| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Samochód > Eksploatacja > Jak zima wpływa na usługi assistance?

Jak zima wpływa na usługi assistance?

Jak co roku, grudzień wita kierowców firmowych opadami śniegu i zmianą warunków drogowych na utrudnione. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, oznaczało to  wzrost zapotrzebowania na usługi assistance. W pierwszym tygodniu grudnia br. roku według danych Inter Partner Assistance wyniósł on aż 84 procent. W drugim tygodniu utrzymywał się na poziomie 40 proc. względem listopada.

Śnieżny tydzień

Opady śniegu i mróz spowodowały zwiększenie zapotrzebowania na assistance wśród kierowców, co było szczególnie widoczne w tygodniu od 29 listopada do 5 grudnia 2010 roku. Wtedy to liczba zgłoszeń w stosunku do tygodnia sprzed początku zimy (kiedy nie padał śnieg) wzrosła o 84 proc. W dniach 6-12 grudnia zapotrzebowanie było wyższe o 40 proc. względem danych z poprzedniego miesiąca.

Ze względu na trudne warunki pogodowe głównymi zdarzeniami, jakie obsługiwały firmy świadczące usługi assistance, były wyjazdy do kolizji drogowych oraz awarie pojazdów, głównie z powodu niesprawnych akumulatorów. Częste były też zdarzenia związane z pomocą w wymianie koła, wyciąganiu pojazdów ze śniegu, czy przydrożnego rowu. 

Polecamy: Czym jest ubezpieczenie AC

Przygotuj się

Odpowiednio wcześniej rozpoczęte przygotowania do nadejścia sezonu zimowego polegające na odpowiednim przygotowaniu samochodów flotowych i kierowców, a także zapoznanie się z ewentualnymi procedurami uruchamianymi w firmie w razie niespodziewanych wydarzeń bądź innych problemów, pozwolą na uniknięcie nieprzyjemnych zdarzeń.

Równie ważne jest  zapewnienie dostępności pomocy drogowych oraz samochodów zastępczych. Podczas pierwszego ataku zimy pomoce drogowe nierzadko dojeżdżają z opóźnieniem spowodowanym aurą, zaśnieżonymi i oblodzonymi drogami oraz korkami w mieście.

Polecamy: Czym różnią się oferty kredytów samochodowych

Źródło: IPA/MM

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »