REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy warto założyć stronę internetową dla małej lub średniej firmy?

strona internetowa małej firmy
strona internetowa małej firmy
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszych czasach każda firma, która chce zdobywać klientów i odnieść sukces, powinna zadbać o swoją obecność w Internecie. Dzięki niej można wypromować własną działalność i zwiększyć sprzedaż. Podstawą jest tutaj strona internetowa, która przedstawia firmową ofertę 24/7. Jakie konkretnie korzyści przynosi biznesowi strona WWW? Dlaczego każdy przedsiębiorca powinien o nią zadbać? Jakimi cechami wyróżnia się skuteczna witryna internetowa, która przynosi zyski?
rozwiń >

Dlaczego obecność firmy w Internecie to dziś podstawa?

Przedsiębiorstwa, które chcą zdobywać klientów i prowadzić efektywną sprzedaż, powinny być obecne w świecie online. Nie bez powodu mówi się, że jeśli czegoś lub kogoś nie ma w Internecie, to de facto nie istnieje. Ludzie najczęściej produktów i usług szukają właśnie w sieci. Jest to dla nich wygodne, szybkie i najprostsze rozwiązanie. Firmy, których nie ma w Internecie, tracą więc klientów i są skazane na niepowodzenie.

REKLAMA

Co daje obecność firmy w sieci? Co można zyskać dzięki prowadzeniu działań z zakresu marketingu internetowego? Otóż:

•             rozpoznawalność na rynku,

•             możliwość dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów,

•             szansę na zwiększenie sprzedaży,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

•             zaufanie klientów,

•             lepszy wizerunek firmy,

•             okazję na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Mały i średni biznes w świecie online

REKLAMA

Właściciele małych i średnich firm coraz bardziej zdają sobie sprawę, że prowadzenie biznesu bez jego promocji online jest znacznie utrudnione. To dlatego coraz chętniej poszerzają swoją działalność o obecność w sieci albo całkowicie przenoszą swój biznes do Internetu.

Marketing internetowy daje mnóstwo możliwości, które warto wykorzystywać. Bywa jednak skomplikowany i dynamicznie się zmienia, dlatego wymaga ciągłego uzupełnienia wiedzy i podążania za trendami.

Wielu doradców internetowych pomaga przedsiębiorcom zaplanować działania promocyjne i wdraża efektywne narzędzia marketingowe. Dzięki temu właściciele firm mogą skupić się na zasadniczej części swojego biznesu – mówi Michał Wrzesiński prezes zarządu WeNet.

Jak można skutecznie promować się w Internecie? Absolutną podstawą jest nowoczesna strona internetowa, która jest wirtualną wizytówką firmy i istotnym kanałem sprzedażowym. Bez wątpienia warto ją dzisiaj mieć, aby dać się odnaleźć potencjalnym klientom.

Dlaczego warto założyć firmową stronę WWW?

REKLAMA

Internauci wyszukują codziennie informacje o firmach, produktach i usługach. Przedsiębiorcy, którzy chcą dotrzeć do nowych klientów, powinni więc zadbać o estetyczną i funkcjonalną stronę internetową, która prezentuje firmową ofertę. Jest to często pierwsze miejsce styczności klienta z daną firmą, dlatego strona powinna robić na nim dobre wrażenie.

Warto mieć na uwadze, że firmy, które mają swoją witrynę, są bardziej godne zaufania. Strona WWW to miejsce budowania wizerunku firmy. Powinna być atrakcyjna, mieć nowoczesny wygląd oraz być intuicyjna i przyjazna w użytkowaniu. Nie mniej ważne są treści napisane przyjaznym językiem. Mowa tu o szczegółowo opisanej ofercie firmy czy łatwo dostępnych danych kontaktowych umieszczonych w widocznym miejscu. Ważne jest, aby witryna była przemyślana, dobrze zaprojektowana i zgodna z aktualnymi trendami.

Jakie funkcje spełnia firmowa witryna?

Przechodząc do meritum – do czego jest potrzebna strona internetowa i jakie korzyści przynosi biznesowi? Poniżej znajdują się powody, dla których zdecydowanie warto mieć swoją firmową stronę.

Wirtualna wizytówka firmy

Witryna internetowa pomaga w budowaniu wizerunku przedsiębiorstwa. Jest to wirtualna wizytówka firmy. Trzeba więc zadbać, aby była zaprojektowana profesjonalnie. Potencjalny klient, wchodząc na stronę, wyrabia sobie pierwsze zdanie na temat firmy. Witryna ma więc wywoływać pozytywne emocje i budować zaufanie.

O co należy zadbać podczas tworzenia strony? Otóż o to, aby była atrakcyjna wizualnie oraz intuicyjna i wygodna w przeglądaniu. Ponadto powinna szybko się ładować oraz być responsywna, czyli dostosowana do urządzeń mobilnych. Powinna być także stabilna i bezpieczna.

Miejsce do prezentowania firmowej oferty

Strona WWW to miejsce do prezentowania oferty firmy. Klient szuka na niej najważniejszych informacji o produktach czy usługach. Aby witryna zachęcała do skorzystania z oferty, powinny znaleźć się na niej atrakcyjne, szczegółowe, ale też zrozumiałe opisy. Warto używać przyjaznego stylu i języka korzyści. Obraz potrafi oddać więcej niż tysiąc słów dlatego równie istotne, co teksty, są wysokiej jakości zdjęcia przedstawiające produkty lub usługi.

Kanał sprzedażowy dostępny dla klientów 24/7

Strona WWW działa nieprzerwanie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki firmowej witrynie można prezentować klientom ofertę przez cały czas, a nie tylko w określonych godzinach. Nie ma tu zatem żadnych ograniczeń czasowych czy geograficznych. Aby odbiorca mógł zapoznać się z firmową ofertą, potrzebuje wyłącznie dostępu do Internetu. Strona internetowa pozwala dotrzeć z produktami bądź usługami nie tylko lokalnie, ale także do mieszkańców całej Polski, a nawet za  granicę. Warto to wykorzystać i pozwolić, by witryna przyczyniała się do wzrostu zysków.

Miejsce do budowania trwałych relacji z klientami

Firmowa witryna to też przestrzeń do budowania relacji. Pomaga zdobywać zaufanie klientów. Aby budować wiarygodność marki, warto wykorzystywać content marketing, czyli tworzyć atrakcyjne i przydatne treści, które odpowiadają na popularne zapytania użytkowników sieci. Merytoryczne artykuły na firmowym blogu wzmacniają SEO oraz sprawiają, że internauci postrzegają daną firmę jako eksperta w branży i są bardziej skłonni skorzystać z oferty. Na stronie warto publikować też np. edukacyjne filmy. Chodzi o to, aby dzielić się swoją fachową wiedzą.

Ponadto firmowa strona musi umożliwiać potencjalnym klientom sprawne i wygodne nawiązanie kontaktu z przedstawicielem firmy. Zakładka ,,Kontakt’ z numerem telefonu i adresem e-mail to podstawa. Oprócz tego dobrze jest też dodać formularz kontaktowy oraz pozwolić na kontakt poprzez okienko czatu.

Narzędzie do analizy rynku

Strona internetowa firmy może być też ciekawym narzędziem analitycznym. Można sprawdzić, ile osób ją dziennie odwiedza, skąd internauci trafiają na stronę czy też jakie są preferencje zakupowe klientów. Dodatkowe narzędzia pozwalają zweryfikować, jak witryna wypada na tle konkurencji. Wszelkie statystyki i prowadzenie analiz ułatwiają zaplanowanie skutecznej strategii marketingowej.

Podsumowując, prawidłowo zaprojektowana strona internetowa firmy pozwala:

•             prezentować firmową ofertę,

•             docierać do klientów 24/7,

•             zwiększać sprzedaż,

•             budować wizerunek przedsiębiorstwa,

•             komunikować się z odbiorcami,

•             zdobywać zaufanie i nawiązywać wartościowe relacje z klientami,

•             pomagać w prowadzeniu efektywnych działań marketingowych i je analizować.

Posiadanie strony internetowej wiąże się z oszczędnością i wygodą. Niektórzy właściciele małych i średnich przedsiębiorstw mogą obawiać się, że zbudowanie firmowej witryny to zbyt duży wydatek. Jednak to jest inwestycja.

Kluczem do sukcesu jest dobre pozycjonowanie. Już po 6 miesiącach działań SEO na stronach obserwuje się średnio 25% więcej odwiedzin. Witryna internetowa cały czas pracuje na sukces firmy.

Źródło: WeNet

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA