reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > ABC szkoleń > Jak wybrać dobrego trenera sprzedaży?

Jak wybrać dobrego trenera sprzedaży?

Wiele firm, których pozycja na rynku zależy od dobrze zarządzanej grupy handlowców i od samych umiejętności sprzedaży tychże handlowców często przeoczy moment, w którym trzeba przeznaczyć „duże” pieniądze na cykliczne szkolenia w zakresie wzmacniania umiejętności sprzedażowych i kompetencji zarządzania zespołem.

Niejednokrotnie jest tak, że dobiera się trenerów względem ceny za szkolenie lub korzystając z wypromowanych firm szkoleniowych, poleceń itp.

Przeoczenie momentu, w którym niezbędna jest pomoc fachowca może spowodować duże problemy firmy i sięganie właśnie wtedy po pomoc trenera sprzedaży lub coacha gdy sytuacja jest poważna a niejednokrotnie krytyczna, jest decyzją obarczoną dużym ryzykiem.

Nie możesz pozwolić sobie wówczas nawet na najmniejszy błąd, który może kosztować zbyt wiele.

W takich momentach zarządzający firmą nie mają czasu na testowanie firm i trenerów sprzedaży, ponieważ każdy błąd może kosztować bardzo dużo a finalnie nawet dalsze istnienie firmy na rynku.

Jak w takiej sytuacji wybrać trenera sprzedaży aby skutecznie przeprowadził proces treningu zespołu handlowego kierując go na właściwy kurs do sukcesu a nie do regresu firmy?

Polecamy: Jak wybrać dobre szkolenie?

Teorii jest bardzo wiele, o których mogą Państwo przeczytać w różnych portalach internetowych. A wybranie właściwej firmy szkoleniowej lub właściwego trenera wymaga dużej wiedzy na temat szkoleń i dużego zaangażowania czasu i środków w celu weryfikacji efektów szkoleniowych nie opierając się jedynie na referencjach.

Obecnie na rynku pojawił się nowy trend finansowania szkoleń – weryfikuje on trenerów średnich, dobrych i bardzo dobrych. Jak ich łatwo i szybko rozpoznać?

Trener, który zna swoje możliwości i wie co potrafi zrobić z handlowcami i zespołem handlowym, jest trenerem z powołania a nie stronnikiem trenera, oczekuje swojego honorariom nie przed szkoleniem lub przed rozpoczęciem projektu szkoleniowego a mianowicie po konkretnym rezultacie swojej pracy czyli wzrostowi sprzedaży zespołu.

Obecne czasy nakładają na każdego z nas większe wyzwania. Wyzwaniem trenera sprzedaży jest ponadprzeciętna umiejętność otrzymywania ponadprzeciętnych wyników sprzedaży od przeciętnych handlowców.

Polecamy: Wybór firmy szkoleniowej

Tylko trener sukcesu znający swoje możliwości, pewny rezultatu swojej pracy nie boi się otrzymać swoją zapłatę w momencie widocznego rezultatu swojej pracy. Obecnie formy coraz częściej wybierają tego typu oferty. Szkolenia Based on Results – płatne po rezultacie zyskują na znaczeniu właśnie z wyżej wymienionych powodów.

Szkolenia Based on Results i treningi personalne oraz coaching to najlepszy element weryfikacyjny świadczący o umiejętnościach trenera. Jeżeli Twoja firma lub zespół potrzebuje szybkiej i skutecznej pomocy z konkretnymi rezultatami nie trać czasu i pieniędzy na weryfikację firm i trenerów na rynku, szukaj oferty Szkolenia Based on Results.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Anna Kopciowska

Coach, Trener Biznesu, Rozwoju Osobistego i Motywacji

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Obecnie na rynku pojawił się nowy trend finansowania szkoleń – weryfikuje on trenerów średnich, dobrych i bardzo dobrych.
Obecnie na rynku pojawił się nowy trend finansowania szkoleń – weryfikuje on trenerów średnich, dobrych i bardzo dobrych.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Jankowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama