| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Szkoła tańca > Szkoła tańca - biznes plan

Szkoła tańca - biznes plan

Na początku pomyśl o przygotowaniu biznes planu. Takie postępowanie pozwoli uniknąć Ci kilku ewentualnych błędów a przede wszystkim ochroni Cię przed złym zainwestowaniem pieniędzy. Przygotowanie biznes planu twojej szkoły tańca zmusi Cię do oceny rynku na jaki chcesz wejść, sprawdzenia konkurencji i przemyślenia ewentualnych możliwości osiągnięcia sukcesu Twojego przedsięwzięcia. A więc do dzieła.

Jak powinien wyglądać biznes plan?

Dobry biznes plan powinien być napisany jasno, zwięźle i realistycznie.

Zwięzłość
Napisany tekst uważnie przeczytaj i skróć wszystko co się da. Pomyśl o tym, że gdyby była konieczność wzięcia kredytu z banku w biznes planie powinno być jedynie to o czym ewentualny doradca kredytowy powinien zostać niezbędnie poinformowany.

Jeśli rzeczywiście będziesz się ubiegał o kredyt, to biznes plan będzie jednym z niezbędnych dokumentów, które będziesz musiał przedstawić w banku. A więc nas wszelki wypadek od razu zrób to dobrze!

Logika
Przedstawiane pomysły opisz tak aby tworzyły logiczną całość. Czytając musisz mieć pewność, że to co napisałeś w jednym akapicie płynnie przechodzi w treść tego, co jest w następnym akapicie (jeśli nie jesteś pewien swojej, oceny poproś kogoś o przeczytanie i opinię).

Realizm
Nie koloryzuj opisując swoje plany. Oceń realnie swoje szanse i możliwości jakie daje Ci założenie szkoły tańca.

Liczby
Pamiętaj, że doradca kredytowy myśli kategoriami liczb. Słowa nie zrobią na nim zbyt dużego wrażenia, chyba że zostaną poparte konkretnymi i tam gdzie to możliwe w miarę dokładnymi wyliczeniami.
Poza tym dokonane wyliczenia będą Ci niezmiernie potrzebne aby zorientować się co możesz zrobić, od czego zacząć a przełożyć na później.

Przykładowy biznes plan

I. Wprowadzenie

Naszym celem jest prowadzenie z sukcesem szkoły tańca. Prezentowany biznes plan ma za cel zaprezentowanie pomysłu, który ma doprowadzić do uzyskania środków finansowych na rozpoczęcie prowadzenia działalności w tej formie.
Wykorzystując wieloletnie doświadczenie zawodowych tancerzy i nauczycieli tańca postanowiliśmy otworzyć szkołę tańca.

II. Ogólna charakterystyka firmy

1. Historia.
Szkoła tańca będzie funkcjonowała jako spółka cywilna. Wspólnikami będą Łukasz i Paweł Mazurek. Spółka cywilna została założona dnia 1 lutego 2009 r.

2. Podstawowe informacje
Siedziba firmy znajduje się pod adresem ………………………………
Tel. ……………………
e-mail: ……………………………….
NIP: 000-111-11-00
REGON: 111222333
Posiadamy jako właściciele po 50% udziałów.
Firma posiada rachunek bankowy w banku ……………. nr ……………………………

3. Struktura kapitałowa
Wkład własny:
Łukasz Mazurek: 25 000 PLN
Paweł Mazurek: 25 000 PLN
Kredyt: 25 000 PLN
Suma: 70 000 PLN

III. Opis działalności gospodarczej

1. Oferta
Szkoła tańca skupiać się będzie na najpopularniejszych kursach tańca towarzyskiego ale również planujemy kursy dla dzieci (nawiązanie stałej współpracy z pobliskim przedszkolem i szkoła podstawową) i bardzo ostatnio popularne dla poprawienia sylwetki - kursy dla kobiet. Z czasem zamierzamy poszerzać ofertę, w miarę zapotrzebowania, stale obserwując potrzeby potencjalnych klientów.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krajowy System Usług

(KSU)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »