REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ośrodek hipoterapii jako pomysł na biznes

PARP KSU
Ośrodek hipoterapii jako pomysł na biznes
Ośrodek hipoterapii jako pomysł na biznes

REKLAMA

REKLAMA

Wykorzystywanie kontaktu z zwierzętami w lecznictwie nie jest niczym zaskakującym. Jak się okazuje, może to być również sposób na zarabianie pieniędzy prowadząc własną firmę. Jaką? Ośrodek hipoterapii.

O ośrodku hipoterapii pani Marcelina Adamska-Krzempek nigdy nie myślała, zawsze jednak lubiła konie. Od dzieciństwa, opiekowała się troskliwie ulubionymi czworonogami traktując to zajęcia jako hobby. Niestety, nieszczęśliwy wypadek w życiu Pani Marceliny i uraz kręgosłupa jakiego doznała spowodował, że nie mogła już więcej zajmować się jazdą konną. Wtedy to właśnie narodził się pomysł aby otworzyć ośrodek hipoterapii.

REKLAMA

Koń chodzi jak człowiek

REKLAMA

Pani Marcelina skończyła więc studia pedagogiczne i w 2004 r. założyła terapeutyczną działalność gospodarczą. Jej podopiecznymi stały się głównie dzieci od 3 roku życia oraz osoby dorosłe. Wskazań do hipoterapii jest wiele, wśród nich m.in.: mózgowe porażenie dziecięce, choroby mięśni, zespoły genetyczne czy opóźnienie psychoruchowe.

Co daje koń? - Koń posiada wiele właściwości terapeutycznych. Najważniejszą spośród nich jest możliwość kodowania w mózgu prawidłowego wzorca ruchu miednicy podczas chodu. Ponadto następuje normalizacja napięcia mięśniowego, doskonaleniu ulega równowaga, koordynacja, orientacja przestrzenna, schemat własnego ciała, poczucie rytmu. No i, oczywiście, nieoceniony kontakt emocjonalny – tłumaczy Marcelina Adamska-Krzempek.

Sam koń jednak nie wystarczy. Dla pełnej terapii konieczny jest też odpowiedni sprzęt, umożliwiający rozwijanie tego, co osiągnięte zostaje w trakcie zajęć ze zwierzęciem. A to już sporo kosztuje.

Polecamy: Jak założyć salon fryzjerski?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Lepszy start” z konsultantami

Pani Marcelina zaczęła się więc rozglądać za unijnym dofinansowaniem na otwarcie działalności gospodarczej. Początkowe podejmowane próby nie szły dobrze: profil jej biznesu nie pasował do Regionalnego Programu Operacyjnego ani do najpopularniejszego w kraju Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Jednak w 2009 r. znajoma pani Marceliny pochwaliła się jej uzyskanym dofinansowaniem z działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Pani Marcelina uznała więc, że to byłoby rozwiązanie w sam raz dla jej pomysłu.

REKLAMA

W poszukiwaniu informacji na temat Programu, zaczęła przeglądać strony internetowe. Trafiła tam na Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Woli - lokalną, acz niezwykle prężną instytucję wpierającą rozwój małych firm. Oprócz licznych form aktywności, Centrum prowadzi Punkt Konsultacyjny Krajowego Systemu Usług.

Marcelina Adamska-Krzempek umówiła się więc na wizytę z konsultantem. Okazało się, że najlepszym rozwiązaniem dla Pani Marceliny jest właśnie skorzystanie z pomocy finansowej oferowanej w projekcie „Lepszy start – stabilna firma” z działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czas na psa…

Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia, a pani Marcelinie już w głowie kolejne pomysły na rozwój swojej firmy. Chce rozpocząć zajęcia z tzw. dogoterapię, czyli z udziałem psa. Również te czworonogi mają zbawienny wpływ na chore dzieci i nie tylko. – Dogoterapia znajduje zastosowanie w terapii i rehabilitacji dzieci ze wszystkimi rodzajami niepełnosprawności . Odpowiednio przygotowane zajęcia mogą być elementami wszystkich rodzajów rehabilitacji. Mogą zawierać np. ćwiczenia ruchowe, elementy psychodramy, ćwiczenia stymulujące rozwój poznawczy bądź rozwój społeczny. Wyobraźmy sobie, że podczas zajęć dziecko musi czołgać się na brzuchu do przodu z wyciąganiem i zginaniem na przemian rąk i nóg. Ćwiczenie trudne i męczące. Jeśli jednak obok małego pacjenta będzie czołgał się pies, to takie ćwiczenie nabiera zupełnie innego wymiaru – mówi Marcelina Adamska-Krzempek. Ale realizacja tych planów nie byłaby możliwa bez wcześniejszych osiągnięć firmy.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

REKLAMA

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

Mikro i małe firmy najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności i podnoszenia składek ZUS-owskich

Czynniki, które bezpośrednio mogą obciążyć finanse firmy w sposób niespodziewany budzą największe obawy małych firm. Zwłaszcza te, które od przedsiębiorcy nie zależ i ma on na nie stosunkowo najmniejszy wpływ. Nie ma w tym nic dziwnego, bo małe firmy w Polsce wciąż cechuje mała płynność finansowa.

REKLAMA