| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Szkoła tańca > Szkoła tańca - biznes plan

Szkoła tańca - biznes plan

Na początku pomyśl o przygotowaniu biznes planu. Takie postępowanie pozwoli uniknąć Ci kilku ewentualnych błędów a przede wszystkim ochroni Cię przed złym zainwestowaniem pieniędzy. Przygotowanie biznes planu twojej szkoły tańca zmusi Cię do oceny rynku na jaki chcesz wejść, sprawdzenia konkurencji i przemyślenia ewentualnych możliwości osiągnięcia sukcesu Twojego przedsięwzięcia. A więc do dzieła.

Jak powinien wyglądać biznes plan?

Dobry biznes plan powinien być napisany jasno, zwięźle i realistycznie.

Zwięzłość
Napisany tekst uważnie przeczytaj i skróć wszystko co się da. Pomyśl o tym, że gdyby była konieczność wzięcia kredytu z banku w biznes planie powinno być jedynie to o czym ewentualny doradca kredytowy powinien zostać niezbędnie poinformowany.

Jeśli rzeczywiście będziesz się ubiegał o kredyt, to biznes plan będzie jednym z niezbędnych dokumentów, które będziesz musiał przedstawić w banku. A więc nas wszelki wypadek od razu zrób to dobrze!

Logika
Przedstawiane pomysły opisz tak aby tworzyły logiczną całość. Czytając musisz mieć pewność, że to co napisałeś w jednym akapicie płynnie przechodzi w treść tego, co jest w następnym akapicie (jeśli nie jesteś pewien swojej, oceny poproś kogoś o przeczytanie i opinię).

Realizm
Nie koloryzuj opisując swoje plany. Oceń realnie swoje szanse i możliwości jakie daje Ci założenie szkoły tańca.

Liczby
Pamiętaj, że doradca kredytowy myśli kategoriami liczb. Słowa nie zrobią na nim zbyt dużego wrażenia, chyba że zostaną poparte konkretnymi i tam gdzie to możliwe w miarę dokładnymi wyliczeniami.
Poza tym dokonane wyliczenia będą Ci niezmiernie potrzebne aby zorientować się co możesz zrobić, od czego zacząć a przełożyć na później.

Przykładowy biznes plan

I. Wprowadzenie

Naszym celem jest prowadzenie z sukcesem szkoły tańca. Prezentowany biznes plan ma za cel zaprezentowanie pomysłu, który ma doprowadzić do uzyskania środków finansowych na rozpoczęcie prowadzenia działalności w tej formie.
Wykorzystując wieloletnie doświadczenie zawodowych tancerzy i nauczycieli tańca postanowiliśmy otworzyć szkołę tańca.

II. Ogólna charakterystyka firmy

1. Historia.
Szkoła tańca będzie funkcjonowała jako spółka cywilna. Wspólnikami będą Łukasz i Paweł Mazurek. Spółka cywilna została założona dnia 1 lutego 2009 r.

2. Podstawowe informacje
Siedziba firmy znajduje się pod adresem ………………………………
Tel. ……………………
e-mail: ……………………………….
NIP: 000-111-11-00
REGON: 111222333
Posiadamy jako właściciele po 50% udziałów.
Firma posiada rachunek bankowy w banku ……………. nr ……………………………

3. Struktura kapitałowa
Wkład własny:
Łukasz Mazurek: 25 000 PLN
Paweł Mazurek: 25 000 PLN
Kredyt: 25 000 PLN
Suma: 70 000 PLN

III. Opis działalności gospodarczej

1. Oferta
Szkoła tańca skupiać się będzie na najpopularniejszych kursach tańca towarzyskiego ale również planujemy kursy dla dzieci (nawiązanie stałej współpracy z pobliskim przedszkolem i szkoła podstawową) i bardzo ostatnio popularne dla poprawienia sylwetki - kursy dla kobiet. Z czasem zamierzamy poszerzać ofertę, w miarę zapotrzebowania, stale obserwując potrzeby potencjalnych klientów.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Snopek

Młodszy Konsultant ds. Projektów HR w Grupie Tempo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »