REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy warto założyć stronę internetową dla małej lub średniej firmy?

strona internetowa małej firmy
strona internetowa małej firmy
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszych czasach każda firma, która chce zdobywać klientów i odnieść sukces, powinna zadbać o swoją obecność w Internecie. Dzięki niej można wypromować własną działalność i zwiększyć sprzedaż. Podstawą jest tutaj strona internetowa, która przedstawia firmową ofertę 24/7. Jakie konkretnie korzyści przynosi biznesowi strona WWW? Dlaczego każdy przedsiębiorca powinien o nią zadbać? Jakimi cechami wyróżnia się skuteczna witryna internetowa, która przynosi zyski?
rozwiń >

Dlaczego obecność firmy w Internecie to dziś podstawa?

Przedsiębiorstwa, które chcą zdobywać klientów i prowadzić efektywną sprzedaż, powinny być obecne w świecie online. Nie bez powodu mówi się, że jeśli czegoś lub kogoś nie ma w Internecie, to de facto nie istnieje. Ludzie najczęściej produktów i usług szukają właśnie w sieci. Jest to dla nich wygodne, szybkie i najprostsze rozwiązanie. Firmy, których nie ma w Internecie, tracą więc klientów i są skazane na niepowodzenie.

REKLAMA

Co daje obecność firmy w sieci? Co można zyskać dzięki prowadzeniu działań z zakresu marketingu internetowego? Otóż:

•             rozpoznawalność na rynku,

•             możliwość dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów,

•             szansę na zwiększenie sprzedaży,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

•             zaufanie klientów,

•             lepszy wizerunek firmy,

•             okazję na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Mały i średni biznes w świecie online

REKLAMA

Właściciele małych i średnich firm coraz bardziej zdają sobie sprawę, że prowadzenie biznesu bez jego promocji online jest znacznie utrudnione. To dlatego coraz chętniej poszerzają swoją działalność o obecność w sieci albo całkowicie przenoszą swój biznes do Internetu.

Marketing internetowy daje mnóstwo możliwości, które warto wykorzystywać. Bywa jednak skomplikowany i dynamicznie się zmienia, dlatego wymaga ciągłego uzupełnienia wiedzy i podążania za trendami.

Wielu doradców internetowych pomaga przedsiębiorcom zaplanować działania promocyjne i wdraża efektywne narzędzia marketingowe. Dzięki temu właściciele firm mogą skupić się na zasadniczej części swojego biznesu – mówi Michał Wrzesiński prezes zarządu WeNet.

Jak można skutecznie promować się w Internecie? Absolutną podstawą jest nowoczesna strona internetowa, która jest wirtualną wizytówką firmy i istotnym kanałem sprzedażowym. Bez wątpienia warto ją dzisiaj mieć, aby dać się odnaleźć potencjalnym klientom.

Dlaczego warto założyć firmową stronę WWW?

REKLAMA

Internauci wyszukują codziennie informacje o firmach, produktach i usługach. Przedsiębiorcy, którzy chcą dotrzeć do nowych klientów, powinni więc zadbać o estetyczną i funkcjonalną stronę internetową, która prezentuje firmową ofertę. Jest to często pierwsze miejsce styczności klienta z daną firmą, dlatego strona powinna robić na nim dobre wrażenie.

Warto mieć na uwadze, że firmy, które mają swoją witrynę, są bardziej godne zaufania. Strona WWW to miejsce budowania wizerunku firmy. Powinna być atrakcyjna, mieć nowoczesny wygląd oraz być intuicyjna i przyjazna w użytkowaniu. Nie mniej ważne są treści napisane przyjaznym językiem. Mowa tu o szczegółowo opisanej ofercie firmy czy łatwo dostępnych danych kontaktowych umieszczonych w widocznym miejscu. Ważne jest, aby witryna była przemyślana, dobrze zaprojektowana i zgodna z aktualnymi trendami.

Jakie funkcje spełnia firmowa witryna?

Przechodząc do meritum – do czego jest potrzebna strona internetowa i jakie korzyści przynosi biznesowi? Poniżej znajdują się powody, dla których zdecydowanie warto mieć swoją firmową stronę.

Wirtualna wizytówka firmy

Witryna internetowa pomaga w budowaniu wizerunku przedsiębiorstwa. Jest to wirtualna wizytówka firmy. Trzeba więc zadbać, aby była zaprojektowana profesjonalnie. Potencjalny klient, wchodząc na stronę, wyrabia sobie pierwsze zdanie na temat firmy. Witryna ma więc wywoływać pozytywne emocje i budować zaufanie.

O co należy zadbać podczas tworzenia strony? Otóż o to, aby była atrakcyjna wizualnie oraz intuicyjna i wygodna w przeglądaniu. Ponadto powinna szybko się ładować oraz być responsywna, czyli dostosowana do urządzeń mobilnych. Powinna być także stabilna i bezpieczna.

Miejsce do prezentowania firmowej oferty

Strona WWW to miejsce do prezentowania oferty firmy. Klient szuka na niej najważniejszych informacji o produktach czy usługach. Aby witryna zachęcała do skorzystania z oferty, powinny znaleźć się na niej atrakcyjne, szczegółowe, ale też zrozumiałe opisy. Warto używać przyjaznego stylu i języka korzyści. Obraz potrafi oddać więcej niż tysiąc słów dlatego równie istotne, co teksty, są wysokiej jakości zdjęcia przedstawiające produkty lub usługi.

Kanał sprzedażowy dostępny dla klientów 24/7

Strona WWW działa nieprzerwanie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki firmowej witrynie można prezentować klientom ofertę przez cały czas, a nie tylko w określonych godzinach. Nie ma tu zatem żadnych ograniczeń czasowych czy geograficznych. Aby odbiorca mógł zapoznać się z firmową ofertą, potrzebuje wyłącznie dostępu do Internetu. Strona internetowa pozwala dotrzeć z produktami bądź usługami nie tylko lokalnie, ale także do mieszkańców całej Polski, a nawet za  granicę. Warto to wykorzystać i pozwolić, by witryna przyczyniała się do wzrostu zysków.

Miejsce do budowania trwałych relacji z klientami

Firmowa witryna to też przestrzeń do budowania relacji. Pomaga zdobywać zaufanie klientów. Aby budować wiarygodność marki, warto wykorzystywać content marketing, czyli tworzyć atrakcyjne i przydatne treści, które odpowiadają na popularne zapytania użytkowników sieci. Merytoryczne artykuły na firmowym blogu wzmacniają SEO oraz sprawiają, że internauci postrzegają daną firmę jako eksperta w branży i są bardziej skłonni skorzystać z oferty. Na stronie warto publikować też np. edukacyjne filmy. Chodzi o to, aby dzielić się swoją fachową wiedzą.

Ponadto firmowa strona musi umożliwiać potencjalnym klientom sprawne i wygodne nawiązanie kontaktu z przedstawicielem firmy. Zakładka ,,Kontakt’ z numerem telefonu i adresem e-mail to podstawa. Oprócz tego dobrze jest też dodać formularz kontaktowy oraz pozwolić na kontakt poprzez okienko czatu.

Narzędzie do analizy rynku

Strona internetowa firmy może być też ciekawym narzędziem analitycznym. Można sprawdzić, ile osób ją dziennie odwiedza, skąd internauci trafiają na stronę czy też jakie są preferencje zakupowe klientów. Dodatkowe narzędzia pozwalają zweryfikować, jak witryna wypada na tle konkurencji. Wszelkie statystyki i prowadzenie analiz ułatwiają zaplanowanie skutecznej strategii marketingowej.

Podsumowując, prawidłowo zaprojektowana strona internetowa firmy pozwala:

•             prezentować firmową ofertę,

•             docierać do klientów 24/7,

•             zwiększać sprzedaż,

•             budować wizerunek przedsiębiorstwa,

•             komunikować się z odbiorcami,

•             zdobywać zaufanie i nawiązywać wartościowe relacje z klientami,

•             pomagać w prowadzeniu efektywnych działań marketingowych i je analizować.

Posiadanie strony internetowej wiąże się z oszczędnością i wygodą. Niektórzy właściciele małych i średnich przedsiębiorstw mogą obawiać się, że zbudowanie firmowej witryny to zbyt duży wydatek. Jednak to jest inwestycja.

Kluczem do sukcesu jest dobre pozycjonowanie. Już po 6 miesiącach działań SEO na stronach obserwuje się średnio 25% więcej odwiedzin. Witryna internetowa cały czas pracuje na sukces firmy.

Źródło: WeNet

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

REKLAMA

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA