REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zorganizować udane zebranie?

Jeśli zebrania odbywają się w regularnych odstępach czasu, powiadomienie o następnym spotkaniu zazwyczaj pojawia się w protokole z poprzedniego zebrania.
Jeśli zebrania odbywają się w regularnych odstępach czasu, powiadomienie o następnym spotkaniu zazwyczaj pojawia się w protokole z poprzedniego zebrania.

REKLAMA

REKLAMA

Prócz wyboru formy, w jakiej ma być prowadzone zebranie, trzeba też zadbać o pewne szczegóły organizacyjne, które sprawią, że uczestnicy zebrania nie będą kręcić się na swoich miejscach marząc o ucieczce z sali. Sprawna organizacja jest najprostszą drogą do zapewnienia komfortu osobom uczestniczącym w spotkaniu, a tym samym do szybkiego i sprawnego jego przeprowadzenia. Wystarczy tylko pamiętać o pewnych kwestiach.

Powiadomienie o terminie zebrania

To kluczowa sprawa dla zwołania zebrania. W powiadomieniu takim powinien znaleźć się dokładny termin, miejsce oraz informacja o przedmiocie zebrania. Prócz tego można w nim określić, czy będzie przeprowadzana dyskusja, czy też możliwość zadawania pytań. W przypadku dłuższych spotkań powinna pojawić się też informacja o przerwach i ich długościach.

REKLAMA

Jeśli zebrania odbywają się w regularnych odstępach czasu, powiadomienie o następnym spotkaniu zazwyczaj pojawia się w protokole z poprzedniego zebrania. Mimo to, warto raz jeszcze przypomnieć zainteresowanym o wybranym terminie. W razie jego zmiany, czy też zmiany miejsca obrad, należy koniecznie zadbać o to, by ta informacja dotarła do wszystkich odpowiednio wcześniej.

Porównaj: Zarządzanie dokumentacją

Przerwy

REKLAMA

Nikt nie jest w stanie wytrzymać 3-4 godzin zebrania maksymalnie się przy tym koncentrując. Z tego powodu, po każdych 2 godzinach spotkania powinny być przewidziane 15-30 minutowe przerwy. Ważne jest też, aby uczestnicy mieli w tym szansę wyjść do innego pomieszczenia. Dobrze jest przygotować dla nich herbatę, kawę, czy inne napoje.

W przypadku całodniowych konferencji, w rozkładzie obrad powinna znaleźć się jedna dłuższa, przynajmniej godzinna przerwa na obiad. Podczas przerw nie należy zapomnieć o wywietrzeniu sali konferencyjnej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis Korespondencja w biznesie

Porządek obrad

Przed rozpoczęciem zebrania uprzedźmy jego uczestników, że nie przewidujemy żadnych nieplanowanych przerw, a spotkanie może być przerwane tylko z bardzo istotnych powodów. Poprośmy gości o wyłączenie telefonów komórkowych i pejdżerów. W sytuacji, w której któryś z uczestników zebrania oczekuje na ważną wiadomość telefoniczną, powinien poprosić sekretarkę o jej odebranie lub przekazanie, że oddzwoni o określonej porze. W tym celu może albo zostawić sekretarce swój telefon albo poprosić osobę, od której wiadomości oczekuje o telefon do sekretariatu.

Karolina Zaborska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

REKLAMA

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

Cyfryzacja dwóch prędkości. Jak się digitalizują polskie firmy?

Analizy rynkowe wskazują na istnienie wśród polskich przedsiębiorstw zjawiska „cyfryzacji dwóch prędkości”. Implementacja elementarnych cyfrowych narzędzi, jak podpis elektroniczny czy cyfrowa pieczęć, może stać się pierwszym krokiem w kierunku zniwelowania różnic względem liderów.

REKLAMA