reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Łatwiej o kredyt technologiczny dla firm

Łatwiej o kredyt technologiczny dla firm

Nawet 1 mln euro na zakup i wdrożenie nowoczesnych technologii mogą otrzymać przedsiębiorcy. Ułatwienia w pozyskiwaniu środków w formie tzw. kredytu technologicznego wprowadza nowelizacja ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej. Prezydent podpisał ją 7 kwietnia br.

Nowe regulacje pozwolą przedsiębiorcom bardziej efektywnie korzystać z tzw. kredytu technologicznego. Bank Gospodarstwa Krajowego spłaca kredyt zaciągnięty przez przedsiębiorcę bankowi kredytującemu w formie tzw. premii technologicznej.

- Dzięki wprowadzonym przez Ministerstwo Gospodarki zmianom przedsiębiorca otrzyma premię technologiczną jednorazowo, a nie jak do tej pory w ratach uzależnionych od wielkości sprzedaży towarów lub usług – wyjaśnia wicepremier Waldemar Pawlak.

Ustawa wprowadza możliwość obliczania wielkości premii technologicznej na podstawie wszystkich wydatków, jakie poniósł przedsiębiorca na realizację inwestycji, nie zaś wyłącznie na podstawie wydatków sfinansowanych z kredytu. Dzięki temu, przedsiębiorca będzie mógł uzyskać wsparcie inwestycji technologicznej nawet do 70 proc. jej realnej wartości, a nie jak dotychczas do 70 proc. wartości kredytu.

Ustawa wchodzi w życie po upływie 30 dni od daty ogłoszenia.

Polecamy: Jakie dotacje na prowadzenie żłobka?

Źródło: MG

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama