REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Co oznacza stwierdzenie trwałości decyzji ostatecznych

W postępowaniu podatkowym obowiązuje zasada trwałości decyzji ostatecznych. Oznacza to, że decyzje, od których nie służy odwołanie w postępowaniu podatkowym, są ostateczne.

Firmy lepiej płacą pracownikom tymczasowym

Mimo dekoniunktury na rynku pracy tymczasowej średnie płace tych pracowników wzrosły w 2009 roku tylko o 1 pkt proc. mniej niż w przedsiębiorstwach.

Bez uprzedzenia o kontroli dotyczącej bezpieczeństwa firmy

Usunięcie zapisu o konieczności informowania przedsiębiorców o planowanej kontroli dotyczącej bezpieczeństwa firmy oraz likwidację istniejących ograniczeń co do łącznego czasu trwania kontroli w zakresie bhp – to niektóre zmiany zaproponowane przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Negatywne recenzje w internecie

Nie trzeba się bać niepochlebnych wpisów o firmie, produktach czy usługach. Trzeba na nie jednak szybko reagować.

REKLAMA

Czy przedsiębiorca budowlany może zaliczyć do kosztów diety przy własnych podróżach

Jestem indywidualnym przedsiębiorcą. Prowadzę działalność usługową w zakresie usług budowlano-remontowych. Często mam zamówienia spoza miejscowości, w której posiadam biuro. W związku z tym wyjeżdżam, aby świadczyć usługi. Czy w takim przypadku mogę naliczać sobie diety z tytułu podróży służbowej i zaliczać je do kosztów uzyskania przychodów?

Urząd zawsze musi w decyzji orzec o oprocentowaniu nadpłaty

Organ podatkowy, stwierdzając nadpłatę, ma obowiązek orzec o jej oprocentowaniu bez względu na to, czy podatnik o oprocentowanie się upomniał czy nie.

Zabrakło pieniędzy dla przedsiębiorców starających się o wsparcie innowacyjnych projektów

Są wstępne wyniki ubiegłorocznego konkursu dla firm na wsparcie innowacji. Już wiadomo, że nie wszystkie projekty dostaną dotacje – nawet te najwyżej ocenione.

Wniosek dłużnika o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej - uwagi praktyczne

Obecna niekorzystna dla przedsiębiorców sytuacja gospodarcza skutkuje koniecznością zgłaszania wniosków o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej dłużników. Jednak w wielu wypadkach, ze względu na brak szczegółowej znajomości problematyki postępowania upadłościowego, składane wnioski podlegają zwrotowi, gdyż nie zawierają one wymaganych informacji lub prawidłowo sporządzonych przez kadrę zarządzającą oraz służby księgowe załączników.

REKLAMA

Jak założyć firmę za pieniądze z urzędu pracy

Osoba, która została zwolniona z pracy i ma pomysł na biznes, może otrzymać pieniądze na założenie własnej firmy. Jeśli zarejestruje się w urzędzie pracy jako bezrobotna, może liczyć na kilkanaście tysięcy złotych dotacji. Nie musi zwracać dotacji, jeśli prowadzi biznes co najmniej 12 miesięcy.

Otwieramy zablokowane załączniki (Microsoft Outlook)

Organizerowi Microsoftu często zdarza się blokować niektóre typy załączników. Funkcja ta jest domyślna i stworzona aby chronić nasz komputer przed wirusami czy trojanami. Jest to przydatne, lecz zazwyczaj większość zablokowanych załączników to pliki od zaufanych nadawców, które są nam potrzebne. Jeśli taka sytuacja ma miejsce na naszym komputerze powinniśmy wyłączyć taką blokadę.

Usuwamy zbędne komponenty Windows XP

Windows XP nie wyświetla wszystkich zainstalowanych komponentów w panelu Dodaj/Usuń programy. Co zrobić gdy chcemy usunąć np. windowsowskie gry ?? Musimy wykonać kilka poleceń opisanych poniżej.

Wyłączamy zapamiętywanie haseł (Internet Explorer)

Funkcja zapamiętywania haseł w przeglądarce to wygodna sprawa, szczególnie jeśli korzystamy często z portali społecznościowych, sprawdzamy pocztę lub logujemy się na różnego rodzaju serwisy. Wiąże się jednak z utratą bezpieczeństwa. Jeśli chcemy być pewni, o nasze loginy i hasła lepiej ją wyłączyć.

Skróty klawiszowe Windows XP

Skróty klawiszowe są to najczęściej połączenia dwóch lub więcej klawiszy w celu wykonania jakiejś czynności w systemie lub używanym programie. Używanie ich znacząco przyspiesza pracę i czyni ją wygodniejszą. Oto lista skrótów, które warto znać używając Windowsa XP.

Zmiana FAT na NTFS

FAT jest to odmiana systemu plików, która mimo swej powszechności i popularności coraz bardziej wychodzi z użycia na rzecz NTFS, który nie posiada tak rygorystycznych ograniczeń co do rozmiarów partycji. Jeśli chcemy zmienić system plików na naszym komputerze możemy to zrobić w następujący sposób.

Zmiana właściciela systemu (Windows)

Zdarza się, że kupując używany komputer jednocześnie zakupujemy licencję na zainstalowany na nim system operacyjny. Warto w takim wypadku sprawdzić na kogo jest on zarejestrowany i dokonać zmian, wpisując własne dane.

Szybsze zamykanie Windows XP

System Windows XP został tak skonstruowany aby otwierał się jak najszybciej. Jest to zaprojektowane kosztem jego wyłączania, które czasami ciągnie się w nieskończoność. Możemy przyspieszyć jednak jego zamykanie za pomocą kilku kliknięć myszą.

Przywracanie "pokaż pulpit"

Pokaż pulpit jest bardzo przydatnym poleceniem w systemie Windows. Za jego pomocą możemy pojedynczym kliknięciem zwinąć wszystkie otwarte okna. Co zrobić jeśli go przypadkowo usuniemy ?? Musimy go przywrócić - a oto sposób.

Wyłączanie głośnika PC ( Windows XP)

Głośnik komputerowy, zwany PC Speaker to urządzenie zamontowane wewnątrz naszego blaszaka. Jest to najstarszy system dźwiękowy komputera wymyślony wieki temu przez IBM. Działay nawet gdy nie mamy zainstalowanego systemu. Współcześnie gdy każdy komputer wyposażony jest w kartę dźwiękową jego przydatność jest dyskusyjna. Jeśli nas irytuje możemy go wyłączyć z poziomu Windowsa.

Wyłączanie aktualizacji (Windows Media Player)

Windows Media Player, odtwarzacz multimedialny Microsoftu jest przezeń niezwykle często aktualizowany. Komunikaty tego typu, jeśli pojawiają się często irytują większość użytkowników. Na szczęście mamy możliwość wyboru, co ile i czy w ogóle wyskoczy nam powiadomienie o kolejnej aktualizacji.

Odstąpienie od umowy z deweloperem może być bardzo kosztowne

Średnio w przypadku jednej na 10 inwestycji deweloperskich występują opóźnienia w przekazywaniu mieszkań nabywcom – wskazują dane Home Broker. Opóźnienia zwykle nie przekraczają kwartału, aczkolwiek sytuacja różni się w poszczególnych miastach. Kupujący rzadko korzystają z przysługującego im prawa odstąpienia od umowy z deweloperem.

Kredytobiorcy czekają na publikację projekcji stóp procentowych

Sławomir Skrzypek chce publikować projekcję stóp procentowych banku centralnego. Jeśli będzie ona wiarygodna, może stać się użytecznym narzędziem dla kredytobiorców.

Opłaca się złożyć wniosek o emeryturę w lutym

O 5,3 proc. wzrośnie od marca kwota bazowa. Jednak marcowa waloryzacja prawie wyrówna zysk osoby, która poczeka na złożenie wniosku o emeryturę do marca i otrzyma ją wyższą ze względu na podniesioną kwotę bazową. Wniosek o emeryturę w marcu oznacza jednak na pewno brak lutowej wypłaty.

Warsztaty dla wnioskodawców w Programie dla Europy Środkowej

9 marca 2010 r. w Warszawie odbędzie się szkolenie adresowane do wszystkich polskich instytucji przygotowujących wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Programu dla Europy Środkowej. Termin rejestracji upływa 25 lutego br.

Łódź: szkolenia dla zainteresowanych pozyskaniem dotacji unijnych

Portal Funduszy Europejskie zaprasza osoby zainteresowane pozyskiwaniem dotacji unijnych do udziału 22-23 lutego 2010 r. w bezpłatnym szkoleniu pt.: „W drodze po unijne pieniądze – wypełnianie wniosku w ramach Regionalnego Programu Województwa Łódzkiego i studium wykonalności - działania I.5, II.2, oraz biznes plan - działanie IV.3”.

Kolejne monety na aukcji Kolekcjoner

„Szwoleżer Gwardii Cesarza Napoleona I” to kolejny temat w serii monet „Historia Jazdy Polskiej”, którą NBP emituje od 2006 r. Już od poniedziałku, 15 lutego br., srebrne i złote monety ze szwoleżerem będzie można nabyć na aukcjach w serwisie Kolekcjoner.

KIG zaprasza do współpracyorganizacje pozarządowe

Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” poszukuje w ramach projektu: "Regionalny monitoring swobody działalności gospodarczej w Polsce", organizacji pozarządowych, które podejmą się monitorowania swobody działalności gospodarczej (SDG) na szczeblu gmin, powiatów i województw.

KIG ocenia ustawy z IV kwartału 2009 roku

Nowelizacja ustaw o podatku od towarów i usług, nowela ustawy PZP oraz ustawa o spółdzielczych kasach oszczędnościowo kredytowych – to najbardziej progospodarcze zmiany, uchwalone przez Sejm w IV kwartale 2009 r. Tak wynika z opublikowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą „Barometru przyjazności Sejmu dla przedsiębiorców i gospodarki w IV kwartale 2009r.”

MS o działalności sądów w 2009 roku

Ministerstwo Sprawiedliwości podało informacje jak wyglądała działalność sądów w roku 2009.

Zaskarżenie postanowienia w przedmiocie kosztów procesów niekonstytucyjne

Uniemożliwienie zaskarżenia postanowienia w przedmiocie kosztów procesu zasądzonych po raz pierwszy przez sąd drugiej instancji jest niezgodne z konstytucją.
W dniu 9 lutego 2010 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną spółki "Metal Color Polska" dotyczącą braku prawa do zaskarżenia postanowienia w przedmiocie kosztów procesu zasądzonych po raz pierwszy przez sąd drugiej instancji.

Silne wzrosty indeksów w Warszawie

Nadzieje na przełamanie niekorzystnego dla niedźwiedzi kierunku ruchu giełdowych indeksów, w piątek znów się nie spełniły. Powstrzymanie fali spadkowej to wszystko, na co było stać rynki.

Ulga prorodzinna czasem tylko dla biologicznych rodziców

Ojczym czy macocha, która wychowuje ze współmałżonkiem jego dzieci z poprzedniego związku, nie może odliczyć ulgi prorodzinnej.

Gdańsk: warsztaty „Euro dla przedsiębiorców”

W dniach 25-26 lutego 2010 r. w Gdańsku odbędą się warsztaty poświęcone zdobywaniu wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności, związanych z pozyskiwaniem Funduszy Europejskich na rozwój firmy.

Banki chętnie udzielą kredytu na całą nieruchomość

W ciągu ostatnich kilku tygodni aż sześć banków zwiększyło maksymalną wartość kredytów, jakich mogą udzielić w relacji do ceny kupowanego domu czy mieszkania. Ale uwaga: banki finansujące zakup całej nieruchomości zwykle restrykcyjnie liczą zdolność kredytową.

MF: 1 proc. podatku – dodatkowe wyjaśnienia

W związku z medialnymi doniesieniami Ministerstwo Finansów raz jeszcze podaje szczegóły przekazywania 1 proc. podatku.

BCC: kuriozalny pomysł zastąpienia ZUS-u przez KRUS

W ostatnich dniach wicepremier Waldemar Pawlak ożywił dyskusję na temat konstrukcji systemu emerytalnego. Pomija ona jednak fundamentalny charakter jego funkcjonowania. Ten system solidarystyczny i ekwiwalentny w części pracowniczej (FUS), w zasadzie całkowicie zaopatrzeniowy, jest utrzymywany przez podatników w części rolniczej. Oznacza to, iż FUS jest w ponad 90 procentach finansowany ze składek przyszłych emerytów, a Fundusz Składkowy Rolników – w ponad 90 proc. przez budżet państwa.

Kurs przygotowawczy na aplikację radcowską

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu informuje, że organizuje kurs przygotowawczy na aplikację radcowską w roku 2010/2013, który obejmuje program wymagany od kandydata na aplikację zgodnie z ustawą o radcach prawnych z dnia 30.06.2005 r.

Brak ożywienia na rynku nieruchomości w Ameryce

W IV kwartale minionego roku odsetek zadłużonych Amerykanów z tytułu kredytów hipotecznych, których nieruchomość jest warta mniej od wielkości zobowiązania wzrósł do 21,4 proc. Kwartał wcześniej wynosił 21 proc., wciąż jest jednak mniejszy niż w II kwartale 2009 r., kiedy wynosił 23 proc.

Za niezapłacone mandaty zabiorą prawo jazdy

Nowelizacja ustawy – Prawo o ruchu drogowym przewiduje liczne zmiany w zakresie karania mandatami za przekroczenie prędkości. Pozwala również na zawieszenie prawa jazdy dla kierowców ociągających się z zapłatą mandatu.

Resort pracy przeciwdziała wykluczeniu społecznemu

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje konkursy na rok 2010 w ramach Programu Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu.

Kopia zapasowa wiadomości (Outlook Express)

Outlook Express nie pozwala z poziomu programu na skopiowanie korespondencji aby przenieść ją przykładowo na następny komputer lub zabezpieczyć przed awarią systemu. Na szczęście jest sposób aby zrobić to ręcznie.

Ukryte ustawienia Firefoxa

Firefox, obecnie najpopularniejsza obok Internet Explorera przeglądarka internetowa oferuje wnikliwym użytkownikom dodatkowe, ukryte opcje ustawień. Dostęp do nich jest nieco trudniejszy niż do podstawowych funkcji, jednakże dysponując wtyczką Configuration Mania możemy bez problemu dokonać zmian za pomocą czytelnego interfejsu.

Przenoszenie kontaktów do Gmaila

Zdecydowana większość z nas korzysta na swoim komputerze z jakiegoś klienta poczty e-mail. Najczęściej jest to Outlook Express lub Microsoft Outlook z pakietu Office. W programach takich gromadzimy wiadomości - odebrane i wysłane, a także prowadzimy książkę adresową. Zdarza się jednak, że będąc u znajomych lub w podróży chcemy wysłać jakąś wiadomość. Korzystamy wtedy ze strony www gdzie nasze kontakty nie są zapisane. Oto krótka porada jak skopiować z Outlooka listę kontaktów do najpopularniejszego konta e-mail - Googlowego Gmaila.

Robimy porządki z plikami cookies

Cookies ( z ang. ciasteczka) są to niewielkie informacje tekstowe, wysyłane przez serwer www i zapisywane po stronie użytkownika. Mogą one zawierać loginy i hasła, oraz dane pozwalające śledzić w sieci użytkownika. Mając tą wiedzę warto nad nimi zapanować.

Robimy porządki w skrzynce pocztowej (Outlook Express, Mozilla Thunderbird)

Jeśli korzystamy często z poczty elektronicznej nasze skrzynki (tym bardziej jeśli mamy więcej niż 1 adres) zapełniają się w niesamowitym tempie. Aby zapanować nad powszechnym bałaganem warto starą pocztę przenieść do innych folderów.

Czy wspólnik spółki jawnej ponosi odpowiedzialność za zobowiązania spółki wykreślonej z rejestru?

Sąd Najwyższy (dalej „SN”) w uchwale z dnia 4 września 2009 r. wyraził pogląd, iż wykreślenie spółki jawnej z rejestru przedsiębiorców nie wyłącza nadania tytułowi egzekucyjnemu wydanemu przeciwko spółce klauzuli wykonalności przeciwko wspólnikowi ponoszącemu odpowiedzialność za zobowiązania wymienione w tytule egzekucyjnym.

Kopiujemy książke adresową (Outlook Express)

Książka adresowa w naszym kliencie pocztowym jest jedną z najważniejszych baz danych na naszym komputerze. Zbierane w niej kontakty warto mieć zapisane aby w razie wymiany sprzętu lub reinstalacji systemu nie stracić cennych adresów.

Autoodpowiedź ( Outlook Express)

Funkcja autoodpowiedzi przydaje się dość często w życiu zawodowym. Gdy udajemy się na urlop wystarczy, że sporządzimy krótką notkę z tym, że nie jesteśmy dostępni w pracy, z datą powrotu i w związku z tym nie odpowiemy na wysłaną wiadomość. Program po odebraniu jakiejkolwiek poczty będzie do nadawcy odsyłał odpowiedź zwrotną. Oto jak ją ustawić.

Oznaczanie wiadomości kolorami ( Microsoft Outlook)

Zdarza się, że czekasz na ważnego e-maila ? Albo po prostu z pewnymi osobami częściej korespondujesz lub ich wiadomości są priorytetowe. W takim wypadku wygodnie jest skonfigurować klienta poczty tak, aby wyróżniał kolorem wiadomości od określonego nadawcy.

Jak odczytać historie surfowania z index.dat ? (Internet Explorer)

Plik indeks.dat zawiera informacje o odwiedzanych stronach. Plik ten zapisywany na dysku przez Internet Explorer jest jednak niemożliwy do otworzenia przez standardowe edytory tekstu jak chociażby systemowy notatnik. Aby do niego zajrzeć musimy pobrać program taki jak Pasco.

Samochód w firmie: "Kratka" w niewielkim stopniu wpłynie na popyt

Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że odliczenie VAT od aut i paliwa będzie możliwe tylko do czerwca 2010 roku. Eksperci KBC Autolease Polska prognozują, że zwiastun tych zmian może przyczynić się jedynie do niewielkiego wzrostu zakupu aut z homologacją w dużych firmach.

REKLAMA