REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

E-commerce: zmiana zawartości maila po wysyłce? To możliwe!

zmiana maila po wysyłce
zmiana maila po wysyłce

REKLAMA

REKLAMA

Zawartość wysłanego już maila można zmienić dzięki technologii real time content management (RTCM). Korzystanie z tego rozwiązania staje się coraz powszechniejszym trendem na polskim rynku e-commerce.

Dzięki zastosowaniu RTCM retailerzy zyskują pewność, że zawarta w wysłanej wiadomości oferta pozostanie aktualna nawet po zakończeniu pierwotnie ogłoszonej promocji. – Wyobraźmy sobie, że firma proponuje klientom udział w akcji, która trwa tylko przez weekend – od piątkowego popołudnia do niedzieli – tłumaczy Piotr Jędrzejewski, CEO w Email Partners. – W takiej sytuacji, jeśli klient sprawdziłby skrzynkę dopiero w poniedziałek, klasyczny komunikat byłby już stracony. Dzięki real time content management jesteśmy w stanie zaproponować zupełnie nową, aktualną ofertę.

REKLAMA

Zawsze aktualna oferta

REKLAMA

Mechanizm działania usługi polega na zmianie osadzonych w treści maila grafik i hiperłączy. Pozwala to na zaktualizowanie oferty w sytuacji, gdy dany produkt zostanie już wyprzedany albo gdy zakończy się czasowa wyprzedaż – np. black friday. Firmy używają RTCM również w ramach popularnego zabiegu „pogłębiania” wyprzedaży.

Troska o aktualność oferty staje się szczególnie ważna w kontekście statystyk. Badania wykazują, że w przypadku krótkoterminowych promocji nawet 43 proc. odbiorców zapoznaje się z mailingiem reklamowym już po ich wygaśnięciu. Real time content management pozwala także na wprowadzenie do kreacji elementów interaktywnych – na przykład zegara albo kalendarza do odmierzania czasu pozostałego do zakończenia promocji.

Reklamowa innowacja

Tego rodzaju zabiegi pomagają utrzymywać zainteresowanie i skłaniać do działania odbiorców, którzy wracają do maila już po pierwszym otwarciu. Często są to klienci, którzy najpierw otwierają wiadomość na urządzeniu mobilnym, ale zakupu wolą dokonać już na laptopie albo komputerze stacjonarnym. Sprawia to, że projektant mailingu tym bardziej musi pamiętać o jego responsywności – aby zagwarantować, że będzie się poprawnie wyświetlał na każdym urządzeniu.

Ulepszony design

REKLAMA

Usługa daje także możliwość modyfikacji całego wyglądu wiadomości. - Coraz popularniejszy, zwłaszcza na smartfonach, jest nocny tryb wyświetlania – uzupełnia Jędrzejewski. – Warto więc przygotować dwa rodzaje kreacji: do wyświetlania przed i po zachodzie słońca. Klienci na pewno docenią komfort, jaki przynosi zamiana.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

RTCM można także kreatywnie wykorzystać przy geotargetowaniu wysyłek, dostosowując kreacje np. do prognoz pogody czy wydarzeń planowanych w danej lokalizacji. Takie nawiązania – zwłaszcza w połączeniu z personalizacją maila – pozytywnie wpływają na zaangażowanie odbiorców. Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę pomysłowość twórców wiadomości.

Zaprojektowanie mailingu, który nie ucierpiałby przy takich działaniach, stanowi wyzwanie nawet dla specjalistów. Pozwala za to wyróżnić się na konkurencyjnym rynku internetowej reklamy, dlatego przedsiębiorcy i marketerzy coraz częściej korzystają z pomocy wyspecjalizowanych agencji.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

REKLAMA

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

REKLAMA

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

REKLAMA