REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szkoła tańca - pomysł

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów

REKLAMA

REKLAMA

Moda na taniec trwa nieprzerwanie razem z popularnością programów rozrywkowych, jakie oferują nam komercyjne stacje telewizyjne. Taniec stał się modną formą utrzymania kondycji, dbania o figurę, spędzania wolnego czasu.

Szkoła tańca to dość specyficzny pomysł na biznes, ale jeśli osoba, która pragnie ją otworzyć potraktuje to jako życiowe wyzwanie i pasję, na pewno się uda. Trzeba oddać się tej pracy i kreatywnie myśleć a szanse na sukces są ogromne. Pewnie dlatego najłatwiej będzie osobie, która sama tańczy, jednak nie jest to konieczne.

REKLAMA

Oferta

REKLAMA

Bardzo ważnym elementem otwarcia szkoły będzie przemyślenie dokładne, jaką zaproponować ofertę. Jest bardzo wiele możliwości a Ty musisz wybrać tę, która będzie miała w twojej okolicy największą szansę powodzenia. Warto zakładając szkolę tańca pomyśleć o urozmaiceniu oferty i tak obok zawsze popularnego tańca towarzyskiego zaoferować uczniom inne jego style np. taniec irlandzki, break dance, hip-hop, taniec sportowy, czy też zajęcia dla osób niepełnosprawnych, dzieci, osób starszych itd. 

Na pewno będą przychodzić do Ciebie osoby, które po prostu będą chciały nauczyć się tańczyć podstawowych tańców, ale przyjdą też tacy, dla których taniec będzie stanowił życiowe hobby. Pomyśl więc o różnych formach, kursach i różnych klientach. Musisz rozpatrzyć różne możliwości, skonstruować ofertę otwarcia i ewentualnie rozszerzać ją. W szkole tańca możesz zaoferować zajęcia grupowe i indywidualne, kursy dla narzeczonych, zajęcia dla dzieci, różne stopnie kursów od podstawowego do zaawansowanego. 

Poza tym pamiętaj, że w tańcu też panuje moda, która się zmienia. Otwierając szkołę śledź panujące trendy i odpowiadaj na nie, organizując konkretne kursy (taniec nowoczesny, latynoamerykański, stepowanie, flamenco i inne). Pamiętaj, że żaden wiek nie zły aby zacząć tańczyć, możesz więc pomyśleć o specjalnych kursach dla ludzi starszych, emerytów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Programy partnerskie

Ciekawą propozycją, która możesz wykorzystać i która może być stałym źródłem części Twoich dochodów jest stworzenie programu partnerskiego dla firm. W ramach takiej współpracy, szkoła otrzymuje zryczałtowane wynagrodzenie w zamian za prowadzenie kursów dla pracowników firmy (może to być np. w ramach, coraz częściej oferowanych przez firmy, pozapłacowych programów świadczeń dla pracowników).

Współpraca z klubami

REKLAMA

Inną możliwością rozwoju Twojej firmy jest nawiązanie współpracy z klubem, dyskoteką. Dzięki temu Twoi kursanci będą mieli możliwość praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności. Klub zorganizuje imprezę a Ty, w zamian za jego reklamę i dostarczenie gości, nie płacisz za organizację imprezy.

Pamiętaj, że ostatecznie największą rolę będzie odgrywała opinia o Twojej szkole wśród klientów. Jeśli będą zadowoleni z poziomu oferowanych usług z pewnością przyprowadzą do Ciebie rodzinę, znajomych.

Ważne dla siebie informacje możesz znaleźć między innymi w Internecie, na takich stronach jak:
wwww.szkolytanca.pl,
www.taniec.pl -  strona Polskiego Towarzystwa Tanecznego,
www.pzst.pl - strona Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego,
www.dancesportinfo.net  - na tej stronie znajdziesz m.in. ciekawe adresy sklepów, nowości ze świata tańca, informacje m.in. o odbywających się turniejach, a także forum,
www.balet.pl / jest to forum miłośników tańca,
www.roztanczeni.pl.

Ceny

Otwierając szkołę tańca, czeka Cię również ustalenie cen ─ za pojedynczą lekcję, za indywidualne zajęcia, za kursy i ich różne stopnie. Pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu jakie ceny oferuje Twoja ewentualna konkurencja, ewentualnie jakie ceny obowiązują w Twojej okolicy.
Pomyśl o ewentualnych rabatach – szczególnie na początku działalności szkoły, ale też później. Możesz stworzyć programy lojalnościowe, karty stałego klienta, godziny w których lekcje są tańsze, bądź określone dni.

Nauczyciele

Dobrzy nauczyciele to centrum każdej szkoły tańca. To od ich umiejętności i entuzjazmu zależy, czy szkoła okaże się sukcesem, czy też okaże się „niewypałem”. Dlatego też warto skupić się na poszukiwaniu naprawdę dobrych nauczycieli, którzy nie tylko świetnie tańczą ale również są bardzo dobrymi pedagogami i potrafią nawiązać dobry kontakt ze słuchaczami kursu. Warto sprawdzić – potencjalnego nauczyciela – dotychczasowe osiągnięcia. Dobry pedagog musi mieć zapał, którym zarazi uczniów. Bez tego uczniowie szybko odejdą. Dobry nauczyciel powinien stale się kształcić, bez tego bardzo szybko na jego zajęciach powieje nudą.

Prowadząc szkołę tańca trzeba pamiętać, że największym wyzwaniem jest utrzymanie danej grupy i tym samym kursu. Wiele osób przychodzących i zapisujących się na kursy tańca traktuje je jako miłą rozrywkę, gdy po kilku lekcjach okazuje się że trzeba jednak włożyć w to trochę wysiłku – rezygnują. Dlatego nauczyciele i organizatorzy/właściciele muszą być bardzo kreatywni.

Anna Konarzewska-Żuczek

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Windykacja należności. Na czym powinna opierać się działalność windykacyjna

Chociaż windykacja kojarzy się z negatywnie, to jest ona kluczowa w zapewnieniu stabilności finansowej przedsiębiorstw. Branża ta, często postrzegana jako pozbawiona jakichkolwiek zasad etycznych, w ciągu ostatnich lat przeszła znaczną transformację, stawiając na profesjonalizm, przejrzystość i szacunek wobec klientów.

Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

REKLAMA

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

REKLAMA

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA