REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kim jest merchandiser?

Joanna Kuzub
Kim jest merchandiser?
Kim jest merchandiser?

REKLAMA

REKLAMA

Stanowiska merchandisera najlepiej szukać w branży produkcyjnej oraz w firmach dystrybucyjnych. Osoba zatrudniona jako merchandiser zajmuje się ekspozycją towaru, organizacją akcji promocyjnych w celu zwiększenia sprzedaży.

Jak w przypadku większości zawodów, zdobycie i tego wymaga ukończenia co najmniej minimalnego poziomu nauczania. Poza indywidualnymi predyspozycjami, dodatkowym i raczej niezbędnym elementem są ukończone kursy i szkolenia z zakresu merchandisingu. Wykształcenie wyższe? Nie ma jeszcze kierunku studiów kształcących konkretnie w tym zawodzie, ale osoby po: zarządzaniu, handlu, marketingu mogą znacznie łatwiej zdobyć zatrudnienie jako merchandiser. 

REKLAMA

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Wewnętrzne atuty

Osoba pracująca w zawodzie merchandisera powinna cechować się bogatą wyobraźnią przestrzenną, zmysłem estetycznym oraz kreatywnością. Pomocna w pracy na pewno okaże się spostrzegawczość, szybkie kojarzenie faktów oraz pozyskiwanie niezbędnych informacji, aby dostrzegać mechanizmy kierujące klientami i umieć je wykorzystać. Zdolności komunikacyjne i negocjacyjne również są mile widziane wśród merchandiserów, bo do swojej racji ,na pewno dosyć często, trzeba będzie przekonywać kierowników, klientów oraz współpracowników.

Miejsce zatrudnienia

Gdzie można znaleźć pracowników na stanowisku merchandisera? W kilku miejscach. Merchandiser może być zatrudniony w firmach dystrybucyjnych lub produkcyjnych, dużych sieciach handlowych, typu supermarket, salonach sprzedaży czy sklepach odzieżowych. Powstały również agencje merchandisingowe, które zajmują się świadczeniem tego rodzaju usług klientom. Wydaje się to dosyć wygodne dla pracodawców, gdyż nie wymaga tworzenia dodatkowego etatu. Wystarczy skorzystać z usług agencji, na przykład w momencie wprowadzenia nowego produktu lub otwierania sklepu.

Zobacz też: Kto może być księgowym? - deregulacja zawodu księgowego

Dalszy ciąg materiału pod wideo

System i czas pracy na ogół zależy od pracodawcy lub klienta, dla którego świadczone są usługi. Można jednak liczyć na ośmiogodzinny dzień pracy oraz pięciodniowy tydzień pracy. Miejsce pracy – teren.

Kim jest tajemniczy merchandiser?

Merchandiser to osoba odpowiedzialna za eksponowanie towarów w witrynach sklepowych, na półkach lub stoiskach. Oprócz, wydawać by się mogło zwykłego wykładania towaru, do czego doliczyć można jeszcze zapewnienie dostępności produktu oraz kontrolę daty ważności i cen, merchandiser zajmuje się wystrojem, muzyką czy doradzaniem sprzedawcom w kwestii odpowiedniej prezentacji produktów. Do jego zadań należy również organizowanie akcji promocyjnych i zbieranie od klientów informacji zwrotnych. A wszystko po to, aby zapewniać jak największą sprzedaż.

Zobacz: Kiedy sprzedawca może odmówić sprzedaży?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Zielona Linia

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

REKLAMA