REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy warto założyć stronę internetową dla małej lub średniej firmy?

Subskrybuj nas na Youtube
strona internetowa małej firmy
strona internetowa małej firmy
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszych czasach każda firma, która chce zdobywać klientów i odnieść sukces, powinna zadbać o swoją obecność w Internecie. Dzięki niej można wypromować własną działalność i zwiększyć sprzedaż. Podstawą jest tutaj strona internetowa, która przedstawia firmową ofertę 24/7. Jakie konkretnie korzyści przynosi biznesowi strona WWW? Dlaczego każdy przedsiębiorca powinien o nią zadbać? Jakimi cechami wyróżnia się skuteczna witryna internetowa, która przynosi zyski?
rozwiń >

Dlaczego obecność firmy w Internecie to dziś podstawa?

Przedsiębiorstwa, które chcą zdobywać klientów i prowadzić efektywną sprzedaż, powinny być obecne w świecie online. Nie bez powodu mówi się, że jeśli czegoś lub kogoś nie ma w Internecie, to de facto nie istnieje. Ludzie najczęściej produktów i usług szukają właśnie w sieci. Jest to dla nich wygodne, szybkie i najprostsze rozwiązanie. Firmy, których nie ma w Internecie, tracą więc klientów i są skazane na niepowodzenie.

REKLAMA

Co daje obecność firmy w sieci? Co można zyskać dzięki prowadzeniu działań z zakresu marketingu internetowego? Otóż:

•             rozpoznawalność na rynku,

•             możliwość dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów,

•             szansę na zwiększenie sprzedaży,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

•             zaufanie klientów,

•             lepszy wizerunek firmy,

•             okazję na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Mały i średni biznes w świecie online

REKLAMA

Właściciele małych i średnich firm coraz bardziej zdają sobie sprawę, że prowadzenie biznesu bez jego promocji online jest znacznie utrudnione. To dlatego coraz chętniej poszerzają swoją działalność o obecność w sieci albo całkowicie przenoszą swój biznes do Internetu.

Marketing internetowy daje mnóstwo możliwości, które warto wykorzystywać. Bywa jednak skomplikowany i dynamicznie się zmienia, dlatego wymaga ciągłego uzupełnienia wiedzy i podążania za trendami.

Wielu doradców internetowych pomaga przedsiębiorcom zaplanować działania promocyjne i wdraża efektywne narzędzia marketingowe. Dzięki temu właściciele firm mogą skupić się na zasadniczej części swojego biznesu – mówi Michał Wrzesiński prezes zarządu WeNet.

Jak można skutecznie promować się w Internecie? Absolutną podstawą jest nowoczesna strona internetowa, która jest wirtualną wizytówką firmy i istotnym kanałem sprzedażowym. Bez wątpienia warto ją dzisiaj mieć, aby dać się odnaleźć potencjalnym klientom.

Dlaczego warto założyć firmową stronę WWW?

REKLAMA

Internauci wyszukują codziennie informacje o firmach, produktach i usługach. Przedsiębiorcy, którzy chcą dotrzeć do nowych klientów, powinni więc zadbać o estetyczną i funkcjonalną stronę internetową, która prezentuje firmową ofertę. Jest to często pierwsze miejsce styczności klienta z daną firmą, dlatego strona powinna robić na nim dobre wrażenie.

Warto mieć na uwadze, że firmy, które mają swoją witrynę, są bardziej godne zaufania. Strona WWW to miejsce budowania wizerunku firmy. Powinna być atrakcyjna, mieć nowoczesny wygląd oraz być intuicyjna i przyjazna w użytkowaniu. Nie mniej ważne są treści napisane przyjaznym językiem. Mowa tu o szczegółowo opisanej ofercie firmy czy łatwo dostępnych danych kontaktowych umieszczonych w widocznym miejscu. Ważne jest, aby witryna była przemyślana, dobrze zaprojektowana i zgodna z aktualnymi trendami.

Jakie funkcje spełnia firmowa witryna?

Przechodząc do meritum – do czego jest potrzebna strona internetowa i jakie korzyści przynosi biznesowi? Poniżej znajdują się powody, dla których zdecydowanie warto mieć swoją firmową stronę.

Wirtualna wizytówka firmy

Witryna internetowa pomaga w budowaniu wizerunku przedsiębiorstwa. Jest to wirtualna wizytówka firmy. Trzeba więc zadbać, aby była zaprojektowana profesjonalnie. Potencjalny klient, wchodząc na stronę, wyrabia sobie pierwsze zdanie na temat firmy. Witryna ma więc wywoływać pozytywne emocje i budować zaufanie.

O co należy zadbać podczas tworzenia strony? Otóż o to, aby była atrakcyjna wizualnie oraz intuicyjna i wygodna w przeglądaniu. Ponadto powinna szybko się ładować oraz być responsywna, czyli dostosowana do urządzeń mobilnych. Powinna być także stabilna i bezpieczna.

Miejsce do prezentowania firmowej oferty

Strona WWW to miejsce do prezentowania oferty firmy. Klient szuka na niej najważniejszych informacji o produktach czy usługach. Aby witryna zachęcała do skorzystania z oferty, powinny znaleźć się na niej atrakcyjne, szczegółowe, ale też zrozumiałe opisy. Warto używać przyjaznego stylu i języka korzyści. Obraz potrafi oddać więcej niż tysiąc słów dlatego równie istotne, co teksty, są wysokiej jakości zdjęcia przedstawiające produkty lub usługi.

Kanał sprzedażowy dostępny dla klientów 24/7

Strona WWW działa nieprzerwanie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki firmowej witrynie można prezentować klientom ofertę przez cały czas, a nie tylko w określonych godzinach. Nie ma tu zatem żadnych ograniczeń czasowych czy geograficznych. Aby odbiorca mógł zapoznać się z firmową ofertą, potrzebuje wyłącznie dostępu do Internetu. Strona internetowa pozwala dotrzeć z produktami bądź usługami nie tylko lokalnie, ale także do mieszkańców całej Polski, a nawet za  granicę. Warto to wykorzystać i pozwolić, by witryna przyczyniała się do wzrostu zysków.

Miejsce do budowania trwałych relacji z klientami

Firmowa witryna to też przestrzeń do budowania relacji. Pomaga zdobywać zaufanie klientów. Aby budować wiarygodność marki, warto wykorzystywać content marketing, czyli tworzyć atrakcyjne i przydatne treści, które odpowiadają na popularne zapytania użytkowników sieci. Merytoryczne artykuły na firmowym blogu wzmacniają SEO oraz sprawiają, że internauci postrzegają daną firmę jako eksperta w branży i są bardziej skłonni skorzystać z oferty. Na stronie warto publikować też np. edukacyjne filmy. Chodzi o to, aby dzielić się swoją fachową wiedzą.

Ponadto firmowa strona musi umożliwiać potencjalnym klientom sprawne i wygodne nawiązanie kontaktu z przedstawicielem firmy. Zakładka ,,Kontakt’ z numerem telefonu i adresem e-mail to podstawa. Oprócz tego dobrze jest też dodać formularz kontaktowy oraz pozwolić na kontakt poprzez okienko czatu.

Narzędzie do analizy rynku

Strona internetowa firmy może być też ciekawym narzędziem analitycznym. Można sprawdzić, ile osób ją dziennie odwiedza, skąd internauci trafiają na stronę czy też jakie są preferencje zakupowe klientów. Dodatkowe narzędzia pozwalają zweryfikować, jak witryna wypada na tle konkurencji. Wszelkie statystyki i prowadzenie analiz ułatwiają zaplanowanie skutecznej strategii marketingowej.

Podsumowując, prawidłowo zaprojektowana strona internetowa firmy pozwala:

•             prezentować firmową ofertę,

•             docierać do klientów 24/7,

•             zwiększać sprzedaż,

•             budować wizerunek przedsiębiorstwa,

•             komunikować się z odbiorcami,

•             zdobywać zaufanie i nawiązywać wartościowe relacje z klientami,

•             pomagać w prowadzeniu efektywnych działań marketingowych i je analizować.

Posiadanie strony internetowej wiąże się z oszczędnością i wygodą. Niektórzy właściciele małych i średnich przedsiębiorstw mogą obawiać się, że zbudowanie firmowej witryny to zbyt duży wydatek. Jednak to jest inwestycja.

Kluczem do sukcesu jest dobre pozycjonowanie. Już po 6 miesiącach działań SEO na stronach obserwuje się średnio 25% więcej odwiedzin. Witryna internetowa cały czas pracuje na sukces firmy.

Źródło: WeNet

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak założyć spółkę z o.o. z aktem notarialnym?

Umowa spółki z o.o. w formie aktu notarialnego jest konieczna, gdy wspólnicy zamierzają wprowadzić do umowy postanowienia, których dodanie nie jest możliwe w przypadku spółki z o.o. zakładanej przez S24. Dotyczy to m.in. sytuacji, w których wspólnicy zamierzają wnieść wkłady niepieniężne, wprowadzić obowiązek powtarzających się świadczeń niepieniężnych, zmienić zasady głosowania w spółce, uprzywilejować udziały co do głosu, czy do dywidendy.

W jaki sposób hakerzy wykorzystują e-maile do ataków? Mają swoje sposoby

Najpopularniejszą formą cyberataku jest obecnie phishing. Fałszywe wiadomości są coraz trudniejsze do wykrycia, bo cyberprzestępcy doskonale się wyspecjalizowali. Jak rozpoznać niebzepieczną wiadomość? Jak chronić swoją firmę przed cyberatakami?

Co nowego dla firm biotechnologicznych w Polsce? [WYWIAD]

Na co powinny przygotować się firmy z branży biotechnologicznej? O aktualnych problemach i wyzwaniach związanych z finansowaniem tego sektora mówi Łukasz Kościjańczuk, partner w zespole Biznes i innowacje w CRIDO, prelegent CEBioForum 2025.

Coraz trudniej rozpoznać fałszywe opinie w internecie

40 proc. Polaków napotyka w internecie na fałszywe opinie, wynika z najnowszego badania Trustmate.io. Pomimo, że UOKiK nakłada kary na firmy kupujące fałszywe opinie to proceder kwietnie. W dodatku 25 proc. badanych ma trudności z rozróżnieniem prawdziwych recenzji.

REKLAMA

To nie sztuczna inteligencja odbierze nam pracę, tylko osoby umiejące się nią posługiwać [WYWIAD]

Sztuczna inteligencja stała się jednym z największych wyścigów technologicznych XXI wieku. Polskie firmy też biorą w nim udział, ale ich zaangażowanie w dużej mierze ogranicza się do inwestycji w infrastrukturę, bez realnego przygotowania zespołów do korzystania z nowych narzędzi. To tak, jakby maratończyk zaopatrzył się w najlepsze buty, zegarek sportowy i aplikację do monitorowania wyników, ale zapomniał o samym treningu. O tym, dlaczego edukacja w zakresie AI jest potrzebna na każdym szczeblu kariery, jakie kompetencje są niezbędne, które branże radzą sobie z AI najlepiej oraz czy sztuczna inteligencja doprowadzi do redukcji miejsc pracy, opowiada Radosław Mechło, trener i Head of AI w BUZZcenter.

Lider w oczach pracowników. Dlaczego kadra zarządzająca powinna rozwijać kompetencje miękkie?

Sposób, w jaki firma buduje zespół i rozwija wiedzę oraz umiejętności swoich pracowników, to dzisiaj jeden z najważniejszych czynników decydujących o jej przewadze konkurencyjnej. Konieczna jest tu nie tylko adaptacja do szybkich zmian technologicznych i rynkowych, lecz także nieustanny rozwój kompetencji miękkich, które okazują się kluczowe dla firm i ich liderów.

Dziękuję, które liczy się podwójnie. Jak benefity mogą wspierać ludzi, firmy i planetę?

Coraz więcej firm mówi o zrównoważonym rozwoju – w Polsce aż 72% organizacji zatrudniających powyżej 1000 pracowników deklaruje działania w tym obszarze1. Jednak to nie tylko wielkie strategie kształtują kulturę organizacyjną. Często to codzienne, pozornie mało znaczące decyzje – jak wybór dostawcy benefitów czy sposób ich przekazania pracownikom – mówią najwięcej o tym, czym firma kieruje się naprawdę. To właśnie one pokazują, czy wartości organizacji wykraczają poza hasła w prezentacjach.

Windykacja należności. Na czym powinna opierać się działalność windykacyjna

Chociaż windykacja kojarzy się z negatywnie, to jest ona kluczowa w zapewnieniu stabilności finansowej przedsiębiorstw. Branża ta, często postrzegana jako pozbawiona jakichkolwiek zasad etycznych, w ciągu ostatnich lat przeszła znaczną transformację, stawiając na profesjonalizm, przejrzystość i szacunek wobec klientów.

REKLAMA

Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

REKLAMA