REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rating USA obniżony przez Chińczyków

REKLAMA

REKLAMA

Po tym jak Rezerwa Federalna po raz kolejny przystąpiła do luzowania monetarnego, chińska agencja ratingowa Dagong Global Credit Rating obniżyła ocenę wiarygodności Stanów Zjednoczonych z AA do A+. Chińczycy są zdania, że wiarygodność amerykańskiego długu będzie obniżać się.

Decyzja chińskiej agencji ratingowej jest bardzo wymownym sygnałem, że Państwo Środka nie zamierza biernie przyglądać się amerykańskiej polityce gospodarczej i godzić się na każdą decyzję. Perspektywę ratingu określono jako negatywną, co oznacza, że w przyszłości bardziej prawdopodobne od podniesienia oceny wiarygodności jest kolejne jej zmniejszenie. Agencja tłumaczy to osłabiającą się zdolnością USA do spłaty zobowiązań oraz „drastycznym” spadkiem intencji władz do regulowania zobowiązań.

REKLAMA

Przeczytaj również: Polisa inwestycyjna czy platforma inwestycyjna?

REKLAMA

Odpowiedzią rynków finansowych na ocenę USA przez Dagong było wyraźne umocnienia dolara, co można byłoby w sytuacji obniżki ratingu uznać za irracjonalne. Trzeba to jednak nadal rozpatrywać w kontekście spekulacji inwestorów, związanych z luzowaniem monetarnym w USA. Wiele tygodni grania przeciwko dolarowi skłania do realizowania zysków w warunkach, gdy decyzja Rezerwy Federalnej spotyka się z niekorzystnymi ocenami. Nie ma wątpliwości, że rosnąca skłonność do realizacji zysków ze zwyżki EUR/USD jest niekorzystnym sygnałem dla giełd i surowców, które dotąd zyskiwały wraz z deprecjacją dolara. Trzeba przy tym przyznać, że na razie nie wydarzyło się jeszcze nic takiego, co skłaniałoby do stwierdzenia, że dotychczasowe tendencje zakończyły się.

Należy liczyć się z tym, że cięcie ratingu USA przez chińską agencję sprowokuje do dyskusji inne podmioty, oceniające wiarygodność kredytową państw. Mogą one pójść śladem Dagong.

Brytyjski rynek nieruchomości

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Obserwujemy coraz większą presję na ceny na brytyjskim rynku mieszkaniowym. Z najnowszej ankiety na temat brytyjskiego rynku nieruchomości wynika, że w październiku odczyty, dotyczące cen domów, były najgorsze od 18 miesięcy. Aż o 49 pkt proc. więcej agentów nieruchomościowych wskazywało na obniżkę cen, a nie ich wzrost. Miesiąc wcześniej przewaga wynosiła 36 pkt proc. Analitycy spodziewali się spadku do minus 39 pkt proc. O 42 pkt proc więcej agentów oczekuje spadku cen w perspektywie najbliższych 3 miesięcy. To każe spodziewać się utrzymania presji na ceny, jaka zaznaczyła się od lata tego roku.

Polecamy serwis: Lokaty

Blisko 36 mln zł na czysto zarobił J.W. Construction w III kwartale. Rok wcześniej osiągnął kwotę 20 mln zł. Po 3 kwartałach spółka miała blisko 68 mln zł zysku netto, nieco mniej niż w analogicznym okresie 2009 r. Firmie udało się wyraźnie, bo do 31%, poprawić marżę brutto ze sprzedaży. Osiągnięcia minionego kwartału potwierdzają wyróżniającą się pozycję J.W. Construction wśród giełdowych deweloperów. Rezultaty finansowe Ganta i Dom Development znajdują się pod znacznie większą presją.

Zespół Analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA

Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

REKLAMA