REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Program dla przedsiębiorców, którzy nigdy nie korzystali z funduszy europejskich - STEP

Subskrybuj nas na Youtube
Program dla przedsiębiorców, którzy nigdy nie korzystali z funduszy europejskich - STEP /shutterstock.com
Program dla przedsiębiorców, którzy nigdy nie korzystali z funduszy europejskich - STEP /shutterstock.com
www.shutterstock.com

REKLAMA

REKLAMA

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju uruchomiło program „Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł” (STEP). Ma on wesprzeć przedsiębiorców, którzy nigdy nie korzystali z dofinansowania z funduszy europejskich w ubieganiu się o środki dostępne w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Program zapewni profesjonalną analizę pomysłu na projekt, co w efekcie przełoży się na zwiększenie liczby „nowych” beneficjentów POIR oraz poprawę jakości projektów składanych do konkursów.

REKLAMA

"Zachęcając przedsiębiorców do realizacji innowacyjnych pomysłów, sami jako Instytucja Zarządzająca POIR, szukamy innowacyjnych form wsparcia dla tych podmiotów, które są gotowe podjąć się tych niełatwych wyzwań. Celem nadrzędnym STEP jest oswoić z procesem aplikowania o środki, dostarczyć rzetelnej informacji, zachęcić przedsiębiorców do realizacji projektów– powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Paweł Chorąży.

Dla kogo wsparcie?

Instrument STEP adresowany jest do przedsiębiorców, bez względu na status (MSP, duży), zainteresowanych prowadzeniem prac B+R+I ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy nie korzystali nigdy ze wsparcia z funduszy europejskich.

Polecamy: Pakiet żółtych książek - Podatki 2018

Warianty wsparcia

STEP będzie się składał z dwóch ścieżek:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ścieżka I – Wstępna Weryfikacja Pomysłu na Projekt

Przeznaczona jest dla pomysłodawców, którzy mają już wstępną koncepcję projektu, ale chcieliby poddać pomysł weryfikacji i uzyskać informację o jego mocnych i słabych stronach w kontekście kryteriów dla działania POIR (uruchomienie 11 lipca br.).

Ścieżka II - Usługa Innovation Coach

Przeznaczona jest dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani podjęciem działalności B+R+I, ale potrzebują wsparcia w zakresie oceny potencjału ich przedsiębiorstwa do prowadzenia takich prac (planowane uruchomienie - druga połowa 2018 r.).

Instrument ma charakter otwarty, jest bezpłatny.

Zobacz: Fundusze unijne

Jak to działa?

Udział w STEP jest bardzo prosty. Wejdź na stronę internetową www.poir.gov.pl/step, wypełnij i wyślij formularz. Twój formularz trafi do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich właściwego dla miejsca realizacji pomysłu. Tam konsultanci sprawdzą, czy Twój pomysł wpisuje się w Program Inteligentny Rozwój lub wskażą inne źródła jego sfinansowania. Jeśli Twój pomysł wpisuje się w POIR Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju umożliwi Ci współpracę z ekspertem branżowym lub ekspertem z zakresu analizy finansowej. Przygotują oni we współpracy z Tobą analizę mocnych i słabych stron Twojego pomysłu, wskażą te elementy, które warto wzmocnić ubiegając się o środki z Programu Inteligentny Rozwój.

Cele i oczekiwane efekty

STEP to nowe podejście administracji funduszowej do współpracy z potencjalnymi wnioskodawcami oraz ułatwienie w dostępie do środków POIR.

Oczekiwane efekty działania programu to:

  • zmobilizowanie potencjalnych innowatorów do ubiegania się o wsparcie ze środków POIR,
  • zweryfikowanie wątpliwości, które występują w trakcie przygotowania aplikacji (potencjalny wnioskodawca otrzymuje informację zwrotną umożliwiającą uporządkowanie kluczowych elementów projektu),
  • zwiększenie liczby „nowych” beneficjentów POIR,
  • poprawa jakości projektów składanych do konkursów w POIR.

"Liczymy na zwiększenie podaży dobrych projektów oraz wzrost liczby i jakości składanych wniosków. Instrument jest pewnego rodzaju eksperymentem w zakresie komunikacji z naszymi potencjalnymi beneficjentami. Zakładamy zatem, że efekty STEP mogą być punktem wyjścia do poszukiwania kolejnych form wsparcia przedsiębiorców w ubieganiu się o środki z naszego programu"– podsumował wiceminister Chorąży.

Informacje o STEP

Formularz oraz dokumentacja instrumentu dostępne są na stronie poir.gov.pl/step.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mobbing w pracy: jak rozpoznać i chronić się przed nim?

Poznaj definicję, przyczyny i formy mobbingu oraz praktyczne sposoby ochrony przed nim – wszystkie wskazówki prosto z rozmowy z ekspertką Katarzyną Bednarczykówą, autorką książki "Masz się łasić".

Reputacja przedsiębiorcy to jedno z kluczowych aktywów firmy. Tak uważa coraz więcej właścicieli firm w Polsce

Firmy w Polsce coraz częściej traktują reputację jako kapitał, który warto chronić, nawet kosztem wyników finansowych. To po części efekt walki stereotypu przedsiębiorcy, który chce osiągać zyski za wszelką cenę. Jest on wciąż głęboko zakorzeniony w świadomości społecznej.

Badania Uniwersytetu Stanford: Polscy programiści odnoszą największe korzyści z AI [KOMENTARZ]

Polska błyszczy wśród europejskich krajów pod względem produktywności programistów korzystających z AI. Jednak niska adopcja technologii i wysoki poziom poprawek stawiają pytania o jakość i przyszłość. O tym, jak interpretować wyniki badań ze Stanford opowiedział członek zespołu badawczego.

Sztuczna inteligencja. McKinsey: Tylko 1 proc. menedżerów określa wdrożenia AI w swoich organizacjach jako dojrzałe

Choć zastosowanie gen-AI w 2024 r. znacząco wzrosło, a 78 proc. respondentów deklarowało w ub.r. użycie co najmniej jednej funkcji biznesowej tego rozwiązania w porównaniu do 55 proc. rok wcześniej, to jedynie 1 proc. menedżerów określa wdrożenie AI w ich w organizacjach jako dojrzałe.

REKLAMA

Obligacje korporacyjne: wciąż wysoki popyt u inwestorów

W pierwszym kwartale tego roku emitenci przeprowadzili cztery publiczne emisje obligacji korporacyjnych o wartości 286,5 mln zł. Popyt inwestorów ponownie przekroczył wartość emisji i wyniósł 747 mln zł, a średni poziom redukcji dla emisji sięgnął 44 proc.

Przedsiębiorcy na całym świecie już nie patrzą w przyszłość optymistycznie

Spada poziom optymizmu przedsiębiorców na świecie. Powodem niepewność i nieprzewidywalność w globalnym handlu i wysokie stopy procentowe, tak wynika z przeprowadzonego przez Dun & Bradstreet badania na próbie ponad 10 tys. przedsiębiorców.

Wystawianie faktur przez freelancerów w 2025 r. Zasady, narzędzia, terminy, opłaty, najczęstsze błędy przy wystawianiu faktur

Praca freelancera daje dużą swobodę – pozwala samodzielnie zarządzać czasem, projektami i klientami. Z tą niezależnością wiąże się jednak także odpowiedzialność za kwestie formalne, takie jak wystawianie faktur. Kto może wystawiać faktury jako freelancer? Co powinno znaleźć się na fakturze? Jakie są najczęstsze błędy?

Susza rolnicza może w tym roku być wcześniej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że susza rolnicza może w tym roku rozwinąć się wcześniej. W raporcie podał także, ze prognozy dotyczące opadów są optymistyczne.

REKLAMA

Jak założyć spółkę z o.o. z aktem notarialnym?

Umowa spółki z o.o. w formie aktu notarialnego jest konieczna, gdy wspólnicy zamierzają wprowadzić do umowy postanowienia, których dodanie nie jest możliwe w przypadku spółki z o.o. zakładanej przez S24. Dotyczy to m.in. sytuacji, w których wspólnicy zamierzają wnieść wkłady niepieniężne, wprowadzić obowiązek powtarzających się świadczeń niepieniężnych, zmienić zasady głosowania w spółce, uprzywilejować udziały co do głosu, czy do dywidendy.

W jaki sposób hakerzy wykorzystują e-maile do ataków? Mają swoje sposoby

Najpopularniejszą formą cyberataku jest obecnie phishing. Fałszywe wiadomości są coraz trudniejsze do wykrycia, bo cyberprzestępcy doskonale się wyspecjalizowali. Jak rozpoznać niebzepieczną wiadomość? Jak chronić swoją firmę przed cyberatakami?

REKLAMA