów i kredytów oraz tempa ich spłaty. Restauracje tracą na popularności, zyskują sklepy oferujące gotowe dania - ciepłe lub do odgrzania w domu.

Jak odblokować innowacyjność małego biznesu?

Innowacyjność w małej firmie to wyzwanie. Małemu biznesowi jest trudniej na wielu płaszczyznach. Często jest to jedna osoba do podejmowania decyzji i brak jest kogoś kto spojrzałby obiektywnie na działania i krytycznie na trendy. Jak odblokować innowacyjność małej działalności podpowiada Zuzanna Mikołajczyk, innowatorka i strateg innowacji.

Kawa z INFORLEX. Wakacje składkowe - bezpłatne spotkanie online

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie online z cyklu kawa z INFORLEX, które odbędzie się 3 września 2024 r. Tematem spotkania będą wakacje składkowe. 

Firma spedycyjna. Jak założyć? Czy to się opłaca?

Branża TSL to jeden z najlepiej trzymających się sektorów gospodarki, nawet mimo kryzysu. Działalność spedycyjna daje wiele możliwości i ma ogromny potencjał. O czym trzeba wiedzieć zaczynając w tej branży na własny rachunek? 

REKLAMA

Compliance a ochrona danych - co przedsiębiorcy muszą wiedzieć

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie prawnym, przedsiębiorcy muszą być na bieżąco z otoczeniem prawnym firmy, w tym regulacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Compliance, czyli zgodność z przepisami prawa, staje się kluczowym elementem w działalności każdej firmy, niezależnie od jej wielkości. W obliczu surowych kar finansowych i rosnącej świadomości konsumentów, ochrona danych osobowych przestała być jedynie formalnością, a stała się fundamentem odpowiedzialnego prowadzenia biznesu.

120 tys. zł dla rolników jeszcze tylko do 22 sierpnia

Właściciele małych gospodarstw, którzy prowadzą produkcję ekologiczną lub planują wprowadzanie żywności na rynek w ramach krótkich łańcuchów dostaw, jeszcze do 22 sierpnia mogą ubiegać się o wsparcie nawet 120 tys. zł. Pomoc pochodzi z interwencji „Rozwój małych gospodarstw” Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027.

REKLAMA