REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

7 kroków do założenia własnej firmy

7 kroków do założenia własnej firmy / Fot. Fotolia
7 kroków do założenia własnej firmy / Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Coraz więcej Polaków decyduje się na założenie własnej firmy. Wiele osób obawia się tego kroku, gdyż boi się odpowiedzialności i formalności z tym związanych. Założenie własnej działalności nie powinno jednak przerażać, wystarczy wykonać 7 prostych kroków, które zwiększą prawdopodobieństwo sukcesu.
  1. Miej swój pomysł i zbadaj jego potencjał.

Najważniejszym zadaniem przy zakładaniu swojej firmy jest stworzenie pomysłu na biznes. Zastanów się, w czym jesteś dobry i co nowego masz do zaoferowania. Pamiętaj jednak, że pomysł to dopiero początek. Postaraj się wykonać skrupulatną analizę rynku nacelowaną na dwie rzeczy. Po pierwsze upewnij się, że Twoja idea jest innowacyjna i nikt inny nie wcielił jej w życie. Po drugie postaraj się określić nisze rynkowe i ocenić potencjalny rynek Twojego produktu.

REKLAMA

  1. Znajdź wspólnika

Praca na własny rachunek jest często olbrzymim wyzwaniem. Warto poszukać godnego zaufania wspólnika, pozwoli to bowiem na podział pracy oraz większe wsparcie w trakcie realizacji projektu. Założenie firmy w dwójkę zmniejszy prawdopodobieństwo, że stracicie motywacje lub wypalicie się, a równocześnie będziecie mogli na bieżącą konfrontować swoje pomysły, dzięki czemu zyskają na jakości.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Jak założyć własną firmę?

  1. Zadbaj o dokumentacje

Aspektem działalności, który w największym stopniu zniechęca Polaków do rozpoczęcia pracy na własny rachunek jest konieczność radzenia sobie i magazynowania dużej ilości dokumentów. Nie musisz się o to martwić – aplikacje do organizacji dokumentów, (jak np. polski start-up Biuri.pl), pomagają zorganizować dokumenty i przechowywać je w chmurze, dzięki czemu możliwa jest organizacja i dostęp do nich z każdej lokalizacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  1. Poszukaj źródeł finansowania

Jednym z ważniejszych aspektów zakładania własnej firmy jest poszukiwanie źródeł finansowania. Staraj się być aktywny i dywersyfikuj dochody. Jest wiele możliwości dofinansowania, możesz skorzystać z funduszy europejskich, venture capital, Aniołów Biznesu, itp.

  1. Przygotuj plan B

Pamiętaj, że ryzyko jest nieodzownym elementem każdego biznesu. Naucz się podchodzić do niego jako do wyzwania, a nie jako do hamulca Twojego rozwoju. Tylko ludzie, którzy ryzykują mają szansę odnieść sukces. Równocześnie staraj się, by wizja ryzyka była motorem do odpowiedzialnego planowania. Przygotuj plan B na wypadek, kiedy coś pójdzie niezgodnie z planem.

8 kroków do założenia własnej firmy w CEIDG

  1. Monitoruj rynek

Monitorowanie rynku, nowych produktów, trendów, działań konkurencji, itp. powinno stać się stałym elementem Twojego planu dnia. Tylko będąc na bieżąco z rynkiem będziesz w stanie reagować na działania konkurencji i tworzyć nowe, lepsze produkty odpowiadające potrzebom klientów. Pamiętaj, że by osiągnąć sukces musisz wiedzieć więcej i być o krok przed konkurencją.

  1. Networking

Najważniejszym zasobem, jaki posiadasz jest Twoja sieć kontaktów społecznych. Wykorzystując networking możesz znaleźć nowych klientów, zatrudniać najlepszych specjalistów i zdobywać najświeższe wiadomości na temat swojej branży. Pamiętaj o „sile słabych więzi” -  najwięcej korzyści biznesowych przynosi szeroka sieć bardziej powierzchownych kontaktów społecznych, w porównaniu z wąską siecią bardzo bliskich kontaktów.

Jak założyć firmę na próbę?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Harmonique PR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Regulacje ESG w transporcie. Z czym to się wiąże?

Branża TSL nie ma łatwo. Firmy z tego sektora muszą zmierzyć się z nowymi wymogami regulacyjnymi i raportowymi – ESG (Environmental, Social, Governance). Chodzi o poprawę standardów środowiskowych, społecznych i zarządzania korporacyjnego. Któe regulacje już są w Europie obowiązkowe, a na które jeszcze czekamy? I najważniejsze - ile trzeba na to wydać i co grozi za ignorowanie tych zmian? 

Na jakie reformy czeka rynek pracy?

Przedsiębiorcy oczekują większego wsparcia od rządu, zwłaszcza w kwestii aktywizacji grup niedoreprezentowanych na rynku pracy. Chcieliby również zmniejszenia kosztów zatrudnienia i zapewnienia dostępu do kandydatów z państw trzecich. Nawołują także do stworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kompetencji i kwalifikacji zawodowych. 

Maksymalizacja bezpieczeństwa: Dlaczego oprogramowanie on-premise ma kluczowe znaczenie w świecie zdominowanym przez SaaS?

Jak wynika z szacunków Gartnera, już za 3 lata aż 75 proc. przedsiębiorstw będzie traktować tworzenie kopii zapasowych aplikacji typu SaaS (Oprogramowanie jako Usługa) jako wymóg krytyczny. Jeszcze w tym roku było to 15 proc . Ta istotna różnica wynika z oceny ryzyka. O ile oprogramowanie dostępne w modelu SaaS jest coraz częstszym wyborem organizacji na całym świecie, kluczowe staje się zapewnienie, że przechowywane tam dane są zarówno dobrze chronione, jak i możliwe do odzyskania. W tym kontekście zasadne może być pytanie o dostępne alternatywy, a zwłaszcza możliwość korzystania z tradycyjnego oprogramowania on-premise, które jest instalowane i zarządzane lokalnie.

3 cechy innowacyjnego przedsiębiorstwa. Jak ważna jest ochrona środowiska? [WYWIAD]

Co dziś często przesądza o wyborze kontrahenta? Jak ważna jest ochrona środowiska w świecie biznesu? Jakie proste rozwiązania mogą wprowadzić wszystkie przedsiębiorstwa branży ogrodniczej? O 3 głównych cechach innowacyjności opowiada członek zarządu przedsiębiorstwa W.Legutko, Adam Legutko.

REKLAMA

Jak chronić firmowe pieniądze przez utratą wartości

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak uchronić swój kapitał w czasach wysokiej inflacji. Podobnie jak oni, ich pieniądze powinny pracować. Bank Pekao ma propozycję dla prowadzących działalność gospodarczą, spółkę cywilną lub osobową z uproszczoną księgowością, pozwalającą łączyć wysokie oprocentowanie z elastycznością

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni?

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni? Szacuje się, że z tego rozwiązania skorzysta ok. 2,4 mln przedsiębiorców. Rada ministrów przyjęła projekt nowelizacji.

Prognozy na 2025 rok: jakie trendy będą kształtować przyszłość biznesu e-commerce?

Jakie trendy ukształtują branżę e-commerce w nadchodzącym 2025 roku? Jakie narzędzia powinny wykorzystać firmy, żeby się rozwijać?

InPost Pay – rewolucyjna usługa dla Twojego e-sklepu

W dobie ogromnej konkurencji na rynku e-commerce kluczem do sukcesu jest wyróżnienie się i zwiększenie wygody zakupów dla klientów. InPost Pay to rozwiązanie, które może odmienić oblicze Twojego sklepu internetowego, pomagając zwiększyć konwersję dzięki nowoczesnym udogodnieniom. Dowiedz się, dlaczego warto wdrożyć tę usługę i co możesz dzięki niej zyskać!

REKLAMA

Wakacje składkowe 2024 tylko za grudzień. Wniosek trzeba złożyć już w listopadzie

Z wakacji składkowych w 2024 roku można skorzystać już tylko za grudzień. Natomiast wniosek trzeba złożyć już w listopadzie. Państwo opłaci składki za jeden miesiąc za mikroprzedsiębiorców i komorników sądowych. Jakie warunki trzeba spełnić?

Analiza wpływu ryzyka jako narzędzie zarządzania kryzysowego w firmach produkcyjnych [Poradnik]

Firmy produkcyjne, które operują złożonymi procesami, zaawansowanymi technologiami oraz różnorodnymi materiałami, są szczególnie narażone na ryzyko wystąpienia kryzysu. Analiza wpływu ryzyka (ang. Risk Impact Analysis) jest narzędziem, które pozwala firmom oszacować, jakie skutki dla organizacji mogą mieć określone zdarzenia i podjąć kroki w celu ich minimalizacji. Jak firmy produkcyjne mogą wykorzystać to narzędzie, aby skuteczniej zarządzać kryzysami?

REKLAMA