REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Woda do biura - jak wybrać dostawcę?

Maciej Kraus
Rafał Mastalerz
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Wygodny dostęp do dobrej jakości wody źródlanej powinien być podstawowym elementem wyposażenia każdej nowoczesnej firmy, ponieważ wpływa na efektywność i zadowolenie pracowników. Co więcej, stały dostęp do wody źródlanej w firmach usługowych, takich jak np. salony kosmetyczne, fryzjerskie czy apteki ma wpływ na podniesienie standardów obsługi, a w konsekwencji na zadowolenie klientów.

 

REKLAMA

W jaki zatem sposób zapewnić pracownikom wygodny dostęp do dobrej jakości wody? Możemy to zrobić na kilka sposobów:

•    Dostawa wody do biura - wygodne, elastyczne i warte swojej ceny rozwiązanie, pozwala skorzystać z szerokiej oferty, optymalne dla większości firm

•    Woda w butelkach  (PET) kupowana w sklepie/hurtowni - w praktyce dosyć popularna, wymaga jednak dokonywania regularnych zakupów oraz uciążliwego transportu. Rozwiązanie mało ekologiczne

•    Filtrowanie wodyz kranu (poprzez specjalne urządzenia o wysokiej wydajności,  filtrypodzlewowe, dzbankowe itp.) - mają uzasadnienie w konkretnych, specyficznych przypadkach. Sprawdzają się np.w systemie pracy ciągłej i 24-godzinnego zapotrzebowania na wodę. Również w przypadku zwiększonego ryzyka BHP; gdy dostawa wody i obecność na danym terenie osób trzecich jest niewskazana lub wręcz zakazana (produkcja chemiczna, duże zakłady produkcyjne, banki)

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 

Dostawy wody - relacja wartości do ceny

 

Dostawy wody do biura gwarantują wygodny dostęp do wysokiej jakości wody źródlanej. Są one realizowane są przez usługodawcęw dogodnym momencie i w odpowiedniej ilości. Woda trafia bezpośrednio do dystrybutora wody, często z funkcją chłodzenia i podgrzewania, co znacznie ułatwia korzystanie z wody oraz skraca czas przygotowania zimnych i gorących napojów. Ponadto skorzystać możemy z dodatkowej oferty producentów, które obejmują m.in.: kawę i herbatę, dzierżawę ekspresów do kawy, wody i napoje butelkowane, i inne.

 

Kilka faktów:

•    Odwodnienie powoduje ograniczoną produkcję energii w mózgu, który w 85% składa się z wody

•    Niedobór wody powoduje stopniowe osłabienie koncentracji, pamięci krótkotrwałej i sprawności fizycznej

•    Już 2% ubytek wody w organizmie może przyczynić się do 20% spadku formy psychicznej i fizycznej

•    Ludzki organizm potrzebuje codziennie ponad 2 litry wody. Pomimo tego 67 procent Polaków pije mniej niż litr wody dziennie.

 

Zmiany wielkości lub terminów zamówienia można szybko i łatwo dokonać telefonicznie. Wiodący dostawcy umożliwiają wygodny kontakt za pomocą infolinii,  formularza internetowego, bądź oddzwaniają po wprowadzeniu na stronie swoich danych kontaktowych.

 

Woda w biurze staje się podstawowym standardem jakości biurowej. Widok dystrybutora i charakterystyczny dźwięk wydawany przez bąbelki powietrza nikogo już nie dziwą. Pięciogalonowe butle z wodą stały się takim samym, standardowym, wyposażeniem biura jak spinacze i długopisy.

 

Co jest ważne przy wyborze dostawcy wody do firmy?

 

Decydując się na zakup wody do firmy osoba za to odpowiedzialna powinna brać przede wszystkim pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, a także jakość i obsługę.
Wybrany dostawca powinien zapewniać:


•    najwyższą jakość wody potwierdzoną certyfikatami (np.: HACCP to najważniejszy certyfikat w branży spożywczej)

•    regularne i punktualne dostawy

•    dostawy dopasowane do potrzeb i preferencji firmy

•    wysokiej jakości obsługę klienta i serwis

•    regularną i wysokiej jakości sanityzację (czyszczenie urządzeń dystrybucyjnych oraz wymiana elementów mających kontakt z wodą)

 

Jakiego dostawcę wybrać?

 

Największymi dostawcami wody w butlach o pojemności 18,9 litra w Polsce są Eden Springs oraz Nestle Waters- ich łączny udział w rynku wynosi ok. 75%. Jest też wiele mniejszych, zazwyczaj lokalnych dostawców, takich jak: Źródło Żywiec, Wielka Żywiecka,  Źródełko, etc.,  a także dystrybutorzy wody tych producentów.

 

Przy wyborze dostawcy powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością, jednak cena zazwyczaj również odgrywa istotną rolę. Ceny poszczególnych dostawców zależą od potrzeb firmy, czyli wielkości zamówienia i długości trwania umowy, a także lokalizacji. Transport stanowi duży udział w kosztach dostawcy, dlatego cena może zależeć od bliskości centrów dystrybucyjnych oraz przebiegu realizowanych tras z dostawami. Ponadto ceny i oferta zmieniają się w czasie. Porównania atrakcyjności cenowej są więc możliwe jedynie w przypadku jednego konkretnego zapytania ofertowego.

 

 Maciej Kraus, Director; Rafał Mastalerz, Consultant
FernPartners
www.fernpartners.com

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Fernpartners

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy zbyt beztrosko podchodzą do cyberkryminalistów?

Firmy lekkomyślnie podchodzą do kwestii cyberbezpieczeństwa? Z raportu „State of Enterprise Cyber Risk in the Age of AI 2024” wynika. że co dziesiąta firma nigdy nie przeprowadziła audytu swoich systemów, a połowa sprawdza zabezpieczenia raz w tygodniu lub rzadziej. A aż 65 proc. firm działa na podstawie przestarzałych, co najmniej dwuletnich, planów. 

ZPP chce zmian w akcyzie na wyroby tytoniowe i e-papierosy

Przedsiębiorcy są zaskoczeni nieoczekiwaną zmianą przepisów podatkowych dotyczących akcyzy na wyroby tytoniowe. Przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców alarmują, że zmiany wprowadzane są w niewłaściwy sposób. Mają swoje propozycje. 

Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów

16 października w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy na debatę „Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów”.

MRiRW: Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r.

Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane zostały projekty rozporządzeń określających stawki poszczególnych płatności bezpośrednich podstawowych oraz ekoschematów obszarowych (bez ekoschematu Dobrostan zwierząt).

REKLAMA

Liderzy Eksportu nagrodzeni podczas Gali PAIH Forum Biznesu

Najlepsi polscy eksporterzy wyłonieni. Za nami rozdanie nagród Lidera Eksportu PAIH. Wyróżnienia w czterech kategoriach były kluczowymi punktami gali, która zakończyła pierwszy dzień trwającego PAIH Forum Biznesu.

PAIH Forum Biznesu 2024 wystartowało!

Rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców, reprezentantów regionów i instytucji rozwoju, czyli PAIH Forum Biznesu 2024. Na wydarzenie zarejestrowało się łącznie niemal 5000 osób, a już pierwszy dzień imprezy zgromadził na PGE Narodowym setki firm z sektora MŚP, dziesiątki przedstawicieli świata polityki i nauki oraz licznych ekspertów PAIH i innych instytucji otoczenia biznesu. Warszawa stała się właśnie centrum polskiej przedsiębiorczości.

Emigracja zarobkowa. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści?

Emigracja zarobkowa na świecie. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści? W tym roku na podium znalazła się Australia, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Kanadę. A gdzie można znaleźć najwięcej specjalistów z Polski? 

Jak ulga na ekspansję wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków?

Ulga na ekspansję, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorców w zwiększaniu przychodów ze sprzedaży produktów, szczególnie poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki. Mimo że ulga na ekspansję pozwala zaoszczędzić do 190 tys. złotych rocznie, w praktyce okazała się mało popularna – w 2022 roku skorzystało z niej jedynie 224 podatników CIT. To pokazuje, że pomimo potencjalnie dużych korzyści, ulga wciąż nie cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

REKLAMA

Fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną? Ekspertka krytycznie o planach Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych od 2025 r. Zdaniem ekspertki dr Anny Marii Panasiuk proponowane przez resort finansów zmiany idą za daleko, a ich wprowadzenie może doprowadzić do tego, że fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną.

Rewolucja w VAT dla małych podatników: nowe zwolnienie podmiotowe daje korzyść w obrotach z zagranicą

To będzie rewolucyjna nowelizacja ustawy VAT. Teraz nawet niewielka sprzedaż zagranicę np. przez platformę internetową wymusza płacenie VAT – formalnie nawet od osób nie prowadzących działalność gospodarczą i fiskus może skutecznie podatku dochodzić.

REKLAMA