REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dlaczego aktywność w Internecie jest tak ważna? Wskazówki dla małych i średnich firm

Subskrybuj nas na Youtube
Content Marketing
Content Marketing
fot.Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Obecność firmy w sieci to dziś już konieczność. Coraz więcej osób szuka produktów i usług w Internecie. Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw coraz chętniej promują swoje biznesy w świecie online. Odpowiednio zaplanowana strategia pozwala zdobywać rozpoznawalność i pozyskiwać więcej klientów. Dlaczego warto być aktywnym w Internecie? Jak wykorzystać możliwości marketingu internetowego?
rozwiń >

Dlaczego warto zadbać o swoją obecność w sieci?

W dzisiejszych czasach firmy, którym zależy na odniesieniu sukcesu, powinny być obecne w Internecie. Dzięki temu mogą docierać do większej liczby klientów i zwiększać wyniki sprzedażowe. Według badań Mediapanel liczba internautów wynosi już prawie 30 mln. Użytkownicy każdego dnia szukają w sieci produktów, usług i firm. Każdy właściciel przedsiębiorstwa powinien więc zadbać, aby jego biznes był widoczny w internetowym świecie.

REKLAMA

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz zwiększyć swoją sprzedaż? Korzyści, które daje Internet:

  •              zdobędziesz rozpoznawalność na rynku,
  •              zadbasz o widoczność w sieci i zwiększysz ruch na swojej witrynie,
  •              dotrzesz do nowych potencjalnych klientów,
  •              zaczniesz sprzedawać więcej,
  •              zdobędziesz zaufanie odbiorców i zadbasz o relacje z klientami,
  •              zbudujesz wizerunek swojej firmy.

Jak rozwijać biznes dzięki aktywności w Internecie?

Marketing online daje mnóstwo możliwości, które warto wykorzystać. Odpowiednie narzędzia i należycie prowadzone działania wpłyną na rozwój biznesu i pomogą wyprzedzić konkurencję. Absolutną podstawą jest nowoczesna strona WWW, która pełni rolę wirtualnej wizytówki firmy i jest skutecznym kanałem sprzedażowym. Ponadto ważne są także wysokiej jakości treści na firmowej stronie, działania SEO oraz kampanie reklamowe w Google.

Firmowa strona WWW – dlaczego warto ją mieć?

REKLAMA

Strona internetowa to dziś podstawa prowadzenia każdej firmy. Coraz więcej przedsiębiorców, którzy prowadzą małe i średnie biznesy, zdaje sobie z tego sprawę. Potwierdzeniem zwiększonej świadomości właścicieli firm o tym, jak istotna jest obecność i promocja w sieci, jest badanie przeprowadzone przez spółkę WeNet. Według badania 82% właścicieli firm nie wyobraża sobie już prowadzenia firmy bez jej obecności w Internecie.

Ponad połowa badanych klientów potwierdza, że założenie strony internetowej przyczyniło się do wzrostu zainteresowania ich produktami lub usługami – podkreśla Michał Wrzesiński, prezes zarządu WeNet.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Witryna internetowa bywa pierwszym miejscem styczności klienta z firmą. Użytkownicy mogą znaleźć na stronie niezbędne informacje o danej firmie, ofercie oraz sprawdzić godziny otwarcia czy dane kontaktowe. Poza tym działalności, które mają własną stronę, są o wiele bardziej godne zaufania.

Witryna powinna być dobrze przemyślana i odpowiednio zaprojektowana. Powinna być estetyczna wizualnie, nowoczesna, funkcjonalna i intuicyjna w użytkowaniu. Tylko wówczas zrobi pozytywne wrażenie na odwiedzających ją użytkownikach oraz zachęci do zakupienia danego produktu czy usługi.

Skuteczna strona internetowa wpływa na wzrost sprzedaży – mówi Katarzyna Gordyczukowska, kierownik zespołu Customer Experience w WeNet.

Dzięki firmowej witrynie:

  •              zaprezentujesz swoją ofertę,
  •              zaczniesz docierać do potencjalnych klientów 24/7,
  •              zwiększysz swoją sprzedaż,
  •              zyskasz narzędzie do komunikacji z odbiorcami,
  •              dostaniesz narzędzie do prowadzenia i analizy działań marketingowych.

Czy sama obecność w Internecie wystarczy?

Dzięki stronie internetowej Twoi potencjalni klienci będą mogli znaleźć Twoją ofertę w Internecie. To już połowa sukcesu. Zastanawiasz się, co jednak zrobić, aby wyprzedzić konkurencję i wyróżnić się na rynku?

Otóż sama obecność w sieci to nie wszystko. Dobra strategia marketingowa powinna składać się z czegoś więcej. Należy prowadzić aktywne działania.

Chcesz zwiększyć widoczność witryny? Zadbaj o SEO

REKLAMA

Masz już swoją stronę WWW? Teraz czas na działania z zakresu SEO. Czym jest SEO (Search Engine Optimization)? To optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Jej celem jest zwiększenie widoczności danej witryny w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania. Skuteczna strona powinna zajmować jak najwyższe pozycje w Google. Dzięki temu będzie bardziej wiarygodna i godna zaufania oraz więcej internautów ją odwiedzi.

Optymalizacja strony nie jest jednak czynnością jednorazową, wymaga prowadzenia działań na bieżąco. Jest to proces pracochłonny i długotrwały. Czasem pożądane efekty przynosi dopiero po kilku miesiącach. Konieczne są tutaj też wiedza i doświadczenie. Najlepiej więc skorzystać z usług specjalistów SEO.

Każdy właściciel strony powinien jednak wiedzieć, że działania SEO dzielą się na dwa rodzaje: działania on-site, a więc takie, które są wykonywane na stronie oraz off-site, czyli przeprowadzane poza optymalizowaną witryną. Te pierwsze skupiają się na optymalizacji treści na stronie i aspektach technicznych jej działania.

W drugim przypadku chodzi zaś o link building, czyli budowanie jakościowego profilu linkowego. Trzeba zadbać, aby odnośniki do optymalizowanej strony znalazły się na innych wartościowych serwisach. Warto umieszczać je też na branżowych forach internetowych, w katalogach firm czy w Social Mediach. Należy też założyć firmową wizytówkę w Google Moja Firma i dobrze ją zoptymalizować.

Umiejętnie wdrożone działania SEO pomogą Ci:

  •              poprawić widoczność Twojej strony w Google,
  •              pozyskać wartościowy ruch na Twoją witrynę,
  •              zdobyć nowych klientów.

Chcesz wypromować firmę? Wykorzystaj Social Media i Content Marketing

Aktywne działania z zakresu marketingu online mają też na celu budowanie pozytywnego wizerunku firmy i nawiązywanie trwałych relacji z klientami. Umożliwia to Content Marketing, a więc marketing treści. Publikowanie wysokiej jakości treści, takich jak np. artykuły na firmowym blogu czy materiały video, pomaga budować wizerunek eksperta w danej branży. Materiały te powinny oczywiście przekazywać rzetelne, interesujące i pomocne dla odbiorców informacje związane z działalnością firmy. Współcześni konsumenci wyszukują w sieci porad i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Postaraj się więc dostarczyć im takich gotowych odpowiedzi. W ten sposób zachęcisz ich do pozostania z Tobą na dłużej i skorzystania z oferty.

Warto mieć na uwadze, że wartościowe treści na stronie WWW są niezwykle istotne nie tylko dla internautów i tym samym potencjalnych klientów, ale też ze względu na SEO. Roboty Google doceniają witryny, które zawierają wysokiej jakości teksty i umiejscawiają je na wyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania.

Content Marketing pomaga też zdobywać nowych klientów. Chcesz, aby więcej osób czytało Twoje artykuły? Udostępniaj je na swoich portalach społecznościowych. Prowadzenie firmowego profilu w Social Mediach to doskonały sposób na reklamowanie własnego biznesu w Internecie. Zadbaj więc o aktywne działania w mediach społecznościowych, takich jak np. Facebook czy Instagram. Dzięki temu:

  •            zbudujesz swój wizerunek i wiarygodność,
  •            wypromujesz swoją ofertę,
  •            podzielisz się fachową wiedzą i dostarczysz interesujących treści,
  •            zdobędziesz dodatkowy ruch na firmowej stronie,
  •            dotrzesz do nowych odbiorców Twojej oferty,
  •            pogłębisz relacje z obecnymi klientami i zbudujesz zaangażowanie,
  •            trafisz do konkretnej grupy docelowej dzięki działaniom płatnym,
  •            sprawdzisz, jakie efekty przynoszą prowadzone działania.

Aktywny marketing internetowy – o czym jeszcze warto pamiętać?

Jak już zostało wspomniane, marketing online daje wiele możliwości. Kolejną popularną formą promocji jest e-mail marketing, który pozwala komunikować się z odbiorcami. Pomaga dotrzeć do potencjalnych klientów i wzbudzić zainteresowanie firmową ofertą. Ponadto służy do nawiązywania i utrzymywania relacji z klientami. Dobrze zaplanowana strategia e-mail marketingowa przyniesie mnóstwo korzyści biznesowi.

Źródło: WeNet

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tego zawodu nie zastąpi AI. A które czeka zagłada? Ekspert: Programiści są pierwsi w kolejce

Sztuczna inteligencja na rynku pracy to temat, który budzi coraz większe emocje. W dobie dynamicznego rozwoju technologii jedno jest pewne – wiele profesji czeka poważna transformacja, a niektóre wręcz znikną. Ale są też takie zawody, których AI nie zastąpi – i to raczej nigdy. Jakie branże są najbardziej zagrożone? A gdzie ludzka praca pozostanie niezastąpiona? O tym mówi Jan Oleszczuk - Zygmuntowski z Polskiej Sieci Ekonomii.

Branża handlowa traci coraz więcej na kradzieżach w sklepach. Jak handlowcy rozwiązują ten problem

Zmorą branży handlowej wciąż są kradzieże sklepowe. Nasiliły się one w okresie wysokiej inflacji, ale teraz nie słabną w oczekiwanym tempie. Kradzieży z powodów ekonomicznych jest mniej, natomiast rozzuchwalili się złodzieje kradnący dla zysku.

Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

REKLAMA

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

REKLAMA

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

REKLAMA